Na topie

Polska liderem płatności zbliżeniowych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Popularność płatności zbliżeniowych w Polsce rośnie i jest już na naprawdę wysokim poziomie. Chętnie płacimy w sklepach kartą, smartfonem czy gadżetem, bo też dynamicznie rośnie liczba miejsc, w których mamy taką możliwość.

  • Polska liderem płatności zbliżeniowych
A A

Niemal każdy terminal płatniczy na naszym rynku jest przystosowany do obsługi płatności zbliżeniowych. Takie dane podaje firma Visa, która przekonuje, że...

Polska będzie pierwszym krajem na świecie, gdzie wskaźnik akceptacji tej formy wyniesie 100 proc. 

Dużo nie brakuje, bo według danych, jakie firma Visa otrzymała od agentów rozliczeniowych, aktualnie obsługą płatności zbliżeniowych cechuje się już ponad 99,9 proc. terminali płatniczych, będących w użytku na terenie naszego kraju. Pod tym względem nasz region (a więc też Czechy, Słowacja i Węgry) w ogóle wypada bardzo dobrze. 

Okazuje się też, że Polacy coraz chętniej korzystają z tej możliwości. Według najnowszych informacji aż 85 proc. transakcji bezgotówkowych w polskich punktach sprzedaży jest realizowanych właśnie zbliżeniowo. Wypada dodać o przewidywaniach, że w tej formie płatności rosnąć będzie wykorzystanie smartfonów zamiast kart płatniczych.

zbliżeniowo karty

„Płatności zbliżeniowe otworzyły Polaków na nowe, innowacyjne metody płacenia. Kolejnym etapem będzie upowszechnienie się płatności mobilnych, które już teraz zyskują coraz większe uznanie konsumentów” – skomentował Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa w Polsce i na Węgrzech.

„W Visa nieustannie pracujemy nad tym, aby nowoczesne płatności cyfrowe były szybkie, wygodne i bezpieczne dla użytkowników w dowolnym miejscu. Kluczowa w tym procesie jest tokenizacja, która zapewnia łatwy, szeroki i bezpieczny dostęp do nowoczesnych rozwiązań płatniczych – zarówno tych już obecnych na rynku, jak i tych, które zostaną wdrożone w przyszłości” – kontynuował.

„W najbliższych tygodniach Polska stanie się pierwszym krajem na świecie, w którym zbliżeniowo będzie można zapłacić w każdym fizycznym punkcie sprzedaży” – podsumował Jakub Kiwior. Bez wątpienia jest to coś, co zdecydowanie może cieszyć. 

Źródło: Visa. Foto/ilustracje: Mbatty/Pixabay (1), krzysztof-m/Pixabay (2)

Odsłon: 35330 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. lucjanos
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-28 18:50

    Co za PR-owy bełkot.

    Skomentuj

  2. Michał 06
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2019-01-28 21:43

    Ja się lepiej czuję jak moja kapucha jest namacalna :)

    Skomentuj

    1. Makkk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-29 11:13

      A wiesz ile taka kapucha ma bakterii? ;p Tak właściwie to ten problem przedstawiony jest w The Division ;)

      Skomentuj

  3. michael85
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-28 22:27

    Wszystko ejst dobrze jak jest dobrze. Cypryjczycy już się przekonali ile warte są banki i plastikowe pieniądze. Jak coś walnie to kartą się nawet nie podetrzecie. Nie wspominając o tym że każdy urząd oraz bank może kontrolować co i gdzie kupujecie.

    Skomentuj

    1. Shelob
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-01-29 07:26

      A przykład Wenezueli i innych państw pokazuje, że jak coś walnie, to papierowym pieniądzem się co najwyżej podetrzecie.

      Skomentuj

    2. indianad
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-01-29 08:24

      To polskie poczucie, że "wszyscy szpiegują". Nigdy nie pojmę tego pojęcia. Myślisz, że Twoje dane zwykłego obywatela są takie cenne? Backdory, programy szpiegujące tworzy się po to, żeby wyłapywać terrorystów a nie po to, żeby wiedzieć czy Sebix napisał do Grażki "hei lalunia dziź widźimu sie u mua f domciu?"

      Ogarnijcie się z tą paranoją na temat szpiegowania naprawdę.

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-01-29 08:33

        Tja, a Ty uwierzysz każdemu na słowo, gdy Ci powiedzą, że coś jest dla dobra społeczeństwa... Kiedy ostatnio widziałeś w naszym kraju terrorystę?

        Skomentuj

        1. indianad
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2019-01-29 10:45

          Wcale nie wierzę nikomu na słowo. Ale właśnie nie wierzę NIKOMU na słowo. Sam oceniam rzeczywistość. Naprawdę nie zrozumiałeś tego co napisałem. Na chłopski łeb pomyśl. Co mogą kogo obchodzić moja telemetria np z laptopa prywatnego? Myślę po prostu pragmatycznie. Setki GB danych o nic nieznaczących użytkownikach sieci czy też kart płatniczych nie są potrzebne. Chyba, że mówimy o statystykach i pojęciach "big data" ale tutaj jednostka się nie liczy. Tylko zbiór i trend.

          Skomentuj

  4. levusek1992
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-29 08:51

    Zachód jest sto lat za murzynami. W takich Niemczech mało gdzie zapłacisz zbliżeniowo, jak już to duże sklepy i sieciówki. Mnie najbardziej boli, że nie mogę zegarkiem od Samsunga zapłacić w Polsce zbliżeniowo. Samsungowi nie śpieszno z tą technologią do Polski

    Skomentuj

  5. derunim
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-30 19:55

    A następnie czip na prawą dłoń lub czoło...

    Skomentuj

    1. baca130
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-11 09:52

      A niby dlaczego czoło?