Tablety

Opinia dnia: genialna mysz do gier MMO

opublikowano przez Paweł Mnichowski w dniu 2011-06-23

Dziś wyłowiliśmy:

Codziennie przeglądamy kilkadziesiąt opinii kupujących, zamieszczanych pod produktami w sklepie internetowym. Wyławiamy dla Was najciekawsze i prezentujemy w tym stałym cyklu newsów. Może właśnie planujesz zakupy i szukasz podpowiedzi. Może opinia będzie przestrogą, aby uniknąć nieudanego zakupu.

Uwaga nie ingerujemy w treść opinii, publikujemy je w oryginalnej wersji.

» zobacz inne opinie dnia...

   

 Razer Naga

Razer Naga

Mysz jest totalnie genialna jeśli jest wykorzystywana do celów, do których została stworzona. Mianowicie - gier MMORPG. Mówię tutaj o grach typu WoW, LotRO, AION, Lineage, itp. Do FPSów, typu CoD, CS, QuakeLive zdecydowanie poleciłbym inną mysz Razera, bądź konkurencyjnego Logitecha serii G. Ale do MMO jest po prostu niezastąpiona. Kiedy już się ogarnie wykorzystywanie wszystkich przycisków, makra myszy ze sterowników, itd., nie będziecie chcieli przesiąść się na żadną inną mysz! Jak piszą w opakowaniu - dzięki niej zaczniecie doznawać nowych wrażeń z grania w MMO. Najlepsza mysz do MMO w historii. Powiem szczerze, że z ciężkim sercem wydawałem te 280 zł, ale teraz, po kilku tygodniach użytkowania, nie zastąpiłbym jej na żadną inną! Szczerze polecam, bez wciskania wazeliny. Jeżeli chcesz przestać być zwykłym szarym mięsem armatnim i chcesz coś znaczyć w świecie MMO - kupuj. Nie zawiedzie Cię.

   

  Patriot XporterXT Boost 8GB X200

Patriot XporterXT Boost 8GB X200

Solidna, choć nieco kanciasta i toporna obudowa z gumy zapewnia dobrą odporność na upadki czy zamoczenie. Pendrive ma niebieską diodę dyskretnie migającą podczas pracy urządzenia. Zatyczkę na złącze USB można niestety dość łatwo zgubić - po dłuższym okresie używania pena ulega ona "wyrobieniu" i ma tendencję do samoczynnego zsuwania się ze złącza. Transfery danych dobre - mój egzemplarz rozpędza się do 32MB/s przy odczycie i 13MB/s przy zapisie. System plików FAT32, klaster 32KB. Max odczyt jest OK, max zapis jest niezły, ale mógłby być nieco wyższy. Miłymi dodatkami do urządzenia są dołączone przedłużacz USB oraz smycz. Pendrive'a używam od dłuższego czasu i działa bez zarzutu. Do zatyczki przymocowałem małe metalowe kółko, przywiązałem do otworu na końcu pena i zatyczka nie powinna już zaginąć :) Generalnie jestem zadowolony z tego sprzętu. Polecam!

   
Samsung Galaxy Tab P1010 WiFi

Samsung Galaxy Tab P1010 WiFi

Ogólnie jestem zadowolony. Sprzęt działa bardzo fajnie. Świetny ekran, sporo wewnętrznej pamięci. To co chciałem działa. Ale... Samsung zachował się bardzo nieładnie i zapomniał wspomnieć o dość istotnej kwestii. Otóż wersji WiFi od 3G nie odróżnia tylko brak radia 3G. Różnice są większe. Zastosowano zupełnie inne komponenty, co wprowadziło pewne ograniczenia, które mogą być istotne dla kogoś. SGT WiFi bazuje na TI OMAP 3630 + PowerVR SGX530 (SGT 3G to Samsung Hummingbird + PowerVR SGX540). Czyli WiFi ma nieco słabszy procesor (ale to nadal Cortex A8 z VFPv3 i NEON) i układ graficzny poprzedniej generacji (N.O.V.A. Gameloftu działa płynnie). Ma też starszą wersję bluetooth (2.1 zamiast 3.0) i nie posiada wyjścia HDMI. Nie odtwarza też najpopularniejszych obecnie plików MKV/MP4 z wideo w formacie h264 (chociaż powinien, może to tylko kwestia programowa). Jeżeli komuś to nie przeszkadza, mogę spokojnie polecić wersję WiFi. Dla mnie te różnice mają małe znaczenie i jak wspomniałem jestem ze sprzętu zadowolony. Ale za cichą zmianę specyfikacji tylko 7/10.

   
Saitek Cyborg Mouse R.A.T. 5

Saitek Cyborg Mouse R.A.T. 5

Mysz wygląda świetnie, bardzo fajny przycisk "Precision Aim", rolka chodzi jak należy i gryzoń jest dość wygodny w trzymaniu. Ale niestety sensor (przynajmniej u mnie) jest do kitu. Nieważne w jakiej czułości, zawsze po pewnym czasie myszka wędruje i to na dowolnej powieżchni (stół, kartka papieru, podkładka SteelSeries szmaciana, odblaskowa okładka książki). Tak więc nie polecam. Sensor się nie nadaje. Mam nadzieję że w sklepie, w którym to kupiłem przyjmą reklamację, bo nie jest to tania zabawka.

   

 Zobacz poprzednie Opinie dnia:

» karty graficzne » dyski twarde » płyty główne » gry
»
laptopy » smartfony » pamięci RAM » wszystkie

 

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  Na szczęście fascynacja mmorpg trwała u mnie dosyć krótko i nie muszę bulić 3 stów za myszkę :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Co do myszki można przytoczyć jedynie powiedzonko "Co za dużo, to niezdrowo".
  Zaloguj się
 • avatar
  Dodaja podkladke kompatybilna z WoW?
  Zaloguj się
 • avatar
  myszka za 300zl to +10 do skilla w mmo
 • avatar
  nawet mi was nie żal polaczky piedaczky
  Zaloguj się