Na topie

Oto dron DJI Mavic 2 Enterprise

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma Drony Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: DJI

DJI Mavic 2 Enterprise, zgodnie ze swoją nazwą, jest dronem przeznaczonym dla profesjonalistów. Sprawdzić ma się przede wszystkim w misjach ratunkowych i inspekcyjnych. Oto co go cechuje.

  • Oto dron DJI Mavic 2 Enterprise
A A

Jaki powinien być dobry dron do celów profesjonalnych? Odpowiedź lidera rynku na tak zadane pytanie brzmi: taki, jak DJI Mavic 2 Enterprise. Czym konkretnie się cechuje?

DJI Mavic 2 Enteprise to zmodyfikowana wersja drona, stworzona z myślą o przedsiębiorstwach ratowniczych i inspekcyjnych, agencjach ochrony oraz różnych innych odbiorcach, którym zależy na niezawodności niezależnie od warunków oraz dobrej jakości wideo. Maszyna ma (zdolną do nagrywania filmów 4K/30fps) kamerę 12 Mpix i trójosiową stabilizację, a do tego 2-krotny zoom optyczny i 3-krotny zoom cyfrowy.

Producent zwraca uwagę na proste i intuicyjne sterowanie oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Ten ostatni jest osiągany między innymi dzięki AirSense (czyli komunikatom o obecności innych maszyn latających w pobliżu) oraz udoskonalonej technologi FlightAutonomy (wykrywającej przeszkody w każdym z kierunków). 

DJI Mavic 2 Enteprise dron

Jeśli potrzeby są większe, możliwe jest skorzystanie z akcesoriów, dzięki którym Mavic 2 Enterprise staje się dronem do zadań specjalnych, na przykład misji poszukiwawczych. To reflektor o jasności 2400 lumenów, głośnik do odtwarzania nagrań głosowych oraz oświetlenie do misji nocnych. 

Jak to Mavic, nowy model jest również składany, a do tego waży niespełna 1 kg. Jego transport nie stanowi więc najmniejszego problemu. Kolejne atuty to cicha praca, 31-minutowy czas pracy oraz prędkość sięgająca 72 km/h. Dodajmy, że cena nowości od DJI wynosi 1999 dolarów.

W zastosowaniach półprofesjonalnych natomiast może sprawdzić się DJI Mavic Pro, który wciąż jest dostępny w sprzedaży:

Źródło: DJI, Engadget

Odsłon: 3620 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!