Na topie

Opinia dnia: fajny, mały tuner DVB-T w solidnej obudowie

Autor:
Mateusz Sołtysiak

więcej artykułów ze strefy:
Tunery TV

Kategoria: Tunery TV Producenci: Manta Media-Tech

Opinie kupujących o tunerach DVB-T

 
 

Media-Tech MT4163 DVB-T
tuner DVB-T

AA

Codziennie przeglądamy kilkadziesiąt opinii kupujących, zamieszczanych pod produktami w sklepie internetowym. Wyławiamy dla Was najciekawsze i prezentujemy w tym stałym cyklu newsów. Może właśnie planujesz zakupy i szukasz podpowiedzi. Może opinia będzie przestrogą, aby uniknąć nieudanego zakupu.

Uwaga!
Nie ingerujemy w treści opinii, publikujemy je w oryginalnej wersji

Zobacz inne opinie dnia

 

Manta DVD071 EMPEROR DVBT
tuner DVB-T

 

jTab FS815 PVR DVB-T MPEG-4 USB 2.0
tuner DVB-T

 

Not Only TV Tuner DVB-T LV5TDelux USB 2.0
tuner DVB-T

 

Media-Tech MT4163 DVB-TMedia-Tech MT4163 DVB-T

Cena: 74,90 zł

Fajny mały tunerek z dużym zintegrowanym złączem do anteny. prosta instalacja intuicyjny program do obsługi. Bez kłopotu można skonfigurować nagrywanie kanałów. Lekki mały zgrabny pilot. obudowa jest bardzo solidna i nie trzeba się martwić, że jak spadnie to popęka :). Dzięki takim sprzętom będzie można oglądać Euro na piknikach itp.

 

 

Manta DVD071 EMPEROR DVBTManta DVD071 EMPEROR DVBT

Cena: 171,90 zł

Działa na medal. Czyta prawie wszystko, a najważniejsze, że pliki mkv wyświetlane są płynnie (i to z pena). Tuner TV programuje się w automacie i można sortować programy. Jakoś obrazu i dźwięku ok. Odtwarzacze multimedialne oczywiście przy cenie manty już stały się za drogie, zwłaszcza że w jednym urządzeniu mamy i odtwarzacz DVD i TUNER CYFROWY i odtwarzacz multimedialny. UWAGA!!! Jak posiadasz starszy wzmacniacz bez HDMI i cyfrowego wejścia audio COAXIAL to problem z dolby digital . Manta nie posiada wyjścia optycznego dźwięku. I jeszcze jedno. Grafika MENU mogłaby być ładniejsza i nowocześniejsza - przecież to taki drobiazg, a zupełnie przyjemniej się bu ten sprzęcik obsługiwało. PODSUMOWANIE za ok. 300 zł. jest dużo więcej niż OK !!!!

 

jTab FS815 PVR DVB-T MPEG-4 USB 2.0jTab FS815 PVR DVB-T MPEG-4 USB 2.0

Cena: 129,90 zł

Kupiłem ten tuner do telewizora Samsung UE46C6000 ( telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T ) i używam go jako taniej nagrywarki cyfrowej do programów z TV naziemnej . Miałem nie używany twardy dysk 500 Gb i w połączeniu z tym tunerem mam za 124 zł. w pełni sprawną cyfrową nagrywarkę i bardzo dobry odtwarzacz multimedialny w jednym urządzeniu . Co prawda w jakości odtwarzania plików filmowych nie mam takiej jakości jak bym odtwarzał pliki filmowe bezpośrednio z telewizora , ale nie jest wcale źle . Dla mnie najważniejsze jest to , że nagrywam jeden program , a w tym czasie oglądam inny program na innym kanale . Posiadam Cyfrę+ , a tuner ten kupiłem jako ciekawostkę i nie zawiodłem się . Nagrany film czy program kabaretowy edytuję w komputerze i przerabiam do swoich potrzeb . Sprzęt prosty , bez zbędnych wodotrysków , ale w całości spełnia te warunki do których został wyprodukowany . Polecam ten tuner tym co chcą mieć tanią nagrywarkę cyfrową i niezły kombajn multimedialny za bardzo małe pieniądze .

 

 

Not Only TV Tuner DVB-T LV5TDelux USB 2.0Not Only TV Tuner DVB-T LV5TDelux USB 2.0

Cena: 65,90 zł

Obraz tnie się kilka sekund po przełączeniu kanału (dot wszystkich aplikacji). Aplikacja totalnie do d*** (brak mozliwosci definiowania skrótów klawiszowych, brak mozliwosci wyswietlania jakichkolwiek informacji w trybie fullscreen, nie wyswietla nawet nazwy kanału, brak możliwości konfiguracji niczego, brak obsługi AC3..). Dopiero po odpaleniu w WMC albo DVBWiever urządzenie nabiera skrzydeł i po dobraniu odpowiedniego kodeka daje idealny obraz (polecam kodek windowsowy z WMC). Na antnie zewnetrznej nie mam zadnego problemu z sygnałem, antena dołączona do zestawu nie wykrywa nic (35 km od RTCN).
Słowem: urządzenie OK, oprogramowanie do kitu

 

 

   

 Zobacz poprzednie Opinie dnia:

» karty graficzne » dyski twarde » płyty główne » gry
»
laptopy » smartfony » pamięci RAM » wszystkie

 

Odsłon: 10177 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. dodo.gemini
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2012-05-21 21:47

  Not Only TV Tuner DVB-T LV5TDelux potwierdzam oprogramowanie do 4 liter. Zainstalowałem oprogramowanie od innego tuneratj. BalzeDTV i dużo lepiej mi się obsługuje TV a co najważniejsze jest dużo stabilniejsze.

  Skomentuj

  1. gostek2012
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2012-05-21 22:31

   oprogramowanie jest ok na win7, ale na WinXP faktycznie nie działa.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!