Na topie

Poczta Polska ogłasza: zapłacimy BLIKiem za przesyłkę [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma

Poczta Polska umożliwia już dokonywanie płatności kartą lub smartfonem (BLIK) za przesyłki pobraniowe w placówkach i u kurierów.

  • Poczta Polska ogłasza: zapłacimy BLIKiem za przesyłkę [AKT.]
A A

Aktualizacja [08.11.2017]: Karty i smartfony w dłonie – Poczta Polska od dzisiaj oferuje możliwość bezgotówkowego opłacania przesyłek dostarczanych przez jej kurierów. 

Mieliśmy czekać maksymalnie miesiąc, a ostatecznie zaliczono poślizg, ale naprawdę niewielki. Można go wybaczyć, tym bardziej że nową usługę doceni pewnie wielu Polaków – wszak Poczta Polska to największa w naszym kraju firma dystrybucyjno-logistyczna.

Jak czytamy w komunikacie prasowym: „Poczta Polska wyposażyła 3,5 tys. swoich kurierów w terminale płatnicze, dzięki którym klienci mogą  dokonywać płatności kartą lub BLIKiem za przesyłki pobraniowe”. Od miesiąca tak samo można zapłacić przy odbiorze paczki w placówce, o czym możecie przeczytać w newsie poniżej.

News [03.10.2017]: Poczta Polska kontynuuje swoją podróż w XXI wiek i właśnie zaliczyła kolejny przystanek. Od tego miesiąca kartą oraz smartfonem (za pomocą systemu BLIK) zapłacimy nie tylko za towary i usługi, ale też przy odbiorze przesyłki.

„Intensywnie pracujemy nad tym, żeby nasi klienci mogli coraz szybciej i wygodniej odbierać zakupione w internecie produkty” – mówi Grzegorz Kurdziel z Poczty Polskiej. Zdradził on także, że do obecnej zapłaty w okienku już niedługo BLIKiem i kartą za przesyłkę będzie można zapłacić również kurierowi. „Niedługo” wedle zapewnień to mniej niż miesiąc (licząc od dziś).

Zgodnie z zasadami obowiązującymi na Poczcie Polskiej do przeprowadzenia tego typu transakcji wystarczy karta płatnicza Mastercard lub Visa albo dowolny smartfon z aplikacją mobilną banku współpracującego z BLIKiem, a za dokonanie płatności nie jest pobierana prowizja. Jak podsumowuje Kamila Kaliszyk z polskiego oddziału Mastercard Europe, „to kolejny krok Poczty Polskiej w kierunku bezgotówkowości”.

Pozytywnie nowinkę ocenia także Adrian Kurowski z polskiego oddziału Visa: „Gratulujemy Poczcie Polskiej, że udostępnia taką możliwość w swoich placówkach i że wkrótce również kurierom zostaną przekazane terminale. Wprowadzenie płatności kartą przy odbiorze za zakupy dokonane online zwiększa wygodę klientów. To istotny krok w dalszym rozwoju polskiego rynku e-commerce”.

W notce prasowej Poczta Polska podkreśla, że zdecydowała się na wprowadzenie tego rozwiązania (jak i poprzednich), ponieważ zauważa wzrost popularności cyfrowych usług, a także dlatego, że chce oferować wysokiej jakości usługi logistyczne. Podobno prawie co trzecia paczka w 2016 roku była opłacana za pobraniem.

Źródło: Poczta Polska

Odsłon: 3128 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-10-03 16:52

    Niech spi........ Zgubili mi ostatnio 2 przesyłki pod rząd i nikt nic nie wie.

    Najgorsze że niektóre sklepy wysyłają tylko pocztą Polską ;////// spaliłbym to g..... i tyle.

    Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-10-03 19:05

    No patrz a mi nic nie zgubili.

    Skomentuj

    1. raffal81
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-10-03 21:09

      To że zginęła to nic, najważniejsze w tym wszystkim jest to, że poczta umywa ręce.

      Jedna przesyłka została powierzona listonoszowi do doręczenia i już do mnie nie dotarła. Więc prawdopodobnie ktoś sobie ją wziął, być może listonosz.

      Jak zapytałem o to, że przecież jeżeli wyszła z placówki z adnotacją do doręczenia, to ktoś musiał to wźiąć, chyba listonosz bo On doręcza, zapytałem jaki to listonosz, to okazało się że nawet nie mają informacji, jakie przesyłki bierze dany listonosz, nic nie wiedzą. W takim razie zostanę listonoszem, będę brał przesyłki, po drodze otwierał a później mówił że nic nie brałem.

      Nie wiem ile w tym prawdy co mi Pani z okienka powiedziała, ale jak tak to wygląda jak mówi, to szkoda zachodu z Pocztą Polską!

      Skomentuj

      1. ZombaL
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-04 08:34

        Wiedzą wszystko, kto gdzie jakie numery przesyłek, region itd.
        Albo za przeproszeniem pitolisz farmazony, albo faktycznie ktoś Cie nie poinformował o możliwości dokładnego sprawdzenia.
        Są systemy od śledzeń (bardzo dokładnych, popisanych nazwiskami), są też reklamacje itd.

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-10-05 08:30

          Nie nie pitolę, na poczcie nigdy nikt nic nie wie, nie zdarzyło się jeszcze by ktoś wiedział, sam muszę wielokrotnie pouczać z nerwów Panie w okienkach, po czym nagle sobie przypominają że faktycznie jest tak jak mówię. To jest po prostu jakiś dramat.

          Nie mówiąc już o jednej przesyłce która leży w WER WARSZAWA od 2 tygodni, też nikt nic nie wie, jest to przesyłka zagraniczna, a kontakt z nadawcą jest, utrudniony, więc sam reklamacji nie mogę złożyć. Jak może coś przyjść i zostać odnotowane w systemie i nagle zginąć, do tego w tym momencie nikt za nic nie odpowiada, to jest tak wielki żart że mała głowa.

          RE445789434SE

          Proszę, dowód na to że nie jestem gołosłowny.

          Skomentuj Historia edycji

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-05 09:30

            Miało być od 2 miesiecy.

            Skomentuj

  3. Fourth Illusion
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-03 20:28

    Ceny z kosmosu, jakosc uslug fatalna, ja sie zastanawiam kto w dzisiejszych czasach wysyla paczke 6kg za ~30zl, w momencie gdy kurier door 2 door kosztuje 15-16zl...
    Albo list polecony priorytet z potwierdzeniem odbioru za cale 9.4zl, ktory zamaist 24h idzie kilka dni, a zwrotka ktora powinna byc w 3 dni idzie 14... O ile wraca...

    Skomentuj

  4. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 21:06

    Jeśli faktycznie będzie to działać dobrze, bez prowizji, bez zbędnych udziwnień to bardzo fajnie.

    Skomentuj

  5. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 21:23

    Słuchajcie mam pytanie, można płacić z automatu BLIKiem wszędzie tam gdzie są terminale zbliżeniowe dla kart Visa ? Czy przedsiębiorca musi to jakoś specjalnie aktywować aby klient mógł zapłacić?

    Skomentuj

    1. stalkerpl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-08 16:28

      raczej wszedzie sie nie da, nawet gdy jest mozliwosc placenia karta, czasem sie zdarza ze osoba obsługujaca terminal nawet nie wie co to blik

      Skomentuj

      1. Misio38
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-09 06:33

        Ja też nie wiem co to blik.

        Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-04 08:43

    XXI wiek ????

    List polecony ekonomiczny rok temu do Łodzi docierał z każdego miejsca w Polsce w ciągu 24-48 godzin.
    Czasami równo z priorytetowym, czasami dzień po.

    W 2017 roku (ponoć to ten XXI wiek) każdy list polecony ekonomiczny idzie RÓWNIUTKO SIEDEM DNI !!!!!
    Czyli jest specjalnie przetrzymywany na poczcie !!!!!!!!

    Wysyłałam paczkę, kurier odbiera z domu, ubezpieczona - zapłaciłam 17 zł. Na poczcie - muszę ją zawieść, zanieść za tą samą paczkę zapłacę 34 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    I do tego postać przynajmniej pół godziny w kolejce. A jak już będę nadawać ta paczkę to posłuchać, czy nie chcę kalendarzyka, breloczka z papieżem, itd.

    A ostatnio ( u mnie ) poczta wprowadziła nowy trend - zwyczajowe awizo na list polecony !!!!
    Nie nosimy poleconych i już. Chcesz polecony pod nos - jest usługa ponowne doręczenie jedyne 3,5 zł.
    Można dwa razy na tym samym w majestacie prawa zarabiać ?
    Można

    No chyba że tylko mnie Poczta wypowiedziała wojnę i zapomniała powiadomić - list im zaginął LOL ?

    NIESTETY AUTOR NIE ODRÓŻNIA ŚREDNIOWIECZA OD XXI WIEKU.

    Skomentuj

  7. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-08 19:22

    Mam tylko nadzieję że za papierzaka, kamyk z Jeleniej Góry i wypociny IPN zapłacę na poczcie równie nowocześnie.