Gadżety

Pavlok to opaska, która cię przypilnuje (nieposłuszni zostaną potraktowani prądem)

opublikowano przez w dniu 2014-09-30

Pavlok ma nadzieję, że dzięki opasce będziemy regularnie ćwiczyć, wstawać o stałych i określonych porach, a także „wyleczymy się” z prokrastynacji.

Pavlok opaska

Pawłow (Pavlov) wykształcił u „swoich” psów odruch warunkowy, dzięki nadawaniu im sygnału dźwiękowego lub świetlnego. 100 lat później firma o nazwie Pavlok ma nadzieję, że zastosowanie tej teorii w praktyce sprawi, że będziemy regularnie ćwiczyć, wstawać o stałych i określonych porach, a także „wyleczymy się” z prokrastynacji. Jak chce tego dokonać? Poprzez inteligentną opaskę, która za każdy przejaw naszej, nazwijmy to: niesubordynacji, karać będzie nas... porażeniem prądem.

Najpierw za pośrednictwem aplikacji mobilnej ustalimy sobie konkretne cele – na przykład treningi na siłowni co drugi dzień, przebiegnięcie 10 kilometrów, codzienna pobudka o 6 rano (bez drzemek) albo unikanie portali społecznościowych. Jeśli nie zrealizujemy któregokolwiek z zaplanowanych celów, opaska nas ukarze. Jak? To proste – porazi nas prądem. Użytkownik może ustalić karę z przedziału od 17 do 340 woltów.

Najważniejsze jest dostosowanie kary do konkretnego użytkownika. Panowie z firmy Pavlok przyznają, że dla jednych dana wartość może być tak niska, że nawet jej nie poczują, a inni przy tej samej rozleją kawę. Chodzi też o to, by nie robić sobie krzywdy. To ma być coś, czego chcemy uniknąć, ale bez przesady.

Pavlok motywacja

Co więcej, w tej nietypowej motywacji mogą nam także pomagać znajomi. Obiecaliśmy się nie spóźniać, albo umówiliśmy się na siłownię i zawaliliśmy? Wówczas oni mogą wymierzyć nam odpowiednią karę. 

„Ludzie myślą, że nie jesteśmy jak zwierzęta. Że mamy siłę woli” – mówi Maneesh Sethi. – „W rdzeniu jesteśmy jednak zwierzętami. Więcej niż 40 proc. naszego czasu spędzamy w głębokim trybie automatycznym. Chcę pomóc ludziom w rzuceniu palenia i w walce z otyłością. Myślę, że ten produkt może być dobrym pierwszym krokiem w kierunku zmian”.

Pavlok cechy

Opaska Pavlok trafiła na platformę Indiegogo (Pavlok na Indiegogo). Celem twórców jest zdobycie 50 000 dolarów. Jeśli to się uda, pierwsze urządzenia trafią do swoich właścicieli już w marcu lub kwietniu przyszłego roku. Aby zarezerwować sobie egzemplarz należy wpłacić co najmniej 99 dolarów. Warto się jednak pospieszyć – wkrótce cena zostanie podwyższona.

Co sądzicie o takim sposobie motywacji?

Źródło: TechCrunch

marketplace

Komentarze

23
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fap protector.
  Zaloguj się
  33
 • avatar
  Myślałem, że to narzędzie do pomocy w wychowywaniu dzieci :)
 • avatar
  Pomysł bardzo ciekawy, ale jak ta opaska zweryfikuje czy powiedzmy trzymam się ustalonej diety albo powiedzmy zrobiłem 30 pompek ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Krowy uciekają z transportów do rzeźni, a ludzie z radością kupują chipy i się kolczykują....

  Mamy już populację głupszą od krów ???
 • avatar
  Baja, normalnie moja kobieta w wersji elektronicznej.
 • avatar
  CHCE !!!!! Samodyscyplina przy pracy zdalnej to nie łatwe zadanie :/ chętnie bym się trochę zmotywował staromodnym ale jak że skutecznym strachem :D
 • avatar
  Tak i jak ta SUPER INTELIGENTA opaska ma wiedziec ile przebieglem czy nie zjadlem 10 burgerow z maca? i o ktorej mam spac
 • avatar
  Kogoś zdrowo pojebało jakby zwykły alarm w telefonie nie wystarczał.
  Zaloguj się
 • avatar
  Już widzę, jak zdalnie znajomy się na nas mści ;d
 • avatar
  Tylko pomyśl źle o rządzących to Cie pierdolnie aż na księżyc wylecisz.
 • avatar
  Państwo policyjne nam robią...
  Zaloguj się
  -7
 • avatar
  Nie wie, bo to jest taki zegarek, tylko, że bez tarczy i zamiast sygnału dźwiękowego ma sygnał wstrząsowy - bezsens.
 • avatar
  To w sensie jak to niby działa?
  Zaloguj się
 • avatar
  +10 do masochizmu.