Technologie i Firma

Polska liderem płatności zbliżeniowych

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-01-28

Popularność płatności zbliżeniowych w Polsce rośnie i jest już na naprawdę wysokim poziomie. Chętnie płacimy w sklepach kartą, smartfonem czy gadżetem, bo też dynamicznie rośnie liczba miejsc, w których mamy taką możliwość.

Niemal każdy terminal płatniczy na naszym rynku jest przystosowany do obsługi płatności zbliżeniowych. Takie dane podaje firma Visa, która przekonuje, że...

Polska będzie pierwszym krajem na świecie, gdzie wskaźnik akceptacji tej formy wyniesie 100 proc. 

Dużo nie brakuje, bo według danych, jakie firma Visa otrzymała od agentów rozliczeniowych, aktualnie obsługą płatności zbliżeniowych cechuje się już ponad 99,9 proc. terminali płatniczych, będących w użytku na terenie naszego kraju. Pod tym względem nasz region (a więc też Czechy, Słowacja i Węgry) w ogóle wypada bardzo dobrze. 

Okazuje się też, że Polacy coraz chętniej korzystają z tej możliwości. Według najnowszych informacji aż 85 proc. transakcji bezgotówkowych w polskich punktach sprzedaży jest realizowanych właśnie zbliżeniowo. Wypada dodać o przewidywaniach, że w tej formie płatności rosnąć będzie wykorzystanie smartfonów zamiast kart płatniczych.

zbliżeniowo karty

„Płatności zbliżeniowe otworzyły Polaków na nowe, innowacyjne metody płacenia. Kolejnym etapem będzie upowszechnienie się płatności mobilnych, które już teraz zyskują coraz większe uznanie konsumentów” – skomentował Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa w Polsce i na Węgrzech.

„W Visa nieustannie pracujemy nad tym, aby nowoczesne płatności cyfrowe były szybkie, wygodne i bezpieczne dla użytkowników w dowolnym miejscu. Kluczowa w tym procesie jest tokenizacja, która zapewnia łatwy, szeroki i bezpieczny dostęp do nowoczesnych rozwiązań płatniczych – zarówno tych już obecnych na rynku, jak i tych, które zostaną wdrożone w przyszłości” – kontynuował.

„W najbliższych tygodniach Polska stanie się pierwszym krajem na świecie, w którym zbliżeniowo będzie można zapłacić w każdym fizycznym punkcie sprzedaży” – podsumował Jakub Kiwior. Bez wątpienia jest to coś, co zdecydowanie może cieszyć. 

Źródło: Visa. Foto/ilustracje: Mbatty/Pixabay (1), krzysztof-m/Pixabay (2)

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja się lepiej czuję jak moja kapucha jest namacalna :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Co za PR-owy bełkot.
 • avatar
  Za dużo Visy w Polsce!!! Niech Mastercard zacznie bardziej agresywnie promować się w sferze wewnątrz-bankowej i nie tylko!!!
 • avatar
  Wszystko ejst dobrze jak jest dobrze. Cypryjczycy już się przekonali ile warte są banki i plastikowe pieniądze. Jak coś walnie to kartą się nawet nie podetrzecie. Nie wspominając o tym że każdy urząd oraz bank może kontrolować co i gdzie kupujecie.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Zachód jest sto lat za murzynami. W takich Niemczech mało gdzie zapłacisz zbliżeniowo, jak już to duże sklepy i sieciówki. Mnie najbardziej boli, że nie mogę zegarkiem od Samsunga zapłacić w Polsce zbliżeniowo. Samsungowi nie śpieszno z tą technologią do Polski
 • avatar
  A następnie czip na prawą dłoń lub czoło...
  Zaloguj się