Gry PlayStation 4

PlanetSide 2 będzie „sieciowym Halo na PlayStation 4”

opublikowano przez w dniu 2013-11-13

W marcu przyszłego roku PlanetSide 2 pojawi się w wersji przeznaczonej dla konsoli PlayStation 4 i jak zapowiadają twórcy – to będzie wielka rzecz.

PlanetSide 2 gra

Komputerowi gracze otrzymali przed rokiem grę PlanetSide 2. Dzieło studia Sony Online Entertainment spotkało się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów, jako że zgodnie z danymi zebranymi przez serwis Metacritic średnia jej ocen wynosi 84 proc. W marcu przyszłego roku tytuł pojawi się w wersji przeznaczonej dla konsoli PlayStation 4 i jak zapowiadają twórcy – to będzie wielka rzecz.

Podczas wywiadu z IGN szef Sony Online Entertainment John Smedley zapowiedział, że gra PlanetSide 2 dla PlayStation 4 będzie mogła spokojnie konkurować z hitami dla nowego Xboksa, przywołując konkretny tytuł. „Wierzymy, że PlanetSide 2 będzie sieciowym Halo dla PlayStation 4, dlatego też chcemy zaoferować zupełnie nowy rodzaj rozgrywki dla zupełnie nowej grupy odbiorców”.

PlanetSide 2 to strzelanka MMO wykorzystująca system free-to-play. Pojedynki pomiędzy setkami graczy toczą się na fikcyjnej planecie Auraxis, na której trwają badania kosmicznej anomalii. Ludzie wysłani tam w tym celu okazali się jednak cechować różnymi poglądami i w taki oto sposób dochodzi do ogromnego konfliktu i podziału kolonistów na trzy frakcje - Terran Republic (praworządni), New Conglomerate (anarchiści) oraz Vanu Sovereignty (naukowcy).

Gracz może wybrać, do której z tych frakcji chce należeć. Cała mechanika gry przypomina to, co możemy spotkać we współczesnych FPS-ach. Jako że jest to jednak MMO, producenci zaimplementowali także system rozwoju postaci. Jak to wszystko wygląda, możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie:

Premiera gry PlanetSide 2 na PlayStation 4 planowana jest na marzec 2014 roku.

Źródło: VG247, IGN

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gra jest tak słabo zoptymalizowana, że optymalizacja GTA4 to majstersztyk.
  Zaloguj się
 • avatar
  Halo na x-a nic nie pobije :)
  Zaloguj się
  -6
 • avatar
  Jak narazie potrzeba zbalansować rozgrywke naprawić błedy i ten cały system Lattice. Ogólnie gra posiada mikropłatności ale nie jest P2W dlatego że trzeba wydawać punkty z gry żeby odblokować rózne rzeczy i ulepszenia.

  Jeśli ktoś chce zagrać to zapraszam na serwer: Cobalt do Frakcji: Terran Republic

  Link zaproszeniowy: https://recruit.soe.com/recruit/smlanding.action?iId=POBQ7WRADVPHIGG34W4G&gamecode=PS2

  Na stard dostaniecie inną broń.
  Zaloguj się
  -7
 • avatar
  planetside2 jest totalna nedza... kto gral ten wie.
 • avatar
  Poprawa jest,ale crash z powodu braku pamięci nadal wysypuje grę i wywala do pulpitu.Tego już chyba nigdy nie naprawią.Po co w sumie skoro dokupić RAMu idzie i po kłopocie nie.