Na topie

Polska cena Galaxy A8 może skutecznie zniechęcać do zakupu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Wszystko wskazuje na to, że za Galaxy A8 trzeba będzie zapłacić około 2000 złotych.

  • Polska cena Galaxy A8 może skutecznie zniechęcać do zakupu
A A

Samsung zaprezentował ostatnio smartfona Galaxy A8. Trzeba przyznać, że wygląda on interesująco, ale pierwsze wzmianki na temat ceny budziły pewien niepokój. Niestety, najprawdopodobniej słusznie bo ewentualny zakup będzie oznaczał dla nas bardzo duży wydatek.

Wprawdzie producent nie przedstawił jeszcze oficjalnie polskiej ceny Galaxy A8, ale zaczynają wyręczać go sklepy. Pierwsze z nich wprowadzają smartfona do oferty (chociaż sprzedaż ruszy w styczniu) informując o cenie 2 049 złotych.

Galaxy A8

Chwilę po prezentacji niektóre źródła sugerowały cenę 1 999 złotych. Niezależnie od scenariusza, który ostatecznie okaże się trafny, będzie zatem drogo. Nawet jeśli weźmie się pod uwagę solidną specyfikację i szklano-metalową, wodoszczelną obudowę.

  • Android 7.1.1 Nougat
  • wyświetlacz Super AMOLED 5,6 cala, 1080x2220 pikseli
  • ośmiordzeniowy procesor Exynos 7885 (2x 2.2 GHz Cortex-A73 + 6x 1.6 GHz Cortex-A53)
  • 4 GB RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik microSD (do 256 GB)
  • kamera główna 16 Mpix (f/1.7) z PDAF i przednia 16 Mpix (f/1.9) + 8 Mpix (f/1.9)
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi, NFC, LTE
  • dual SIM
  • czytnik linii papilarnych
  • bateria 3000 mAh, USB typu C
  • wodoszczelność IP68
  • wymiary 149,2 x 70,6 x 8,4 mm
  • waga 172 g

Źródło: inf. własna, Samsung (foto)

Odsłon: 6519 Skomentuj newsa
Komentarze

33

Udostępnij

Mobile w marketplace

  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-12-22 12:03

    Hahahahahaha tyle to mogę za flagowca dać.

    Skomentuj

    1. Nalovp
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2017-12-22 14:55

      A co takiego ten flagowiec?

      Skomentuj

      1. Pener
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2017-12-22 15:16

        Taki smartfon z flagami :P

        Skomentuj

    2. Chiny_X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-23 06:45

      Tyle w temacie
      https://pl.aliexpress.com/item/Original-Unlocked-Samsung-Galaxy-A8-A8000-Mobile-Phone-5-7-Octa-Core-16-0MP-Camera-Android/32701470546.html?spm=a2g17.search0104.3.1.DMGZlE&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_5130011_10152_10065_10151_10344_10068_10130_10345_10324_10342_10547_10325_10343_51102_5870011_10340_10341_10548_10609_5000011_10192_10541_10190_10084_10083_10307_10301_10303_5080011_10312_10059_10313_10314_10184_10534_100031_10604_10103_10605_10594_5060011_10142_10107,searchweb201603_32,ppcSwitch_5&algo_expid=4eb8b382-3c8d-46d4-8c2e-24f762c981d2-0&algo_pvid=4eb8b382-3c8d-46d4-8c2e-24f762c981d2&rmStoreLevelAB=5

      Skomentuj

      1. Raider0001
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-23 10:36

        wkleiłeś linka do starej wersji A8

        Skomentuj

  2. X.X.X
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-12-22 12:14

    hahahahahha ja za swojego s7 dałem 2200 hahahhahaha
    powaliło ich

    Skomentuj

    1. Filippo386
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-22 12:19

      A ja 1700 zł :3

      Skomentuj Historia edycji

      1. ahael
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-12-22 15:03

        Według mnie za tą cenę mogli byście mieć 6GB, 128GB, SD835. :-)

        Skomentuj

  3. wojciechoslaw
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-12-22 12:21

    Xiaomi lepszy

    Skomentuj

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-12-22 12:36

      Polecam HTC także

      Przykład:
      HTC 10 (flagowiec zeszłoroczny),
      u operatorów 2860zł
      u producenta 1990zł
      na wolnym rynku, używane 1-letnie, z gwarancją, stan jak nowe - 1200zł

      Wiem bo za tyle kupiłem, wszystko oryginalne co było, pudełko, słuchawki itd. + pokrowiec za 60zł + 2 folie ochronne już naklejonie.

      Czyli 1200zł za flagowca super sprawa, ale 2000zł za średniaka... no śmiech na sali :)

      Skomentuj

      1. XaRaDaS
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-22 14:50

        Zrezygnowałem z HTC, mój Desire 820 3x w serwisie na wymianę płyty głównej i już kilka dni po gwarancji znowu się wysypał.

        Skomentuj

  4. KENJI512
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-12-22 12:31

    Czyli co?

    Smartfon ze średniej półki - 2000zł?
    Karta graficzna ze średniej półki - 2000zł?

    Świat dla bogatych?

    Bo pamiętam jak 10 lat temu kupiłem dobry telefon (średnia / średnia wyższa półka) za 750zł... Kartę graficzną średniej wyższej klasy (gtx 770) za chyba 1300-1500zł...

    Świat zwariował, tylko łoić klientów, XXI-wieczne niewolnictwo.

    Skomentuj

    1. eco28
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-22 12:39

      Bo świat idzie do przodu, ludzie zarabiają lepiej, ale nie w krajach 3go świata jak Polska. Nie nadążamy pensjami za resztą, niestety.

      Skomentuj

    2. chotnik2
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-12-22 12:43

      Nikt nie ustala cen "dobr luksusowych" jak smartfon z wyzszej polki czy GTX 1070 (co nie jest "srednia karta graficzna") biorac pod uwage sile nabywcza naszego kraju, tylko strefy Euro i dolarowej.

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-12-22 15:58

        gtx 1070 to klasa srednia-wyzsza, (jak wczesniej gtx 770), a ze nie zachowali sie jak intel dodajac 5% wydajnosci, tylko zrobili normalny skok wydajnosci ze wzgledu na kolejna generacje - to nic nie zmienia - przez konsole wymagania stanely w miejscu, stad wydaje sie, ze to taka super karta.

        Skomentuj

        1. chotnik2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-12-23 21:14

          Placisz za wydajnosc, nie za pozycjonowanie produktu.
          Jak NVIDIA zrobi za rok karte 2030 o wydajnosci ponad 1080Ti to tez powiesz, ze powinna kosztowac 400PLN bo to low end?

          Skomentuj

    3. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-12-23 03:25

      GTX 770 na starcie kosztował 399 $, a GTX 1070 kosztował 379 $. Wiń nasze nieudolne rządy za słabego złotego.

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-12-23 12:26

        Ah to zwracam honor, nie wiedziałem :)

        Skomentuj

  5. R2rr0
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-22 12:41

    Skoro flagowy Note 8 debiutował w cenie ponad 4000 zł, to teraz ta cena wcale mnie nie zaskakuje. Nie znaczy to jednak, że ją popieram. Samsung jest już cenowo tylko mały krok za Apple.

    Skomentuj

  6. benzene
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-12-22 13:10

    Podziwiam marketing, który "zmusza" człowieka do wydania 2000zł za 172g elektroniki starzejącej moralnie w tempie drugiej prędkości kosmicznej. Tymczasem można wydać 600zł na smartfona, który zrobi to samo co ten za 2000zł, a za resztę kupić dajmy na to mały wzmacniacz cyfrowy + kolumny jeżeli ich nie mamy. Może nawet zostanie kasa na DACa ze wzmacniaczem słuchawkowym.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-12-22 17:05

      Marketing jest dobry. Nie przekona Cie do zakupu telefonu za 2000zł, ale w Playu zaoferują Ci go w abonamecie, gdzie oznaczą o go jako telefon za 2200zł na kartę, a na abonament zliczając wszystkie raty wyjdzie Ci po 2500zł razem z abonamentem(czyli 300zł abonament na 3 lata np.) W rzeczywistości Play kupi go od Samsunga za tyle ile jest wart (z 1200zł) i zarobi na tym abonamencie nie 300zł tylko 1300zł w 3 lata.

      Skomentuj

  7. belker
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-22 13:42

    Za Chińczyka z Gearbest z 6GB tam i 128GB pamięci i wyświetlaczem o podobnej rozdzielczości i wcale nie tak.kiepskim procesorem można dać 900zl i też będzie dobrze działał.

    Skomentuj

    1. Chiny_X
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-23 06:44

      Tylko po co kiedy na aliexpres samsung galaxy a8 zaczyna się od 720zł

      Skomentuj

  8. ironmanmw
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-22 13:47

    To po co kupować wędkę skoro można poszukać patyka żyłkę i haczyk i tez będzie działać. Podjecie pewnej grupy ludzi jest dziwne.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-22 17:00

      To raczej nie haczyk kij i żyłka tylko wędka normalna za 500zł vs wędka z karbonu za 3000zł. W czym wędka z karbonu jest lepsza ?? W marce i cenie. Chociaż w wędkarstwie nie wiem jak to jest. To jest raczej sport dla zapaleńców, którzy zapłacą naprawdę nieadekwatne sumy pieniędzy. Podobnie jak audiofile. Można kupić jakiś superhiper odtwarzacz płyt audio. do tego wzmacniacz lampowy słuchawkowy(który tylko zniekształci dźwięk, bo nie nadaje się do odtwarzania dźwięku a jedynie jako jeden ze stopni wzmacniania we wzmacniaczu gitarowym).
      Można też kupić smartphone z procesorem Snapdragon 835 z przetwornikiem 32bit (vs 16bit audio CD), 384KHz (vs 44Khz) i THD na poziomie -109dB. Temu pierwszemu to przy zniekształcaniu dźwięku nie pomogą nawet złoty styki, a temu drugiemu nawet ze słabego stopu nie przeszkodzą. Tak gdyby jeszcze audiofile potrafili to usłyszeć i było nagrane w niskiej kompresji.

      Skomentuj

  9. XaRaDaS
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-22 14:52

    Jak kogoś stać to niech kupuje, ale w tej cenie jest pełno innych ciekawych telefonów ;)

    Skomentuj

  10. ahael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-22 15:00

    Weźmy ten pułap cenowy i porównajmy z: OnePlus 5,5T, Xiaomi Mix 2, Xiaomi Mi6... Może wystarczy. Samsung to chyba już poważnie na głowę upada... Dobrze, że jest coraz większa świadomość u ludzi i wybierają alternatywy. Według mojej skromnej opinii ten model powinien być w cenie max 1400.

    Skomentuj

  11. Yaceek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-12-22 15:13

    Paaaanieee. Idź pan Ch..

    Skomentuj

  12. Himoto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-22 16:02

    Biorąc pod uwagę ostatnie telefony średniej półki od Samsunga, ich szybkość starzenia się oraz to co w podobnej cenie oferuję konkurencja, odnoszę wrażenie że Samsung zaczął tracić kontakt z rzeczywistością. Samsung za bardzo chce dorównywać Apple, przez co stracił całkowicie pozycję w Low i Middle endzie gdzie swego czasu dominował, i na bazie których niegdyś wypracował swoja aktualną pozycje w smartphonowym rynku.

    Skomentuj Historia edycji

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-12-22 16:42

      Samsung ma dobry plan. I tak jakiś odsetek frajerów kupi ten telefon po 2000zł bez względu na cenę. A Oni 10x tyle smartphonów sprzedadzą np. Playowi po 1200zł. Ci z dumą umieszczą w swoim katalogu jako telefon dostepny za 2200zł na kartę lub ileśtam w abonamencie. I później po podliczeniu abonamentu z telefonem, wychodzi, że jest niższy.

      Skomentuj

  13. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-22 16:20

    Ludzie co jest ze mną nie tak.
    Rok temu kupowałem mojego Honora 7 Lite i powiem szczerze 820 zł za nowy egzemplarz bardzo dawało do myślenia bo od listopada przeglądałem oferty i było mi szkoda takiej kasy a 2 tysi za telefon ????
    Wow, ile ludziska zarabiacie bo ten telefon to prawie cała moja pensja :P

    Skomentuj

  14. mackmoon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-12-22 23:54

    No to samsung strzelił sobie w kolano.
    Za takie pieniądze to można już kupować klasę S