Na topie

Polscy pracownicy doceniają nowe technologie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Innowacje w firmie IT MSP Producenci: Microsoft

Polak pracujący w małej lub średniej firmie potrafi docenić to, że nowe technologie dają mu większą elastyczność i więcej wolnego czasu.

Polscy pracownicy doceniają nowe technologie

A A

86 proc. pracowników firm z sektora MŚP w Polsce zauważa, że wprowadzenie technologii informatycznych daje efekt w postaci oszczędności czasu, a 81 proc. docenia zwiększenie elastyczności pracy dzięki technologiom mobilnym i chmurze. To najwyraźniejsze wnioski z badania MORI „Nowoczesne IT w MŚP 2017” przeprowadzonego na zlecenie firmy Microsoft.

Zatrzymajmy się na elastyczności, ponieważ Polacy doceniają ten aspekt bardziej niż przeciętni Europejczycy. Średnia na kontynencie wynosi 72 proc. – tyle też wynosi w Czechach, a mniej między innymi w Rosji, Niemczech i Finlandii. Znajdujemy się też powyżej średniej, jeśli chodzi o zwracanie uwagi na wpływ IT na zwiększenie wolnego czasu.

W opisywanym badaniu przedstawiciele małych i średnich firm w naszym kraju zwrócili również uwagę na inne korzyści płynące z wdrażania nowych technologii – to lepsza komunikacja z klientami, sprawniejsze prowadzenie księgowości i analiza stanu oraz przyspieszenie procesów wewnętrznych, takich jak przygotowywanie i udostępnianie raportów.

Choć Polacy lubią nowe technologie i potrafią docenić ich wpływ na efektywność pracy, pozostają tradycjonalistami, jeśli chodzi o formę zatrudnienia. Praca zdalna dla przeciętnego Polaka nie ma zbyt wielu korzyści, dlatego też nie jest ona jego celem. A dla was? Przy okazji, dajcie znać w komentarzach, jakie technologie w waszych firmach najlepiej wpłynęły na wydajność i przyjemność pracy.

Źródło: Microsoft. Foto: Pexels/Pixabay

Odsłon: 2341 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!