Oprogramowanie

Opera 10.60 a problemy z benchmark.pl

opublikowano przez Grzegorz Kubera w dniu 2010-07-01

Otrzymaliśmy od was kilka e-maili, że benchmark nie jest poprawnie wyświetlany w przeglądarce Opera 10.60. Pracujemy nad tym, aby to zmienić.


 

Dla fanów Opery:

Opera 10 - za dobra, by ją ignorować

» Opera: najszybsza przeglądarka na rynku!

» Czytaj newsy o Operze

Finalna wersja przeglądarki Opera 10.60 została udostępniona i niestety benchmark.pl nie wyświetla się poprawnie. Cenimy tę przeglądarkę, jak również jej użytkowników, i na pewno nie zamierzamy przejść obok tej sprawy obojętnie!

Drodzy czytelnicy, dziękujemy za podniesienie alarmu i poinformowanie redaktorów benchmark o problemie z Operą. Właśnie rozpoczynamy prace nad optymalizacją CSS i poprawnym wyświetlaniem serwisu w najnowszych wersjach przeglądarek WWW. To właśnie m.in. z tego powodu kilka dni temu opublikowaliśmy ogłoszenie, że poszukujemy specjalisty od CSS.

Użytkowników najnowszej Opery prosimy o wyrozumiałość - na pewno nie zaniedbamy czytelników korzystających z tej przeglądarki. Do czasu wprowadzenia poprawek radzimy korzystać z poprzedniej wersji Opery - 10.54.

Przy okazji zapowiadamy krótki test najnowszych przeglądarek, który zostanie opublikowany niebawem. Sprawdzimy m.in. to, czy Opera 10.60 jest najszybszą przeglądarką internetową na rynku.

Źródło: Inf. własna

marketplace

Komentarze

33
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  thx!
 • avatar
  Dzieki :)
  Dobrze, ze nie aktualizowałem opery ostatnio :D
 • avatar
  a na chromie cały czas źle się wyświetlają zakładki na startowej..
  Zaloguj się
 • avatar
  Eee ja tam nie mam tego problemu ;) korzystam z Mozilla Firefox od lat i jest OK.
 • avatar
  Na starszej wersji Opery są za to problemy z logowaniem - albo wylogowuje od razu po odświeżeniu strony, albo po krótkim czasie (co ciekawe, na forum loguje się automatycznie). Z ciasteczkami u mnie chyba wszystko OK (z innymi stronami nie mam problemów), w ustawieniach też próbowałem pogrzebać, ale bez pozytywnego skutku. Mam nadzieję, że to również poprawicie, bo z tego, co czytałem na forum, to nie jestem odosobnionym przypadkiem. :)  Zaloguj się
 • avatar
  ja na żadnej operze począwszy od 10.50 nie miałem problemów z benchmarkiem
  Zaloguj się
 • avatar
  najgorsza to ta kompatybilnosc... a gwozdkiem do trumny IE niczym kotwica wszystko w dol ciagnie
 • avatar
  Przede wszystkim zadbajcie o lepszy serwer...
  Zaloguj się
 • avatar
  Opera, chrome. Trzeba korzystać z IE to nie ma problemów. :]
 • avatar
  Pod chromem zakładki boxów rozwalają się od początku, pisałem z 2 razy w tej sprawie jakieś pół roku temu i zostałem olany :)
  Zaloguj się
 • avatar
  No troszki się benchmark rozjechał xD
 • avatar
  To my tu grzecznie przepraszamy za usterki, a w komentarzach lawina uwag i wytykanych błędów... :P
  Moi drodzy, programiści działają, ale nie jesteśmy wielkim koncernem ze sztabem ludzi i nie zawsze załatanie małych pierdołek jest tak szybkie i łatwe do wdrożenia. Tak czy inaczej o błędach wiemy i na pewno je (kiedyś) naprawimy. :-)
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja bym się operą specjalnie nie przejmowal, mam równolegle ją i firefoxa, i mimo iż korzystam głównie z opery to wiem że się sypie i tworzy problemy na przeróznych stronach.

  Nawet na allegro.pl sa problemy z "wyłączonymi ciasteczkami" mimo że w opcjach wszystko jest ok.

  Moja własna strona nie poprawnie wyświetla pogrubienie numeru dla podstrony.

  A wejście na niektóre strony po chwili wyświetla błąd krytyczny opery.
 • avatar
  moim zdaniem benchmark.pl z tym problem dotyczącym wyglądu serwisu w nowej operze powinien uporać się już dawno, jedyne co trzeba zrobić to, to co zamieszczam w poniższym screenie

  http://img714.imageshack.us/img714/3206/przechwytywanieef.png
  Zaloguj się
 • avatar
  A mnie najbardziej denerwuje to, że jak zaznaczę jakiś tekst i kliknę na niego PPM to już nie jest pierwsze "Kopiuj", tylko "Szukaj" i strasznie mi się to myli... ;p

  Benchmark jakoś tragicznie nie wygląda, czytać się da, nawet reklamy się wyświetlają ;p
 • avatar
  I właśnie dlatego jakiś czas temu założyłem temat na Forum Benchmarka o nieprawidłowym wyświetlaniu strony pod Operą 10.60, a wtedy jakoś nikt nie interweniował ;p
  Zaloguj się
 • avatar
  Bez obaw, da się to zrobić. Mnie też to denerwowało, ale już sobie z tym poradziłem. Zrobiłem tak jak mówi ten poniższy opis znaleziony w komentarzach na blogu Opery...:

  "Go to preferences -> advanced -> toolbars -> menu setup -> opera standard -> duplicate. Choose "Copy of Opera Standard", OK. After that you can find in Opera directory/Menu (see this, where Opera directory - opera:about) standard_menu (1).ini.
  Open standard_menu (1).ini with preferable text editor, find section [Hotclick Popup Menu] and edit as you want. Also see [Link Selection Popup Menu] section for link selection context menu.
  After editing you can choose any Menu Config File in Opera Preferences."

  W tym pliku standard_menu(1).ini zmieniłem kolejność menu kontekstowego i jak zaznaczę zwykły tekst, to jest OK, ale jak zaznaczę jakiś link i kliknę PPM, to opcja "Szukaj" znowu jest na samym początku, dlatego jeszcze coś muszę zmienić w tym pliku standard_menu(1).ini.
  Zaloguj się
 • avatar
  a ja niemailem klopotow z opera i z wyswietlaniem stron :-)
  koledzy pewnie macie za duzo nasyfione w systemie :-)
 • avatar
  tydzień temu zainstalowałem system.. aktualizacja opery do najnowszej i.. błędy...
 • avatar
  Neo
  Jupii Super Administracja już naprawiła problem. :)
  Jak się cieszę dzisiaj wchodzę na Benchmarka i widzę A tu wszystko ładnie pięknie jest. :)
  Super Dziękuję Administracji w imieniu swoim i innych użytkowników Opery za naprawienie błędu w skrypcie. :)  Pozdrawiam :)