Na topie

O polskich graczach faktów kilka - infografika

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Ilu Polaków gra, a ilu wydaje na to pieniądze? Na czym najchętniej?

polscy gracze

AA

Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem popularności gier komputerowych – aż 98 proc. spośród graczy wykorzystuje do zabawy pecety. Ta i inne ciekawe informacje zostały opublikowane w przygotowanej przez Newzoo infografice. 

Według Newzoo w Polsce mamy aż 13,4 miliona graczy. W wolnych chwilach największą popularnością cieszą się gry społecznościowe i niewymagające większego skupienia – taką formę rozrywki wybiera aż 12 milionów osób. Na drugim miejscu pod tym względem znajdują się gry komputerowe, którym pochłonąć daje się 9,6 miliona ludzi. 

Co ciekawe, tylko 52 proc. spośród polskich graczy wydaje pieniądze na gry lub w nich. Mimo to udało nam się pod tym względem wyprzedzić między innymi Danię i Norwegię. 

Zdecydowana większość wybiera do zabawy komputery osobiste – aż 97,6 proc. graczy. 69 proc. wybiera natomiast smartfony. Jak się okazuje – tylko co piąty polski gracz czerpie rozrywkę z gier na tablety lub innego rodzaju konsole przenośne. Zaledwie nieco ponad 10 proc. z nas gra na czym tylko się da.

Poniżej prezentujemy omawianą infografikę w pełnej krasie:

polscy gracze infografika 1
polscy gracze infografika 2

Źródło: Newzoo

Odsłon: 9957 Skomentuj newsa
Komentarze

51

Udostępnij
  1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    50    

    Opublikowano: 2014-01-26 13:01

    Ktokolwiek tworzył tą infografikę, wyszedła mu ona nieczytelnie ;|

    Skomentuj

    1. kurzi5
      Oceń komentarz:

      -29    

      Opublikowano: 2014-01-26 13:15

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Ty wyjdź po słownik :)

      Skomentuj

    2. Cacek93
      Oceń komentarz:

      26    

      Opublikowano: 2014-01-26 13:27

      Neologizm "wyszedła" jest efektem feminizacji? :D

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2014-01-26 13:35

        Oj. Literówka mu się machnęła a już go jadą bestie "Miodki".

        Skomentuj

        1. gboor
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2014-01-26 14:24

          Literówka to niezamierzona zamiana jednej litery na inną. Jeśli ktoś pisze "wyszedła" zamiast "wyszła", to niczego nie zamienia tylko dokłada dwie dodatkowe litery i wygląda to na działanie świadome.

          Skomentuj

          1. Q'bot
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2014-01-26 14:30

            Zgadza się, świadomie wykorzystuję formę odmiany męsko-pochodnej, ponieważ 'wyjszła' brzmi jakby wyrwana z filmu "Sami swoi", natomiast 'wyszedła' - to brzmi już donioślej i poważniej ;]

            Skomentuj

      2. Malcolm Feth
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2014-01-26 14:39

        to "efekt gender" :)

        Skomentuj

    3. gboor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-01-26 14:21

      Tworzy się "tę infografikę", nie "tą infografikę". Szkoła podstawowa, odmiana przez przypadki.

      Skomentuj

    4. malboro511
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-01-26 21:52

      Nie ma czym sie chwalić co maja ludzie robić?

      Bezrobocie sięga coraz wyżej, wszędzie zakazy spożywania alkoholu i papierosów, zabrali młodym ludziom wszystko i odebrali przyszłość.

      Więc co tu innego robić ja się pytam?

      Brak przyszłośći zafundowała Nam wszystkim ta Nowa Wspólna Europa.

      Większość obywateli zapomniało smak słodyczy, Zielona Wyspa to co nam zaoferowali i dali.

      Próbowali odebrać wolność w internecie ACTA, chociaż i tak ją zabrali, upadło wszystko, ogólnie nawet internet odrzuca z myślą o tym co nam zafundowali.

      Skomentuj

  2. mgkiler
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2014-01-26 13:35

    Statystyki nie jednoznaczne.

    Bo każdy kto ma i konsole i PC zalicza się do obu grup. Są osoby co mają PC, a na konsoli grali w 2-3 gry i oni już podbijają statystyki konsol. Oraz są gracze, którzy grają głównie na konsoli, a na PC od czasu do czasu i oni podbijają statystyki PC.

    Ciężko wyobrazić sobie kogoś kto ma konsole, a nie ma PC - stąd 98% osób wychodzi, że gra na PC.

    Lepsza była by ankieta jednokrotnego wyboru, a nie wielokrotnego. Czyli musisz napisać za kogo bardziej się uważasz - za gracza PC, czy gracza konsolowego.
    Ciężko powiedzieć jak wtedy wyglądały by wyniki. Ale były by ciekawsze.

    Skomentuj

  3. mgkiler
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-01-26 13:40

    Po drugie nie ma co się dziwić.

    Każdy jakiś PC i tak musi mieć. Choćby do maili, facebooka, www itp. A taniej wychodzi kupno karty graficznej do gier do już posiadanego PC niż kupno konsoli do gier (i jedna większa modernizacja raz na 5 lat). Do tego dochodzi cena gier. No dobra - na konsoli łatwiej jest sprzedawać gry i kupować używane.

    Skomentuj

    1. Lara Croft
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2014-01-26 19:15

      "Każdy jakiś PC musi mieć" - słyszałeś już o smartfonach? :)

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2014-01-26 20:22

        To napisz na smartfonie CV i portfolio, zrób prezentację, arkusz kalkulacyjny iobrób zdjęcia z wakacji.

        Powodzenia.

        Skomentuj

        1. ZenDerDi
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2014-01-26 20:48

          Bez większych problemów zrobisz to wszystko na smartphonie.

          Skomentuj

        2. doc_struś
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-01-26 20:51

          Dokładnie, dla mnie pisanie na telefonie to koszmar. Choć dotyk jest ok (Xperia T) to moje wielkie małpie paluchy nie nadają się do tego :P, natomiast smarta rozszerzać o klawe itd mija się dla mnie z celem. Gry to tylko na PC, choć nie jestem przeciwny konsolom, sam zaczynałem od C64 ale tak na prawdę gry mnie pochłonęły na PSX. Konsole to bym zakupił dla Gran Turismo, szkoda że wyłączą serwery GT5 bo myślałem o zakupie jak konsola będzie tańsza.

          Skomentuj

        3. Pieterman1982
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2014-01-28 18:20

          Bo, jak dla mnie przynajmniej, smartfon i tablet to jedynie do konsumpcji treści się jako tako nadają. Smart może mniej, tablet - super. Produkcja czegokolwiek na jednym jak i na drugim - masochizm w czystej formie i postaci. To, że one to potrafią, nie oznacza automatycznie, że jest to efektywne czy przyjemne. Tak samo granie na mobilnych sprzętach - nieporozumieniem jest suwanie palcami po ekranie. Jako gracz używam następujących platform:
          smartfon - sudoku
          tablet - nic
          ps3 - buzz (jedynie po to kupowałem playa :) FPSy i wyścigi na padzie to kupa
          pc - pozostałe gry, wszelkie pozostałe możliwe zastosowania, wolę, jeśli to możliwe, zrobić cokolwiek w domu na pc, niż na szybko na smarcie czy tablecie.

          Skomentuj

  4. wolina
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-01-26 14:29

    konsole to zuo

    Skomentuj

    1. przemek2503pl
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2014-01-26 15:39

      Kolejny troll ...masz bzdury i prowokacje pisać to sobie daruj.

      Skomentuj

      1. wolina
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-01-26 20:00

        prawda dzidzie zabolala ??

        Skomentuj

    1. CentPL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-01-26 15:21

      Bede grał w grę.

      Skomentuj

      1. racedriver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2014-01-26 17:50

        a w jaką gre?

        Skomentuj

  5. przemek2503pl
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2014-01-26 15:37

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Tak czytam te bzdury w stylu ...mam kompa za 10 tys....jesteś informatykiem ?...nie , gram...niezły z ciebie idiota :D sobie myślę.

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2014-01-26 16:26

      Czyli jak ktoś kupuje coś dla frajdy to jest idiota?

      Czyli każdy kto kupuje konsole, motocykl, deske serfingową, itp to jest idota?...

      Skomentuj

      1. przemek2503pl
        Oceń komentarz:

        -17    

        Opublikowano: 2014-01-26 16:50

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        czytałes ze zrozumieniem ? czy tylko minusowałes jak reszta ? wydawac 10 tyś. na komp do zabawy to dla mnie idiota...chyba że ma kasy jak lodu...

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          10    

          Opublikowano: 2014-01-26 16:57

          Nikt mi nie będzie mówił na co wydaje kase

          Jedynym idiota tutaj jesteś ty z takim nastawieniem ze tylko ja moge osądzać co innym sie podoba lub nie

          Skomentuj

          1. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -15    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:06

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            A co ja bronie ci własnego zdania mieć ?! dla mnie tacy goście to idioci ( sa wyjątki ) dla mnie własnie ty okazałeś się idiotą ze względu na durne motywacje .To co ci się podoba a co nie guzik mnie amigo interesuje.A tak wogóle to płacz że brak pracy itp. a tu pisanie o konfigach za 10 tyś....do zabawy...

            Skomentuj

          2. mgkiler
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:11

            Jak ktoś ma kasę to zabronisz mu kupić Ferrari i ścigać się na torze?
            Powiesz, że lepiej było kupić 50x tańsze BMW?

            Jego kasa i jego sprawa na co ją lubi wydawać i jak spędzać wolny czas.

            Skomentuj

          3. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -11    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:14

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Ale nagonka :D a gdzie ja napisałem że komuś bronie ?! sami sobie dopowiadacie proponuje czytac ze zrozumieniem a nie podskakiwać jak żaba...

            Skomentuj

          4. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -9    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:50

            Ale beka nakreciliście sie jak dzieci :D gimbol to może sam jestes :D

            Skomentuj

          5. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -8    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:55

            Ale słusznie zauważułes portal idzie na dno przez gimby z zerem pojęciai duzą buzią no i oczywiście super kompami co to wszystko ciągna...

            Skomentuj

          6. Szarlej_pl
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-01-26 18:50

            Rozumiem twoje podejscie, niestac cie na taki sprzet wiec musisz zdisowac tych ktorzy maja lepsza sytuacje finansowa.
            Zadna nowosc, takich "ekspertow" jest pelno, jak bedziesz zarabial wiecej to bedzies zjechal po tych ktorzy sa pod toba.
            Poprostu czysta zawisc

            Skomentuj

          7. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -10    

            Opublikowano: 2014-01-26 20:11

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Sprzęt...:D dla mnie liczy się inny sprzęt :D Te smieszne titany ,gtx i inny złom jest dla mnie gó...o wart kolego.Zawieść o kupke złomu ? o jakąś gierke ? mam kompa w nim gtx 660 , 2 hd 7850 leżą na pólce i czekaja na sprzedaż + pudło gier na płytach+ 10 gier na origin + 35 na steam 2 konsole xbox 360 + 50 oryginalnych gier , PS3 + 15 gierna płytach , PS4 + wszystkie jakie wyszły do tej pory...i wiesz mógłbym kupić tego lipnego titana razem z i7 i czym tylko...ale po co życie to nie gierki ? Słabo zarabiam ? owszem 2 tyś. to nie dużo , nie każdy ma super płatna prace ale ja nie narzekam.Więc z całym szacunkiem nie czuje zawieści tylko przychodze pośmiac sie z cwaniaków co to wszystko tu wiedza i maja kompy najlepsze na świecie...sam kiedyś tez byłem głupi na tym tle :D dzisiaj siadam pogram godzinke albo nie bo mam inne obowiązki :D

            Skomentuj

          8. Finear
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2014-01-26 20:42

            Nie każdy ma kij w dupie jak ty

            Skomentuj

          9. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2014-01-26 21:06

            Nie każdy jest takim wieśniakiem z rozumem kury jak ty ...prostaku :D

            Skomentuj

          10. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2014-01-26 21:09

            Sorry nie powinienem znirzć się do twojego poziomu...rozumiem że twoja kultura pozostawia wiele do życzenia ...niestety

            Skomentuj

          11. Finear
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2014-01-26 21:42

            I mówi to osoba wyzywajaca ludzi z innymi priortetami od idiotów?

            Daruj sobie ten trolling juz

            Skomentuj

          12. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2014-01-27 15:31

            Dobre jak nabijacie sie z gracz konsolowych ze gry po 300 i trzeba byc idiota zeby kupowac to ok tak :D ale jak wam powiedziec ze komp za gruba kase to glupota to zaraz nagonka i minusowanie i gadka o trolowaniu :D i kto tu troluje ? :D spluliscie sie jak bobas :D banda benchowych troli , koleczko wsparcia sobie zaluzcie :D a co do kultury to jak brak argumentow to sie od gimbow wyzywa :D piractwem zniszcyliscie rynek pc a teraz trolingiem rozwalacie ten portal.

            Skomentuj

          13. Finear
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:37

            Dorosnij...

            Skomentuj

          14. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -10    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:51

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Dorosły sie odezwał :D smieszni jesteście...

            Skomentuj

          15. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -13    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:08

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            A twoja kasa i co z nia zrobisz mało mnie interesi :D możesz sobie nawet w piecu palić :D

            Skomentuj

        2. Q'bot
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2014-01-26 17:00

          Niby dlaczego tak uważasz? Gdybym miał ochotę grać to wydałbym i więcej na dobry sprzęt...
          Już szybciej 'idiotą' nazwałbym kupującego samochów za 200k, który pali 13 litrów, bo nie dość, że drogi interes, to jeszcze trzeba dopłacać, a przecież możnaby mnieć w tej cenie auto na prąd, czyż nie?

          Skomentuj

          1. przemek2503pl
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2014-01-26 17:13

            Dobry sprzęt...pojęcie względne...teraz to tylko piksele i teksturki widze sie liczą...no i oczywiście coby zamiast graći miec fun to lepiej studiowac tabeli z benchmarkami i piac że sie ma 5 kl wiecej...nie mówie że ty tak robisz ale sporo gracz teraz tylko to widzi.Firmy sobie wychowały kupujacych sprzęt a nie odwrotnie.Co chwile jakis odgrzewany kotlet ale fanfary sa.A najlepszy to ten japończyk z nvidi i jego występy na scenie z "nowymi " kartami grafiki ;D smiać sie chce jak ludzi bajeruje:D demo samarytanin na 8800 ...do dzisiaj nie ma takiej jakości...

            Skomentuj

  6. przemek2503pl
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2014-01-26 17:25

    Szkoda że nie napisali jak z kultura polskich graczy ...pamiętacie pierwszego live z battelfilda 4 ? super sie gimbaza zachowała

    Skomentuj

    1. Lara Croft
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2014-01-26 19:25

      Daj spokój. Próba uargumentowania czegokolwiek osobom których jedyną umiejętnością manualną jest kliknięcie "minusa", jest zajęciem dość jałowym. No dalej - minusujcie palanty.

      Skomentuj

      1. przemek2503pl
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2014-01-27 15:38

        brak slow ale tu gniazdko sobie fanbojskie trolstwo zrobilo...matolki z bujna fantazja ...i smieszna wiedza na temat sprzetu :D ....ale co to nie ja , ja mam komp zajebisty procek i7 10 giga sie kreci :D a i 60 fps....ale chociaz posmiac sie idzie z wywodow co poniektorych znawcow :D beki dostarczacie bez liku :D

        Skomentuj

    2. wolina
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-01-26 20:01

      drogi przemku urodziny 25 marca, pochodzacy z polski
      uwazaj bo sie spocisz

      Skomentuj

      1. przemek2503pl
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2014-01-26 20:14

        Spoce ?

        Skomentuj

  7. Kuciapa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-01-26 19:00

    13 mln graczy na max 25 mln ludnosci niezly wynik . bo pewnie nie wiecie ale dane GUSu sa zawyżone ale dodaja ludzi co wyjechali z kraju nawet przed 89r
    co nie zmienia faktu ze spory procet :)

    Skomentuj

  8. superkilller
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2014-01-26 19:05

    wiadomo ,że całość = 100%
    a tu jakiś cymbał podaje że :
    97,6%+69%+10% co razem = 176,6% graczy !
    czyli dla niego 100%=178,6% graczy !
    nieuk

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2014-01-26 20:24

      A słyszałeś o testach i ankietach wielokrotnego wybory?
      I wtedy Ci nie wyjdzie 100%

      Skomentuj

  9. Kuciapa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-01-26 21:59

    A słyszeliście najnowsze plotki ?