Mobile

Orange wprowadza wsparcie dla eSIM

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2018-12-12

Klienci Orange mogą już skorzystać z nowego standardu. To pierwszy operator w Polsce, który stawia na eSIM.

Nie da się ukryć, że eSIM to temat, który w Polsce wciąż raczkuje. Pojawiały się jednak sugestie, iż może zacząć się to zmieniać i faktycznie tak się dzieje. Klienci Orange mogą już skorzystać z nowego standardu.

eSIM w Orange

Nie jest zaskoczeniem, iż mowa właśnie o tym operatorze. Z wcześniejszych komentarzy wnikało, że na naszym rynku to właśnie Orange będzie przecierać szlaki. Na początek wsparcie dla eSIM obejmuje trzy smartfony - tegoroczne modele iPhone Xs, iPhone Xs Max oraz iPhone XR.

„Orange Polska proponuje klientom najnowsze innowacje technologiczne. Cieszę się, że jako pierwszy polski operator możemy zaproponować korzystanie z eSIM, czyli wirtualnej karty SIM. Od dziś to rozwiązanie jest dostępne w wybranych modelach smartfonów, ale przygotowujemy się do wdrożenia eSIM na kolejnych urządzeniac.” – Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Proces wdrożenia eSIM na wymienionych smartfonach to pierwszy etap działania Orange. Na początku 2019 roku pojawi się możliwość skorzystania z karty eSIM na wybranych smartwatchach, a w przyszłości także na kolejnych urządzeniach mobilnych.

eSIM w Orange - jak skorzystać?


Źródło: Orange Polska

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czemu takie male logo Orange w artykule 936x639pikseli?

  Kiedy skonczy sie durna moda na zdiecia rozmiaru ekranu?
 • avatar
  Ciekawe że w Polsce tak mało osób ma świadomość o tym jak wielki minus wiąże się z eSIM :) Jeśli przypiszemy kartę eSIM do telefonu to już nigdy nie da się tego cofnąć. Oznacza to że nie sprzedamy naszego telefonu w momencie gdy postanowimy go zmienić na nowszy model.
  Zaloguj się
 • avatar
  jeśli Play nie wprowadzi tego do końca stycznia pora na zmianę operatora.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Ekspert Orange i najnowszego ajfona nazywa IKSES, trzymajcie mnie... niby pierdoła a drażni.
  Jakby ktoś też nie wiedział to iPhone10S czyli TENES
 • avatar
  Takie Piko sim wlutowane.