Na topie

Opinia dnia: szybki laptop z 8 GB pamięci RAM

Autor:
Mateusz Sołtysiak

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Laptopy Głośniki Procesory Tunery TV Producenci: ASUS intel Manta

AA

Dziś wyłowiliśmy:

Codziennie przeglądamy kilkadziesiąt opinii kupujących, zamieszczanych pod produktami w sklepie internetowym. Wyławiamy dla Was najciekawsze i prezentujemy w tym stałym cyklu newsów. Może właśnie planujesz zakupy i szukasz podpowiedzi. Może opinia będzie przestrogą, aby uniknąć nieudanego zakupu.

Uwaga nie ingerujemy w treść opinii, publikujemy je w oryginalnej wersji.

» zobacz inne opinie dnia...

Asus X53SV-SX198V - 8 GB

Asus X53SV-SX198V - 8 GB

Kupiłem właśnie ten laptopik ostatnio i jestem w pełni zadowolony. Jest b.szybki dzięki procesorowi i zawieszenie tego sprzętu jest praktycznie nie możliwe ze względu na dużą ilość RAM. Jedynie na co niektórzy mogą narzekać to to że wejście na zasilacz jest w złym miejscu, niestandardowym powiedziałbym ponieważ nie jest na rogu ale mniej więcej po środku, ale według mnie jest to zaleta bo kabel wtedy się tak nie zgina z czym miałem problemy w innym laptopach. Zdenerwowało mnie tylko to że oczywiście ASUS dorzucił pełno nie potrzebnych aplikacji, no ale cóż w dzisiejszych latach każdy tak robi.. Polecam :)

   
Zestaw Diora CD600, WS600, ZGB602
 

Zestaw Diora CD600, WS600, ZGB602

Jak dla mnie to za te pieniądze super sprzęcik. Głośniczki stosunkowo małe gabarytowo ale dają spokojnie radę.
 

   
Intel Core i5 2500 3,30 GHz BOX

Intel Core i5 2500 3,30 GHz BOX

Bardzo wydajny procesor. Porównując go do core 2 duo to jest ewidentny skok technologiczny. Podczas dość wymagającej gry chodzi sobie na 35 - 40 procent i ma duży zapas wydajności. Kiedy wypakowuje się archiwum lub w trakcie kompresji gdy obciążają się 4 rdzenie wtedy widać jego zalety, robota idzie aż miło. Z tym wariatem system instaluje się około 15 minut. Moim zdaniem produkt godny polecenia, pełne zadowolenie.

   
Manta MMRTUN0001 TUNER DVB-T MPEG4

Manta MMRTUN0001 TUNER DVB-T MPEG4

Świetny odtwarzacz. Odtwarza nie tylko radio i TV cyfrową naziemną ale również filmy i muzykę z pendriva zapisane w wielu formatach. Polecam.

   

 Zobacz poprzednie Opinie dnia:

» karty graficzne » dyski twarde » płyty główne » gry
»
laptopy » smartfony » pamięci RAM » wszystkie

 

Odsłon: 10346 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-29 14:44

    Zastanawia mnie kto kupuje taki procesor jeżeli za 50 zł więcej można mieć wersję z odblokowanym mnożnikiem.

    Skomentuj

    1. randallandhopkirk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-29 14:53

      Bo na nim system instaluje się w 15 minut, a na 2500K i to po mocnym OC w 13 minut. A jak wiadomo im więcej tym lepiej :-)))

      Skomentuj

    2. tlkj86
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-29 15:03

      Ktoś kto nie zamierza podkręcać? I te 50zł wyda na licencję np. antywirusa? Długo by można wymyślać argumenty w obie strony... :)

      Skomentuj

      1. Mateusz Sołtysiak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-08-29 15:32

        Zgadzam się, nie każdy się bawi w podkręcani.

        Skomentuj

        1. Wuwu1978
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-08-29 18:06

          Ponieważ nie każdy jest nerdem, dla którego pokręcanie, to jedyny sens życia.

          Skomentuj

          1. wizdar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-08-29 20:34

            Oszczędzisz 50zł i co? Naprawdę warto jest wydać 50zł więcej i mieć ten procesor na dłużej. Bo ten 2500 wcześniej stanie się niewystarczający a w K drzemie jeszcze potencjał.

            Ale jak ktoś lubi wydać 700zł na procek ze średniej półki to już jego sprawa.

            Skomentuj

          2. tlkj86
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-08-30 10:17

            Podam Ci przykład - był kiedyś sobie Pentium 4 1,8GHz wersja tzw. A bodajże - który ponoć się kręcił przynajmniej do tych 2,6GHz. Zakupiłem taki procesor do komputera na którym bawił się mój kuzyn. Zanim przyszło mu do głowy podkręcić ten procesor - dostał nowego kompa, a ten poczciwy P4 leży gdzieś na strychu i nikt już nie pamięta że ponoć można go było wykręcić o te XX% :)
            Wniosek? Nie każdy jest nawet świadom, że jego sprzęt można podkręcić i nigdy tego nie robią. A 50zł można wydać chociażby na kino z kobietą zamiast na forum BMK chwalić się literką K w nazwie procesora :D

            Skomentuj

          3. tlkj86
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-08-30 10:19

            Ehh trochę błędów stylistycznych - chcę opcje "edit" :P
            Te 2,6GHz to na Boxowym chłodzeniu miało być - jeżeli się mylę, co do tej wartości, to tylko ze względu na szwankującą pamięć :P

            Skomentuj

      2. Szofer
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-08-29 18:31

        Też się zgadzam ten procesor jest tak wydajny, że jego podkręcanie nie ma sensu.

        Skomentuj

  2. Tiamat
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-08-29 14:56

    Cóż, kolejny recenzent nie przeczytał swojej opinii przed zatwierdzeniem tekstu. Ludzie, korzystajcie ze słownika (nawet internetowego). Jaki macie w tym cel, by mylić innych niepoprawną pisownią?
    ..."nie możliwe" - mam rozumieć, że właśnie możliwe? Wyraz niemożliwe piszemy łącznie.
    ..."nie potrzebnych" - mam rozumieć, że potrzebnych? Wyraz niepotrzebnych piszemy łącznie.
    Nie jest chyba takim dużym problemem sprawdzenie, czy tekst jest napisany poprawnie stylistycznie i gramatycznie?
    Laptop i 8 GB RAM-u, hmm...

    Skomentuj

    1. Baltazar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-29 16:00

      "Uwaga nie ingerujemy w treść opinii, publikujemy je w oryginalnej wersji."

      zadowolony?

      swoja droga ja też wolałbym poprawione byki...

      Skomentuj

  3. Piotrek_P
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-29 15:08

    Kurcze też muszę kupić jeszcze 4 gb ramu żeby komputer mi się nie zawieszał.

    Skomentuj

  4. angelboy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-08-29 15:11

    "Jest b.szybki dzięki procesorowi i zawieszenie tego sprzętu jest praktycznie nie możliwe ze względu na dużą ilość RAM."

    Od kiedy to dzięki pamięci ram komputer się nie zawiesza xD
    Nigdy nie wiesz kiedy złapie Cię zwiecha urządzenia ;]

    Skomentuj

    1. saddam
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-08-29 15:30

      Chodzi po prostu o to, ze nie zamula tak jak sprzęt z małą ilością pamięci. Kazdy chyba dobrze wie co sie dzieje jak masz malo pamieci + wolny hdd i odpalisz na takim złomie kilka programów.