Na topie

Biedronka też będzie mieć szafy na paczki

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: e-commerce

W sklepach sieci Biedronka pojawią się szafy na paczki duńskiej firmy Swipbox. Oznacza to, że już wkrótce także w dyskoncie będzie można odebrać zakupy ze sklepu internetowego – tak jak w kioskach Ruchu, na stacjach Orlenu i przede wszystkim Paczkomatach InPostu.

UWAGA TO JEST PODGLĄD ARTYKUŁU, PROSZĘ NIE UDOSTĘPNIAĆ PUBLICZNIE.
  • Biedronka też będzie mieć szafy na paczki
A A

Dobrze, że Biedronka jest tak blisko? Dla tych, którym spodobała się idea paczkomatów Inpost na pewno. Jedna z największych sieci dyskontów w naszym kraju zamierza wystartować z podobną usługą. Innymi słowy: produkty zamówione w sklepach internetowych będzie można odbierać w supermarketach.

Osoby coraz chętniej korzystają z opcji dostawy do danego punktu – nic w tym dziwnego, bo po prostu tak jest taniej, a do tego nie trzeba być w domu w godzinach pracy kuriera (i można coś załatwić po drodze). Oczywiście ma to sens tylko wtedy, gdy taki punkt jest w pobliżu, ale to coraz mniejszy problem.

Już teraz sklepy oferują dowóz do Paczkomatów InPostu, do Żabek, do kiosków Ruchu czy na stacje Orlenu, a wkrótce pojawi się możliwość odebrania towaru w Biedronkach, w których staną szafy na paczki duńskiego, prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa Swipbox.

Jak podaje Rzeczpospolita, pierwszy etap będzie polegał na wyposażeniu sklepów (głównie na Śląsku) w 300 urządzeń z przynajmniej 17 skrytkami (zaznaczmy w tym miejscu, że InPost ma aktualnie 10 razy więcej Paczkomatów). Zainteresowanie współpracą jest podobno niemałe i na taki pomysł otwierają się między innymi DHL, DPD, GLS, UPS, FedEx i Ruch. 

Źródło: Rzeczpospolita. Foto: Myriams-Fotos/Pixabay (CC0)

 

Odsłon: 3463 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Blejd
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-05-15 14:55

    Fajnie do Biedry mam jakies 500m w lini prostej :D

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2018-05-15 15:23

      i to jest fajnie?

      biedronke mam 200m od siebie i narzekam a Ty 500m w linii prostej i się cieszysz :D :D

      Skomentuj

      1. Blejd
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-05-15 15:58

        A w czym ci to przeszkadza ? bo mi w niczym :)

        Skomentuj Historia edycji

        1. anarchist
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-05-15 17:59

          Pewnie trzeba użyć nóg... Problemy pierwszego świata :)

          Ja mam 3,5 km do biedry i 3,2 km do najbliższego sklepu. Nie widzę w tym żadnego problemu.

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2018-05-15 18:31

          nie chodzi o przeszkadzanie tylko o różnice - ktoś cieszy się ze 500m dla niego to super blisko, dla mnie 200m to już daleko.
          Ktos kto mieszka na wsi jedzie 30km traktorem do najbliższej biedronki i mówi ze to rzut beretem.

          Skomentuj

          1. Blejd
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2018-05-15 19:54

            Jak dla ciebie 200m to daleko to SRY :D

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-05-17 12:07

            no mowie :) spora roznica jest. Ja tam narzekam bo często chodze ;)

            Skomentuj

    2. baca130
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-16 07:34

      Ja mam jakieś 300 ale nie chce mi się chodzić pieszo, więc nieraz podjechałem samochodem ;p

      Skomentuj

      1. Blejd
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-16 08:26

        A ja mam 500m i latam Helikopterem :D

        Skomentuj

    3. Legiu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-16 11:02

      Ja mam pod blokiem, w kapciach mogę iść :D

      Ale dystans to nie wszytko. W przypadku paczkomatów jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby paczka przyszła pognieciona, ubrudzona czy rozerwana i posklejana taśmą. Zwykłym kurierem to standard, a w razie czego trzeba trzymać kuriera za kudły by nie uciekł, bo przecież trzeba spisać protokół... ale on ma robotę, on nie ma czasu czekać aż ja wszystko sprawdzę itd. A paczkomatem na luzie, do tego 2x taniej i dostawy do paczkomatów są nawet w soboty! Ja zwykłym kurierem zamawiam już tylko w ostateczności jak nie ma innej opcji.

      Skomentuj

  2. putout
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-05-15 15:00

    i dobrze. najgorsi są kurierzy z PP bo ci zazwyczaj tylko zostawiają awizo i i tak trzbea iśc na poczte.

    Skomentuj

    1. stalkerpl
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-05-15 16:22

      nie wypisuj głupot a jak ci nie pasuje to mało masz firm kurierskich

      Skomentuj

    2. legtom
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-05-15 17:06

      Tylko poczta , Kurier jak nie dam info aby dostarczył do pracy raz próbuje i ma w nosie nawet awizo nie zostawi . Potem dzwoń i drałuj 18 km ( w moim wypadku ) aby odebrać łaskawie u nich . A poczta do 20 czynna awizo zawsze zostawione i w dodatku tylko 500m. nigdy nie miałem problemów z PP z kurierem poza dostawą do firmy zawsze.

      Skomentuj

  3. carbo888
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-05-15 16:38

    na "wiochach" to może mieć powodzenie ale w mieście nie za bardzo, już teraz mam bliżej dwa paczkomaty niż biedronkę

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-05-15 17:58

      Zapominasz że najważniejszy jest sam fakt że duża konkurencja sie może szykować inpostowi co może spowodować spadek cen wysyłek.

      Skomentuj

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-16 10:24

        Nie sądzę, aby ceny spadły. Koszt na poziomie 8 zł za przesyłkę jest już bardzo niski, a paczkomaty ciągle się psują, a to ekran dotykowy, a to skaner, a to zamki, niestety to wszystko kosztuje.
        Trzeba też pamiętać, że niskie ceny przekładają się na niskie zarobi i kiepskie warunki pracy w InPoście.
        Oczywiście, klienta może to nie interesować, ale ja wolałbym dołożyć złotówkę czy dwie do przesyłki wiedząc, że zatrudniają ludzi mających pewne obycie z paczkami, którzy nie rzucają nimi jak kartoflami.

        Skomentuj

      2. ohoho
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-16 10:29

        Akurat inpost jest raczej nie do ruszenia, jest mocno powiązany z allegro więc będzie działał sprawnie niezależnie od konkurencji.

        Skomentuj

  4. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-05-15 18:38

    Konkurencji nigdy za wiele dlatego cieszy fakt ,że i Biedronka w coś takie wchodzi.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-05-15 18:48

      dorobią sobie działalność pocztową i będą mogli handlować w niedziele.

      Skomentuj

  5. drcocaina
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-05-15 20:37

    Jeśli ceny będą porównywalne z InPost to świetnie bo już mam dosyć SMS-ów o prośbę o przekierowanie paczki bo w moim rejonie są przepełnione. Chwalić InPost tylko szkoda, że przerosło ich i paczkomaty się nie rozrastają.

    Skomentuj

    1. Legiu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-16 11:06

      Rozrastają ale powoli i głównie w większych miastach. U mnie też niedawno był ten sam problem w Świebodzinie i w końcu postawili bydlaka na pół długości marketu InterMarche :D

      Skomentuj

  6. kropak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-15 20:58

    Gorzej jak ktoś zapomni do jakiego paczkomatu ma jechać po paczkę :D tyle się ich narobi.

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-16 07:37

      Zawsze wysyłają adres czy też numer paczkomatu, więc to nie problem sprawdzić gdzie jest.

      Skomentuj

  7. pablo11
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-05-16 04:04

    Paczkomaty to jeden z lepszych wynalazków dla osób pracujących. U mnie Inpost powstał właśnie przy biedronce. Ale to i tak mnie cieszy, bo jeszcze pół roku najblizszy był 40km dalej, ale i tak wolałem przy okazji odebrać niż czekać na kuriera.

    Skomentuj

  8. baca130
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-16 13:26

    Pamiętam jak raz musiałem siłować się z paczkomatem żeby wyciągnąć paczkę, była tak idealnie wciśnięta a przy brzegu było małe zwężenie, które blokowało. Dobrze, że dało się jakoś karton lekko zgnieć i nie był z jakiś twardych materiałów.