Na topie

Piranha Bytes pochwaliła się fragmentami rozgrywki z ELEX - przedwcześnie?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Pierwsze zapowiedzi dotyczące ELEX napawały optymizmem. Teraz nieco on jednak gaśnie.

  • Piranha Bytes pochwaliła się fragmentami rozgrywki z ELEX - przedwcześnie?
A A

Targi Gamescom to jedna z najważniejszych imprez w branży gier, nic dziwnego, że zdecydowana większość producentów chce się tam pokazać ze swoimi grami. Nie zawsze wychodzi im to jednak na dobre.

Piranha Bytes zdecydowała się pochwalić fragmentami rozgrywki z ELEX. Pierwsze zapowiedzi tego tytuły spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Za prace zabrali się przecież twórcy serii Gothic, informacje o grze RPG z elementami science-fiction i fantasy oraz dużym światem i rozbudowaną fabułą brzmiały optymistycznie. Nastrój nieco się jednak zmienił.

Pokazane na Gamescom 2016 fragmenty rozgrywki pozwalają przyjrzeć się małemu wycinkowi przygotowywanego świata, nie brakuje też starć z przeciwnikami z wykorzystaniem różnego rodzaju broni. Niestety, całość zbiera, delikatnie mówiąc, mieszane opinie.

Twórcy wyraźnie zaznaczają, iż jest to wczesna wersja gry. Trudno zaprzeczać, że znajdzie się tu coś do poprawy. Rzućcie okiem i dajcie znać, jakie są Wasze wrażenia.


ELEX pojawić ma się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premiera planowana jest na przyszły rok.

Źródło: World of Piranha Bytes, wccftech

Odsłon: 6621 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. Diego21
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2016-08-20 22:53

    No cóż nie można zarzucić że nie powiedzieli prawdy twierdząc
    "Elex ma więcej z gothic niż risen" Po samym gameplay-u stwierdzam że to wygląda na razie jak fanowski mod do gothic-a.
    I niestety nic więcej ;/

    Skomentuj

    1. Balrogos
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-08-20 23:12

      Kolega podtwierdza

      Skomentuj

  2. Roller Mobster
    Oceń komentarz:

    -15    

    Opublikowano: 2016-08-20 23:27

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Parodia. A te animacje... No to mają PCtowcy swoje Horizon :D Ale przynajmniej Piranha nie ściemnia z grafiką jak cd projekt.

    Skomentuj

    1. hasati
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-21 08:56

      Za to naughty dog nikt nie przebije :)

      Skomentuj

      1. baca130
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-08-21 13:08

        Niemożna nigdy porównywać ciasnych przestrzeni do otwartych światów. Przy korytarzach masz mniej obiektów przez co możesz pozwolić sobie na więcej detali niż w przypadku otwartych gdzie musi widzieć co jest dookoła i jest do kilku razy więcej elementów do wyświetlenia jak i śledzenia. Dlatego Prawdziwy otwarty świat zawsze będzie wyglądał gorzej od klatek takich jak Doom, Quake i wieeele innych gier tak zachwalanych na konsolach za grafikę.

        Skomentuj

        1. Roller Mobster
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2016-08-21 14:38

          Tak wygląda gra z otwartym światem na konnsoli z 2005 roku: http://m.youtube.com/watch?v=LHloJDgkUho Tyle w temacie lamusy.

          Skomentuj

          1. baca130
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-08-21 16:52

            I nie widzisz jaki jest pusty ten świat? Oczywiście w pobliżu jest trochę obiektów jak i trochę lepsza grafika ale Modele bardzo uproszczone, kawałek dalej jest już pusto a modele jeszcze bardziej uproszczone. Gotchic 3 dużo lepiej prezentował się a jest z 2006.
            Nie wiem co próbowałeś osiągnąć pokazując ten przykład.

            Skomentuj

          2. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-08-22 07:22

            Dawaj filmik pokazujący jak to Gothic lepiej wygląda :D Pusty świat... Bo na prerii powinni zbudować watykan i posadzić dżungle :D

            Skomentuj Historia edycji

          3. baca130
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-08-22 11:08

            Albo po prostu specjalnie wybrali prerię aby nie trzeba było dodawać dużo obiektów.

            Skomentuj

          4. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-08-22 16:28

            I specjalnie osadzili w związku z tym jeden z najlepszych growych scenariuszy, na dzikim zachodzie? Co za debil...

            Skomentuj

          5. mako999
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-08-22 17:29

            Przecież RDR jest z 2010 :O
            Gry tego studia zawsze miały lipne animacje, ale grywalnością zamiatają, a to jest najważniejsze. No może poza kontynuacjami Risena...

            Skomentuj

          6. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-08-22 18:46

            Ale sprzęt go "liczący" nie jest. Czytaj ze zrozumieniem.

            Skomentuj

          7. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-08-22 18:46

            Ale sprzęt go "liczący" nie jest. Czytaj ze zrozumieniem.

            Skomentuj

          8. baca130
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-08-23 02:22

            "I specjalnie osadzili w związku z tym jeden z najlepszych growych scenariuszy, na dzikim zachodzie?" Czytaj ze zrozumieniem.

            Skomentuj

  3. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-08-20 23:45

    Widać, że Piranha Bytes jest bardzo zacofana, to alfa ale wątpię by grafiką dorównywała np. Battlefrontowi...

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-21 00:13

      Battlefrontowi? Panie, żeby to chociaż Falloutowi dorównało...

      Skomentuj

  4. xfire25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-21 01:30

    Kurcze robią grę większą od gothica 3 w tak małym zespole więc nie dziwota, że to wygląda jak wygląda. Animacje to ja już lepie potrafię zrobić bez motion capture. Oni pewnie też nie korzystali. Zrobili by remake gothica 1 czyli to samo tylko że lepiej z rozszerzoną historią bezimiennego ( co spowodowało jego zamknięcie za barierą ) i było by świetnie. Fajnie , że próbują nowych rzeczy ale obawiam się jak tak dalej pójdzie to na Elex się skończy.

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-08-21 13:03

      Przecież oni nie mają już prawa do Gothica i dlatego powstał Risen i teraz elex a co do gry jak wciągnie mnie na długie godziny jak Gothic 3 to będzie dobrze.

      Skomentuj

      1. maro893211
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-08-21 18:11

        Mają, oglądałem świeży wywiad ostatnio. Rozważają pracę nad gothiciem ale zanim rozpoczną muszą mieć super materiał bo to ich topowa marka.

        Skomentuj

        1. baca130
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-08-22 02:26

          Czyli odzyskali, nawet nie wiedziałem.

          Skomentuj

  5. maro893211
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2016-08-21 02:31

    Gra z innej dekady, ale gimbaza i tak będzie pisać, że lepsze od wiedźmina 3 bo piranha bytes od legendarnego(przeciętnego) gothica

    Skomentuj

    1. kosiarz66
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-08-21 03:21

      sam żeś przeciętny 1 gothic to było coś co nadal czasami pogrywam mimo ze kilkaset razy to przeszedłem,swój klimat ma ,dla ciebie przeciętna dla mnie nadal fajna.
      a porównania do wiedźmina 3 nie skomentuje całkiem inna gra
      risen 3 nie przypadła reszta risen jak cię mogę .ja chętnie zagram w elexa.

      Skomentuj Historia edycji

      1. maro893211
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-08-21 18:01

        To gimbaza porównuje, nie ja. Ile razy ja się naczytałem opinii przed premierą wieśka: ,,co to za grafika gothic 2 ma lepsza" albo o tym że gothic jest lepszy fabularnie. Te dzieciaki mają zalepione oczy sentymentem. Chcesz mi powiedzieć że misje typu idz zebrac rzepak nie są przeciętne? Takich misji w gothicu było wiele a to tylko źle świadczy o tej grze.

        Skomentuj

  6. Marucins
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-21 08:58

    Tylko że np taki polski GOL już pokazywał fragmenty z tej gry i zbytnio nie odbiega to od tego. Więc nie wiem skąd te halo.

    Produkt wygląda nieźle, ale widać fatalną mechanikę. Jeszcze dużo pracy przed nimi.

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-21 13:14

      To, że użyliby Takiego Unity3D czy też UE4(można dodać do listy też CryEngine) nie poprawiłoby grafiki jedynie ułatwiłoby im tworzenie, bo w większości przypadków wszystko zależy od programistów/grafików/modelarzy/animatorów itd. Silniki same nie robią gier. Sam tworze gry w Unity więc coś tam wiem.

      Skomentuj

  7. Dark Ofca
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-21 13:56

    Do Piranhy mam ogromne zaufanie, przy każdej ich grze się świetnie bawię (może poza Risenem 3, gdzie niczym mnie nie urzekła), więc i tak Elexa kupię i pewnie też się będę dobrze bawił, nawet pomimo faktu że sci fi nie pasuje do PB.

    Skomentuj

  8. hasati
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-21 18:47

    Ostatnio ograłem Gothic 2 + NK już chyba z 8 raz. Ale oglądając ELEX nie mam ochoty w to zagrać, nawet jeden raz.