Na topie

Pliki: Realtek HD Audio - sterowniki do kart dźwiękowych (wer. 2.62)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Oprogramowanie Karty dźwiękowe Tematyka: Programy do pobrania Producenci: Realtek

Firma Realtek, wydała kolejną wersję sterowników do układów dźwiękowych z serii High Definition Audio. Nowa wersja niesie za sobą zmiany m.in. w kwestii stabilności, usprawniono algorytmy przetwarzania dźwięku oraz dodano wsparcie dla nowych układów Realtek.

AA

Pobierz: Realtek HD Audio 2.62

Rozmiar pliku: 46 MB

    więcej plików
     » 20 najnowszych plików
 » sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 » narzędzia CPU
 » benchmarki, testy
 » wszystko dla Windows
 » gry, poprawki, dodatki
 » multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 » zaproponuj dodanie pliku lub programu

W nowej wersji zaktualizowano i usprawniono działanie kodeków dźwiękowych, poprawiono wiele błędów powodujących problemy ze stabilnością oprogramowania Realtek oraz dodano pełne wsparcie dla większej ilości układów w systemie Windows 7. Ponadto dodano certyfikowane wsparcie (WHQL) dla urządzeń wyjściowych w ATI HDMI. Sterowniki Realtek HD Audio Driver oferują pełne wsparcie dla firmowego pakietu kodeków Realtek HD Audio Codec.

Paczka została ponadto wyposażona w uniwersalny zestaw sterowników audio Microsoft High Definition Audio UAAV1.0a(5013). Począwszy od tego wydania paczki binarne sterowników dostępne są w wersjach przeznaczonych dla systemów opartych o architekturę x86 jak i x64 bit. Warto dodać, iż sterowniki są dostępne również w wersji dla systemów z rodziny Linux.

Sterowniki przeznaczone dla systemów Windows XP/2000 wspierają następujące układy dźwiękowe Realtek:

  • ALC880, ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC889, ALC892, ALC861VC, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC260, ALC262, ALC267,ALC268, ALC269, ALC270, ALC272, ALC273, ALC887,ALC670, ALC275, ALC680.

Sterowniki przeznaczone dla systemów Windows Vista/Seven wspierają następujące układy dźwiękowe Realtek:

  • ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC889, ALC892, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC260, ALC262,ALC267, ALC268, ALC269, ALC270, ALC272, ALC273, ALC887,ALC670, ALC275, ALC680.

widok okna konfiguracji sterowników realtek

Źródło: Realtek

Odsłon: 47411 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. Piotrek_P
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-15 13:48

    Fajnie, co chwile wypuszczają nowe stery.

    Skomentuj

    1. Drakedh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-07-15 14:19

      Pewnie ze fajnie, ale updatowaniem takiego czegos chyba nie warto sobie zawracac glowy jezeli wszystko dziala jak powinno. ja po prostu instaluje najnowsza wersje realteka przy kazdej nowej instalacji systemu, czyli raz na jakies pol roku - rok.

      Skomentuj

      1. DiamentoKWZ
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-07-03 22:44

        Ja zainstalowałem tą wersję bo na 2.53 przerywniki w wiedźminie 2 wyglądały jak slow mation w Matrixie. Pomogło.

        Skomentuj

  2. JoHnNy08PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-15 22:48

    Różnicy do 2.35 żadnej :P

    Skomentuj

  3. Pokrakk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-16 10:21

    Niestety w Bad Company 2 nadal jest bug pozycjonujący wystrzały z broni po lewej stronie gracza, gdy w panelu sterowania ustawione są słuchawki lub dźwięk stereo - dalej trzeba mieć wybrana co najmniej kwadrofonię by się tego pozbyć :-(

    Skomentuj

  4. Danger2010
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-07-17 14:03

    ja mam ALC1200 więc nie instaluje :D

    Skomentuj

  5. Atak_Snajpera
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 11:54

    Taki realtek bardziej dba o klienta niż jakiś przereklamowany creative.

    Skomentuj

    1. mietek84
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-07-03 12:36

      +1

      Skomentuj

  6. michal_229
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 12:12

    Działa w końcu EAX na windows 7?

    Skomentuj

    1. adivxv5
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-07-03 13:07

      ty nawet nie masz pojęcia o czym piszesz

      Skomentuj

  7. Madzina
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 12:43

    w końcu basy na moich głośnikach takie jakie byc powinny :D

    REALTEKi są najlepszymi integrami :D

    Skomentuj

  8. Piotrek_P
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 12:51

    LOL, a co tu robi mój komentarz z przed roku ?

    Skomentuj

  9. Artik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 12:53

    Hahaaa. Czym prędzej wyłączyć to badziewie i kupić coś z Asusa (xonar) ewentualnie sound blaster X-Fi

    Skomentuj

    1. piotrek8x
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2011-07-03 13:20

      Ok!! Jestem za!! Daj 1000zł i zmieniam jeszcze dziś!!!

      Skomentuj

  10. piotrek8x
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 13:21

    Jak dla mnie moja karta dźwiękowa (ALC 892) w pełni idealnie spełnia swoje zadanie i nigdy chyba nie kupię zewnętrznej. Zintegrowanych kart Realteca urzywam od 4 lat i niegdy nie miałem żadnych problemów ze sterownikami.

    Skomentuj

  11. Szogun.
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 13:34

    Teraz śmiga dobrze ale w przyszłości zmienię na X-Fi Xtreme Gamer'a. Sterowniki zaktualizowane.

    Skomentuj

    1. adivxv5
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-07-03 13:53

      a po co Gamera ? wystarczy Audigy 2 i na to samo wychodzi

      Skomentuj

  12. szylolek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 14:30

    No, w końcu Bad Company 2 nie pokazuje mi białego ekranu podczas gry ;))

    Skomentuj

  13. scumgrief
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 17:13

    A dlaczego po ich instalacji zniknął mi Realtek Audio HD Manager? o_O

    Skomentuj

    1. Atak_Snajpera
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-07-03 19:54

      Znowu coś zepsułeś?

      Skomentuj

  14. scumgrief
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-07-03 20:08

    Nie takie znowu, na szczęście, hehe. O ile sterowniki są niezłe, to na wielu konfiguracjach okazują się problematyczne. Powtórna instalacja pomogła. Chyba zainwestuję w porządną "dźwiękówkę". Asus?

    Skomentuj

    1. Atak_Snajpera
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-07-04 12:39

      Nie zapomnij jeszcze o głośnikach i słuchawkach za kupe $$$$$ bo inaczej skączy się na efekcie placebo :)