Na topie

Pojemności baterii w nowych iPhone'ach nie imponują - Huawei już trolluje

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple Huawei

iPhone Xs został wyposażony w baterię o trochę mniejszej pojemności niż zeszłoroczny iPhone X. Z Apple śmieje się między innymi Huawei.

  • Pojemności baterii w nowych iPhone'ach nie imponują - Huawei już trolluje
A A

O nowych iPhone'ach powiedziano i napisano naprawę wiele. Mimo tego wciąż można liczyć na kolejne informacje i to takie, o których warto wspomnieć.

Apple nigdy nie chwali się pewnymi kwestiami. Podczas konferencji nie dowiadujemy się o ilości pamięci RAM w nowych smartfonach oraz o tym, jakimi pojemnościami charakteryzują się baterie. Pierwsza zagadka została rozwiązana kilka dni temu, pora na wyjaśnienie drugiej.

iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone XR - pojemność baterii

  • iPhone Xs - 2658 mAh
  • iPhone Xs Max - 3174 mAh
  • iPhone XR -  2942 mAh

O czy warto tu wspomnieć? iPhone Xs został wyposażony w baterię o trochę mniejszej pojemności niż zeszłoroczny iPhone X (2716 mAh). iPhone Xs Max może z kolei pochwalić się największą baterią, jaka kiedykolwiek pojawiła się w smartfonach tego producenta.

Powyższe wartości bez wątpienia nie imponują, zwłaszcza w przypadku iPhone'a Xs. Sytuację wykorzystuje Huawei, który nie pierwszy raz próbuje wbić Apple szpileczkę. Tym razem pracownicy chińskiego producenta najciekawszą akcję przeprowadzili w Singapurze.

iPhone Xs bateria Huawei troll

Osobom czekającym w kolejce przed sklepem Apple rozdawano powerbanki o pojemności 10 000 mAh. Na opakowaniach znalazł się wymowny napis „Here's a power bank. You'll need it. Courtesy of Huawei.”

Na obronę Apple przywołać trzeba jego deklaracje. Czasy pracy iPhone'a Xs i iPhone'a Xs Max mają być dłuższe niż w przypadku iPhone'a X. O odpowiednio 0,5 godziny i 1,5 godziny. Bateria iPhone'a XR zapewniać ma natomiast 1,5 godziny dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu niż ta z iPhone'a 8 Plus.

Źródło: androidcentral

Odsłon: 8174 Skomentuj newsa
Komentarze

43

Udostępnij

Mobile w marketplace

  1. sn00p
    Oceń komentarz:

    -37    

    Opublikowano: 2018-09-23 15:00

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Pojemność baterii w IPhone to zupełnie inna bajka niż reszta fonów i Android. Oczywiście zawsze mogło by być lepiej ale uwzględniając kryteria pojemność/żywotność to Huawei wypada bardzo blado w porównaniu z IPhone. Możliwe że Apple odbije piłeczkę i pokaże jak to wygląda w realu.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2018-09-23 15:29

      i w realu wyglada tak ze naprawde slabo trzyma tak wiec nie tworz mitow.

      Skomentuj

      1. Mr.wrobel
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-09-23 16:01

        /watch?v=c06HoSJdDjo
        No tak średnio bym powiedział

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-09-23 18:29

          to jest drain test.
          Inaczej to wyglada w sytuacji gdy uzywasz telefonu z siecią i to siec drainuje bez uzycia ekranu telefon. Tu na tym teście masz test w którym to sytuacje uratowal ekran (który pobiera mniej energii od choćby Note9 ze względu na rozdzielczość).
          Kwestia numer 2 - Samsungi wylaczają się przy 15% energii w akumulatorach. Jest to kwestia zabezpieczenia telefonu/akumulatora.
          Dlatego jak wyzerujesz telefon na maxa bo lezy długo nieużywany to zanim go wlaczysz musisz naladować częściowo akumulator. W Iphonach jest to inaczej rozwiązane i te wartości sa znacznie mniejsze (dlatego tez do Iphona zalecane są ładowarki 1A).

          Nie zmienia to faktu że telefon za tak gruba kasę dalej trzyma ledwo 1 dzień użytkowania lub 2 dni przy użytkowaniu go i tego sie nie zmieni.

          Skomentuj

        2. thoruus
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-09-23 20:59

          Czy naładowane są bateryjki przed szkołą?

          Skomentuj

          1. thoruus
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-09-24 17:02

            Eh minusują świeżaki w Interntach... wygooglać "no tak średnio bym powiedział" ;)

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-26 10:46

            no tak średnio bym powiedział :D

            Skomentuj

      2. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-24 10:37

        najlepiej by było podać fakty, ile czasu każda ze słuchawek wytrzymuje w trybie gotowości, i ile wytrzymuje rozmowy.

        tak naprawdę pojemność baterii to tylko cyferka, dla użytkownika najważniejsze jest, jak często musi w panice szukać ładowarki.

        liczb dla tych słuchawek nie znam, tych zmierzonych w rzeczywistych warunkach.

        kolejny problem to trwałość baterii, tym gorsza im bardziej jest przeładowywana pod technologiczny korek, oraz jak często jest ładowana. najgorsze jest to, że wszystko jest zaklajstrowane. nie ma czegoś takiego jak w legendarnej już nokii 3610i, gdzie bateria jest częścią obudowy, i można było sobie kupić baterię 2x pojemniejszą i .... grubszą, którą się ładowało raz na ....... miesiąc, bo standardowa trzymała 2tyg.

        Skomentuj

      3. Tito1987
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-09-24 14:33

        Słabo powiadasz? Mam iphone SE, który ma baterie 1624mAh i wiesz co? Przy normalnym użytkowaniu średnio telefon wytrzymuje mi 3-4 dni. Normalne użytkowanie tzn. FB, rozmowy, sms, przeglądanie neta czy różnego rodzaju komunikatory. Chyba nie muszę wspominać, że WiFi/LTE mam cały czas włączone. Rekord to było 118h :P Miałem kilka telefonów z Androidem i żaden nie potrafił wytrzymać głupich 2 dni, a miały baterie coś koło 3000mAh..... Jak widać iphone'y nie potrzebują tak dużych baterii :P Czekam na minusy xD

        Skomentuj

    2. taki jeden
      Oceń komentarz:

      17    

      Opublikowano: 2018-09-23 16:23

      Oczywiście, iPhone nawet fizykę i chemię oszuka.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-24 10:38

        raczej potrfel klienta, bo użytkowo to całkiem fajna słuchawka. ale ma 2 problemy:
        1. jest ostro przeceniona, marża producenta jest tu ogromna
        2. zakłódkowana przez producenta jak się da, nawet apki wyłącznie ze sklepu. oczywiście pomijam hacking.

        Skomentuj

    3. Eternal1
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2018-09-23 16:47

      Optymalizacja softu i oszczędne SoC potrafią pomóc, owszem. Lecz fizyki nie przeskoczymy.

      BTW. Przypominam że Apple zostało przyłapane na oszukiwaniu swoich klientów i cichym obniżaniu wydajności poprzednich wersji smartfonów poprzez aktualizacje w tle obniżające zegary SoC - bez pytania o zgodę użytkowników (!) - dla sztucznego zwiększenia różnic wobec nowszych modeli i napędzenia ich sprzedaży.
      Aha, to tak u nich działają mechanizmy oszczędzania energii...

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-09-24 10:44

        "rzypominam że Apple zostało przyłapane na oszukiwaniu swoich klientów i cichym obniżaniu wydajności poprzednich wersji smartfonów poprzez aktualizacje w tle obniżające zegary SoC - bez pytania o zgodę"

        no niezupełnie. oni po prostu fatalnie zaprojektowali zarządzanie energią, co przy rocznej baterii powodowało, że chwilowy wzrost obciążenia resetował słuchawkę z powodu niewyrabiania baterii. zwykle musiał być zbieg okoliczności, czyli zwiększone obciążenie (fotografowanie? albo granie) i niska temperatura (spędzamy czas na mrozie). chcieli to ukryć przez zjechanie zegarka, a winny jest moduł zarządzania energią który nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.

        to też pokazuje jak katowane są współczesne baterie, które nie wyrabiają prądowo.

        Skomentuj

        1. eltra
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-09-26 15:53


          No jak by tego nie nazwał jaki by nie był to powód jest to działanie na szkodę klienta który myśli -- hmm no tak mój już słabo działa kupie nowego ten nowy to prawdziwy kozak. Jak zrobili błąd to powinni go naprawić a nie obchodzić problem BA jeszcze na nim zarobić !!! Ja zawsze mówiłem jeśli chodzi o kręcenie biznesu warto uczyć się od ajpla oni są mistrzami nie dość że skopali sprzęt celowo bądź nie, to jeszcze na tym zarobili !!!

          Skomentuj

    4. owatanka
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-23 17:38

      Iphony dosc slabo wypadaja jesli chodzi o dlugosc dzialania na jednym ladowaniu ze wzgledu na swoj procesor ktory no cos energi musi pobierac , z drugiej strony kiriny w huaweiach tez nie sa szalowe i potrafia naprawde duzo energi zuzywac dlatego huawei stosuje pojemniejsze baterie.

      Skomentuj

    5. sn00p
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-23 17:55

      Zachowujecie się jak jakaś sekta! Nie interesują was fakty.

      Skomentuj

      1. Doctor
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2018-09-23 18:46

        Fakty:
        - Apple kpi z klientów wstawiając żałośnie małe baterie do swoich telefonów
        - Optymalizacja systemu pozwala baterii trzymać nieco dłużej niż bateria o podobnych rozmiarach w telefonach z Androidem

        Opinia:
        - Podczas typowego użytkowania, iPhony wytrzymują dłużej na jednym ładowaniu niż telefony z Androidem

        Powyższa opinia jest fałszywa.

        Skomentuj

      2. Eternal1
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2018-09-23 19:11

        A czy Ciebie interesują fakty że Apple oszukuje własnych klientów obniżając wydajność starszych generacji telefonów

        A czy Ciebie interesują fakty że Apple (wraz z Intelem, Adobe i Google) zostali skazani za oszukiwanie i okradanie własnych pracowników? (czarna lista, blokowanie zatrudnienia, blokowanie awansów, zaniżanie zarobków). IMO firma która zaczyna okradać zarówno własnych klientów jak i własnych pracowników to już kompletne DNO.

        I to żaden hejt tylko fakty. Szkoda że te niewygodne Ciebie nie interesują.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2018-09-23 23:22

          dodaj do tych firm jeszcze AMD i będzie ok.

          Skomentuj

          1. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-24 00:23

            A co ma do tego AMD?

            Sprawa tyczyła się Google, Intela, Adobe i Apple.
            Widzisz mój drogi, od wielu lat, gdy mówi się o jakiejś korupcji i różnych oszustwach w firmach doliny krzemowej, to jakimś dziwnym trafem zwykle jest mowa o Intelu, Google, nVidii czy innych.

            AMD jakoś omijają takie sprawy, zauważyłeś? Ja zauważyłem to już dawno temu i wyciągnąłem wnioski.

            Skomentuj

          2. pablo11
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-09-24 06:07

            Omijają, głównie dlatego, że to mniejsza firma. AMD osiągnęło sukces głównie za sprawą IBMu, który na potrzeby rynku światowego stworzył duopol AMD i Intela. W wielu materiach konkurencja dużych amerykańskich marek jest sztuczna. By dawać złudę ,,wolnego rynku".

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-09-24 09:39

            Nie omija AMD tylko AMD to pryszcz który praktycznie nie bierze udziału w rynku. Tak jak pablo napisał - sztuczny twór który był potrzebny.
            Nie oznacza to że takich zagrywek w AMD brak - jak najbardziej są, tylko o maluchu nikt nie będzie pisał bo to nie jest trendy.

            Skomentuj

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-09-23 16:50

    Wystarczy włożyć do mikrofali na minute i bateria naładowana :)

    Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-09-23 17:39

      Kulalem sie ze smiechu swego czasu dzieki 4chanowi.

      Skomentuj

  3. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-09-23 17:25

    Mam rozumieć, że ci ludzie na tym zdjęciu, czekając na nowego iPhone'a, śpią przed sklepem?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2018-09-23 18:32

      Nie Panie kolego, wiele z tych osob to są ludzie którzy otrzymali pieniążki by zrobić sztuczny tłok.
      A dlaczego?
      A dlatego że przy premierze pierwszego iphona faktycznie ludzi była masa i każdy czekał przed wejściem, pozniej zainteresowanie opadło wraz z kolejnymi premierami i ostatnio musieli po raz kolejny wrócic do korzeni i wzbudzić zainteresowanie.
      Te kolejku przed salonami to taka jakby wizytówka Apple której nie chcą stracić a wiec opłaca się ludzi którzy za dniówkę posiedzą przed sklepem po to by zrobic PR.

      Skomentuj

    2. wizardking
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-24 09:26

      W Chinach potrafili swego czasu 2 lub 3 doby spać. Więc to całkiem prawdopodobne.

      Skomentuj

  4. HardCorak
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-09-23 17:57

    Jakby Huawei się wyróżniało jeszcze jeśli chodzi o pojemności baterii na tle androidowych konkurentów a tak nie jest.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-23 19:20

      Huawei pod tym względem to po prostu dobra półka średnia-wyższa.
      W moim Mate7 akumulator 4100mAh ma już 4 lata przebiegu i pomimo ładowania 2A ładowarką QuickCharger (v1) wciąż spokojnie wytrzymuje 2 dni normalnej pracy.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-23 23:23

        a co ma QC do trzymania?

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-09-24 00:14

          Pojawiały się głosy że ładowarki QC skracają żywotność ogniw. Ciężko to zweryfikować zwykłemu użytkownikowi.
          W moim przypadku (QC v1, Li-PO 4100mAh) coś takiego występuje albo w minimalnym stopniu, albo wcale.

          Skomentuj

          1. pablo11
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-24 05:54

            To nie ,,jakieś głosy". To badania. Które wskazują szybsze zużycie ogniw Li-ion (jak również im pokrewnych), gdy są szybko ładowane. Baterie w obecnych telefonach bez QC wytrzymują ponad 3 lata(bez utraty 20% pojemności, później leci na łeb pod obciążeniem). Ciężko powiedzieć o ile może zmienić to QC, bo u różnych producentów różnie się ustala szybkość ładowania.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-24 09:42

            A obaj widzieliście jak działa QC?

            Obecnie QC ładuje telefon większą mocą tylko w określonym zakresie, od 30 do 70% a dalej idzie standardowy prąd.

            To nie QC zmniejsza zywotnosc akumulatora tylko temperatura bo ludzie są nienormalni i podczas ładowania telefonu siedzą i napierdzielaja na nim jak upośledzeni. Telefon się nagrzewa co powoduje przegrzewanie akumulatora i jego szybszą degradację.

            Skomentuj

    2. trojan116
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-23 19:27

      Akurat baterie mają duże i czasy na bateriach we flagowcach też im sie ciągle polepszają idąc w dobrą strone w dodatku nie robią jak inni producenci zmniejszając baterie ci je powiększaja

      Skomentuj

  5. michael85
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-09-23 19:44

    Jak trzeba być ograniczonym żeby kupować wciąż to samo z innym napisem na obudowie?!

    Skomentuj

    1. kosiarz007
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-23 21:51

      No te telefony to parodia i życzą sobie za nie 5 koła? Te telefony kupują ci, którzy nie znają się na elektronice, ale cenią sobie "prestiż". Nie pogrzebią na internecie, że Iphony to słabe telefony, tylko żyją ze świadomością że ta marka jest porządna.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-23 23:24

      a procesory jak kupujesz to co, każdy ma inny kształt? :)
      Dokładnie to samo i inne napisy na IHS

      Skomentuj

      1. szydas
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-24 13:50

        Kurde, to jest patent! Okrągłe procesory, dopasowane do okrągłych wentylatorów wkładane jak bateryjka od BIOSu! ;)

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-09-26 14:06

          juz opatentowałem wiec nie musisz sie wysilać :D

          Skomentuj

  6. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-23 22:26

    Jak widzę karynę z Iphonem to mi jej szkoda, ot taki prestiż i do tego te śmieszne etui z wycięciem na logo japka:D

    Skomentuj

  7. Zaxhill
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-26 15:25

    To trochę jakby powiedzieć: "nasze nowe auto ma 100l bak" bez podawania faktycznego spalania.

    Huawei potrafi pajacować i ma świetny marketing, bez wątpienia. A jak to wygląda w rzeczywistości? Po 3 latach użytkowania iPhona 6 plus, wkurzony na iOS 11, który w zasadzie uniemożliwił korzystanie z telefonu (wspomniane wyżej fatalne zarządzanie energia, a 3-letnia bateria była u kresu swojego żywota) stwierdziłem, ze pora spróbować czegoś innego. Majac nienajlepsze doświadczenie z Samsungiem, wybrałem Huawei Mate 10 Pro, bo zależało mi przede wszystkim na dobrym aparacie. Cala reszta na papierze wyglądała tez super, wiec wybór padł na Mate 10 pro (a wybierałem pomiędzy iP 8 Plus i Mate 10 Pro, oba w DOKŁADNIE takiej samej cenie w moim abonamencie). I co? bateria 4000mAh wytrzymywała max 1 dzień. Stary iPhone 6 plus z bateria poniżej 3000mAh spokojnie ciągnął 1,5 dnia (zanim bateria się zużyła oczywiście). Także doskonale rozumiem Apple, ze nie chce podawać pojemności baterii, bo to nie jest miarodajne. Z drugiej strony podawanie "bateria pozwala na użytkowanie telefonu przez XX godzin" tez nie odzwierciedla rzeczywistości niestety. Jakis benchmark by się przydał, żeby można było porównywać faktyczna wydajność baterii...

    A wracając do Huawei, to moja przygoda z Mate 10 Pro zakończyła się po ok miesiącu (wróciłem do iPhona (8 Plus)). Telefon bardzo fajny, ale to nie ta liga co iPhone. System zabugowany, od premiery (listopad) do czasu mojego zakupu (marzec następnego roku) ZERO AKTUALIZACJI. O baterii pisałem wyżej, aparat (który dla mnie był jednym z kluczowych elementów) dobry, ale nie rewelacyjny. Do tego regularnie się wykrzaczal (aparat nie telefon) i trzeba było resetować telefon, żeby aparat znowu działał. Do tego masa innych małych, wkurzających bugów, które łatwo można było naprawić przez aktualizacje softu... Na plus Mate-a zdecydowanie zaliczam szybkie ładowanie (rewelacja) i ogólną szybkość działania.

    Skomentuj

  8. Ruter19
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-28 02:32

    I co z tego ze iPhone Xs ma mniejsza pojemnosc na papierze jak dluzej trzyma od Nota 9 :D lol leszcze