Na topie

Polk Assist - głośnik z Asystentem Google na pokładzie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Asystent Google mówi i rozumie już po polsku, więc najwyższy czas, by na naszym rynku pojawiały się urządzenia, które pozwolą to wykorzystać. Jednym z pierwszych jest inteligentny głośnik Polk Assist. Co go cechuje?

 • Polk Assist - głośnik z Asystentem Google na pokładzie
A A

Od kilku dni Asystent Google działa po polsku (i to działa całkiem nieźle!). W najbliższym czasie możemy się więc spodziewać na naszym rynku wysypu urządzeń, które pozwolą go wykorzystać. Na pierwsze zresztą nie trzeba było długo czekać, bo za nami jest już premiera inteligentnego głośnika Polk Assist.

Polk Assist, czyli głośnik inteligentny

Głośnik firmy Polk Audio przykuwa wzrok nowoczesną stylistyką, ale najważniejsze jest oczywiście to, co drzemie we wnętrzu obudowy. Znajdują się tam: wzmacniacz oraz przetworniki wysoko- i niskotonowy, czego efektem ma być „niesamowity dźwięk wypełniający pomieszczenie”, jak zachwala producent.

Polk Assist przód

Gadżet jest kompatybilny z technologią Chromecast (co oznacza możliwość strumieniowego odtwarzania muzyki z wielu rozmaitych usług) i obsługuje odtwarzanie Multi-room (w którym kilka głośników tworzy jeden system), ale przede wszystkim ma zintegrowanego Asystenta Google.

Asystent Google zamknięty w głośniku

Asystent Google na pokładzie sprawia, że użytkownicy mogą kontrolować odtwarzanie muzyki (a także sterować inteligentnymi akcesoriami domowymi, planować dzień i uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące ich pytania) za pomocą poleceń głosowych, teraz także tych wydawanych w języku polskim. 

Polk Assist góra

Dzięki temu, że Polk Assist bazuje na platformie Android Things, sterowanie głosowe ma z upływem czasu stawać się coraz lepsze. Najnowsze funkcje Asystenta Google będą dostępne dla użytkowników głośnika od razu, dzięki automatycznym aktualizacjom. 

„Dzięki dodaniu inteligentnego głośnika Polk Assist do naszej gamy produktów, konsumenci mogą uzyskać wygodę kontroli poprzez polecenia głosowe Asystenta Google oraz korzystać z wielostrefowego streamingu dźwięku Chromecast w swoim domu” – powiedział Michael Greco, globalny dyrektor marki Polk Audio.

Polk Assist wygląd

Krótka specyfikacja głośnika Polk Assist:

 • typ: inteligentny głośnik bezprzewodowy
 • przetworniki: 3,5-calowy przetwornik niskotonowy, 1-calowy przetwornik wysokotonowy
 • moc: 40 W
 • łączność bezprzewodowa: WiFi (2,4/5 GHz), Bluetooth 4.1
 • obsługiwane technologie: Asystent Google, Chromecast, Multi-room
 • obsługiwane aplikacje: Google Play Music, Spotify, TuneIn, Deezer
 • obsługiwane akcesoria smart home: Nest, Wemo, Philips Hue
 • przyciski: odtwarzanie, głośność, mikrofon, akcja
 • wymiary i waga: 190,5 x 119,4 x 119,4 mm, 1,36 kg

Inteligentny głośnik Polk Assist jest dostępny w naszym kraju w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (Midnight Black) oraz szarej (Cool Grey). Niezależnie od wybranego wariantu jego sugerowana cena wynosi 899 złotych.

Źródło: Polk Audio

Odsłon: 27932 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij

Gadżety w marketplace

 1. losiaczek1
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-01-19 16:40

  cena z kosmosu

  Skomentuj

 2. voxcordi
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-19 19:40

  Nieprawda. Z USA. :-P

  Skomentuj

 3. BULDOGGG
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-20 04:38

  Przecież narazie język Polski działa tylko na telefonach i słuchawkach i na ŻADNYM INNYM URZĄDZENIU,po to pisać takie bzdury ?

  są to potwierdzone informacje od google!!

  Skomentuj

  1. DeisNet
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-21 17:03

   Jest obejście żeby mieć Asystenta po polsku w inteligentnym głośniku, https://www.komputronik.pl/product/558833/archos-hello-7.html

   Sprzęt to tak właściwie Tablet z głośnikiem i dzięki temu asystent działa po polsku, a mikrofony są w stanie wykryć głos z naprawdę daleka, więc jest to obecnie jedyna alternatywa na asystenta PL jak w Google Home :)

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!