Smartfony

Pierwszy smartfon z fabrycznie zainstalowanym CyanogenMod

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2013-12-26

Nowa wersja smartfona Oppo N1 to mała rewolucja na rynku mobilnym.

Oppo N1 smartfon w wersji CyanogenMod

Pod koniec września zaprezentowany został smartfon Oppo N1, który na początku grudnia trafił do Europy. Nie da się ukryć, że jest to model bardzo ciekawy, a dla wielu osób jego atrakcyjność wzrośnie teraz jeszcze bardziej. Nowa wersja wspomnianego smartfona to mała rewolucja na rynku mobilnym.

Po raz pierwszy mamy bowiem do czynienia z urządzeniem, które trafia na rynek z preinstalowanym CyanogenMod. Do tej pory firma Google się na to nie zgadzała, przez co producenci musieli stawiać na oryginalnego Androida. Oppo już jakiś czas temu osiągnęło jednak porozumienie z gigantem z Mountain View i efekty tego oglądamy właśnie teraz.

Poza tym, specyfikacja nowej wersji smartfona nie odstaje od tej oryginalnej. Urządzenie oferuje zatem m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2 GB pamięci RAM i 5,9” ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Dużą ciekawostką jest tutaj natomiast kamera (13 Mpix) umieszczona w ruchomym module.

Oppo N1 smartfon kamera

Oppo N1 w wersji CyanogenMod jest już dostępny w sprzedaży, również na terenie Europy. Cena smartfona wynosi 599 dolarów.

Źródło: theverge, techinasia

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A jak wygląda serwis tych mniej znanych producentów?
 • avatar
  Gorzej będzie jak ktoś zapomni odwrócić tego aparatu jak ktoś za dzwoni :D i będzie tak... Głośniej, głośniej bo nic nie słyszę! Oj coś czuję, że przejadą się na tym patencie.
 • avatar
  Ździebko drogawy, ale wygląda całkiem interesująco... Teraz tylko zainstalować na takim ubuntu i voil'a!
 • avatar
  Mi się najbardziej podoba bajer z tą kamerką. Ciekawe tylko ile obrotów taka konstrukcja wytrzyma :|
  Zaloguj się
 • avatar
  Bardzo ładny. Ale pewnie kamera szybko pada od przerwanego flexa
 • avatar
  "Po raz pierwszy mamy bowiem do czynienia z urządzeniem, które trafia na rynek z preinstalowanym CyanogenMod. Do tej pory firma Google się na to nie zgadzała, przez co producenci musieli stawiać na oryginalnego Androida."

  Pierwszy raz słyszę, że Google nie pozwalało na wypuszczanie smartfonu z mniej oficjalnym systemem.
 • avatar
  Jestem w szoku że nie dali windowsa.
 • avatar
  Poszukajcie film o Oppo N1 na YT, na kanale Marques Brownlee. Chłoptaś robił recenzję tego sprzętu i miał wszystkie informacje od producenta. Z tego co pamiętam to prędzej kupimy nową zabawkę niż zniszczymy ten mechanizm.
 • avatar
  Ciekawe czy za potencjalne OTA odpowiada CyanogenMod bezpośrednio czy może Oppo. Możliwe,że taki telefon oferował by długotrwałe wsparcie.
  Pytanie czy jest też google play store...
  Zaloguj się
 • avatar
  ten aparat to fajny bajer
 • avatar
  Patent z odwracanym ekranem super! CM jeszcze lepiej! Tylko cena...