Na topie

Telewizory 8K - Samsung, Toshiba i Sharp też mają swoje modele

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: 8K IFA 2018 Na Topie Producenci: Samsung SHARP Toshiba

Najpierw mogliśmy zobaczyć telewizor 8K z panelem OLED od LG. Na targach IFA 2018 swoje modele o takiej rozdzielczości, ale tym razem LCD, pokazali jednak także inni producenci. Przekaz jest jasny.

UWAGA TO JEST PODGLĄD ARTYKUŁU, PROSZĘ NIE UDOSTĘPNIAĆ PUBLICZNIE.
  • Telewizory 8K - Samsung, Toshiba i Sharp też mają swoje modele
A A

IFA 2018 to targi, które pokazują, że najwyższy czas, by przygotować się na telewizory 8K, a najpierw swój model z panelem OLED o ultrawysokiej rozdzielczości pokazało LG. Na tym jednak nie koniec, bo w Berlinie ze swoimi LCD-kami mogącymi wyświetlać obraz złożony z 33 milionów pikseli pojawiły się firmy Samsung, Toshiba i Sharp.

Samsung QLED 8K to telewizor z technologią sztucznej inteligencji

Na OLED-ową propozycję swoich rodaków Samsung odpowiedział QLED-em, czyli telewizorem LCD z kropkami kwantowymi. Zaprezentował podczas targów IFA model Q900R wyświetlający obraz w rozdzielczości 8K (czyli 7680 x 4320 px) – także wtedy, gdy źródłowy materiał jest w 4K (dzięki funkcji skalowania opartej na technologii sztucznej inteligencji).

„W firmie Samsung przez lata konsekwentnie pracowaliśmy nad zwiększeniem przewagi w zakresie najwyższej jakości obrazu. Wprowadzenie QLED 8K z upscalingiem dzięki sztucznej inteligencji dowodzi naszej innowacyjności w dziedzinie wyświetlaczy” – powiedział Jongsuk Chu z Samsunga.

Samsung 8K TV

Na serię Samsung QLED Q900R złożą się cztery modele (o przekątnych 65, 75, 82 i 85 cali). Wszystkie będą wyposażone w procesor Quantum 8K, zaoferują jasność sięgającą 4000 nitów, skorzystają ze zwiększającej kontrast technologii Direct Full Array Elite i będą obsługiwać HDR10+, co razem brzmi naprawdę świetnie. 

Toshiba i Sharp przyłączają się do rewolucji

Podczas targów IFA 2018 swoje telewizory 8K pokazały także firmy Toshiba i Sharp. Ta pierwsza zaprezentowała 65-calowy model koncepcyjny z technologią skalowania i obsługą Dolby Vision HDR. Szczegółów jednak nie poznaliśmy – te pojawią się nieco później (być może w trakcie przyszłorocznej edycji CES).

Toshiba 8K TV

Sharp z kolei zapowiedział, że wprowadzi na rynek telewizory 8K w trzech rozmiarach: 60, 70 i 80 cali. W tym przypadku producent również zwraca uwagę na „zaawansowany algorytm odpowiadający za skalowanie obrazu w czasie rzeczywistym”. Na konkrety trzeba jednak poczekać, choć zdradzono przynajmniej, że debiut planowany jest na 2019 rok.

Źródło: Samsung, TechRadar

Odsłon: 5107 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. Czadej
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-31 16:13

    na co to komu takie kolumbryny

    Skomentuj

    1. zou77
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-10 21:56

      Ja również kompletnie nie rozumiem po co kupować telewizor 8k jeśli normalna linearna telewizja nadaje w jakości Full HD. A jakość TVP Info to w ogóle jakaś masakra nawet 720p tam nie ma. Żadne serwisy VOD także nie nadają normalnie filmów w jakości 4K - mam Netflix i maksymalna jakość jaką osiąga mój net to 1080p a nie ma możliwości ręcznej zmiany na 4K

      Skomentuj

  2. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-08-31 16:31

    Ja bym od razu poszedł w 16K i wyżej :-/.

    Szczególnie, że materiału już w 4K jest jak na lekarstwo, nie mówiąc o zwykłej telewizji, która z FHD ma problemy.

    Skomentuj

    1. zielony888
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-08-31 18:27

      A teraz filmy są chyba nagrywane na taśmie 8K właśnie?

      Może dla 90 calowych pudeł 8K ma sens, natomiast ja również odnoszę się do pomysłu bardzo sceptycznie. Może na IFA wyjaśniłaby się kwestia standardów HDR - ja mam Philipsa i bardzo jestem zainteresowany wdrożeniem HDR10+, ale co zdecydują ci wielcy to nie wiadomo.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-01 16:58

      materiału 4k jak na lekarstwo? eeee że jak? :)

      Skomentuj

  3. king2127
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-31 17:23

    Właśnie to !! FHD nieogarnięte. 4k rodzi się w bólach bardziej jako chwyt marketingowy. A 8k to jest tylko sposób na wyciągnięcie kasy od ludzi uzależnionych od nowinek mających środki na takie pierdoły. Ale kto bogatemu zabroni . po za tym musi być grupa testerów :)

    Skomentuj

  4. darioz007
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2018-08-31 17:24

    Czekalem na to od polowy lat 90 tych!!!
    Tak to ja na przydomowym podworku jak bylem maly i rozmawialem z kolegami i kolezankami o technologii to jako pierwszy przewidzialem (w czasach VHS) ze kiedys w przyszlosci i to niedalekiej filmy beda na plytach tak jak muzyka ibeda wygladac duzo lepiej niz na kasetach!!!
    I co 10 lat pozniej kazdy mial juz DVD w domu!!! Ale przewidzialem cos jeszcze innego!!!
    Ze kiedys filmy beda wygladac 100 razy lepiej niz na kasetach!!! I ze obraz bedzie ostry jak zlyleta na bardzo duzych telewizorach o wiele wiekszych niz standardowe 25, 32 cale wtamtych czasach w domach!!!
    Powiedzialem ze bedzie to zaraz po roku 2020!!!
    I co wszystko sie spelnia!!! Moje wszystkie przepowiednie ktore wypowiedzialem 23 lata temu!!!

    Skomentuj

    1. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-31 18:05

      Filmy były na płytach w tamtym momencie od dawna i mogłeś o tym się dowiedzieć z Sondy w TVP.

      Skomentuj

    2. DragonRed
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-31 18:07

      Trzeba przyznać będę podążał za tobą jak za Mesjaszem.Także czekałem na tą chwilę wiele lat a Samsung dodatkowo dorzuca jakiś wyspecjalizowany układ , który będzie poprawiał sygnał wejściowy by obraz generowany w czasie rzeczywistym na ekranie był zbliżony piskelowo do rozdzielczości 8k.
      Czyżby w przyszłym roku całkowita dominacja Samsung i LG na rynku telewizji to będzie z pewnością słychać i widać po statystykach.
      W tym artykule jest jedno zdjęcie , na którym widać jak pięknie wychodzi upscaling z rozdzielczości 4k.Pewnie przez większą ilość nitów widać więcej szczegółów na obrazie ale trzeba przyznać po premierze tych TV liczę na sporą dawkę testów nie tylko na rodzimych stronach oraz jak wypadają na nim gry chociażby z PS4 i Xbox One.

      Skomentuj

  5. Dragonik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-08-31 17:36

    Oho wróżbita darioz

    Skomentuj

  6. bullseye
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-31 21:10

    A ja dalej jadę na HD Ready w 32" i zmieniać nie mam zamiaru :D
    Do telewizji naziemnej to i tak zbyt duża rozdzielczość, a dla garstki pozostałych zmieniac nie ma po co

    Skomentuj

  7. piccardo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-31 21:54

    Spoko 4k stanieje i może HDR (ten prawdziwy a nie HDR'eady lol).

    Skomentuj

  8. zeniu
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-31 23:09

    Quad SLI niezbędny.