Na topie

Polska premiera Moto G5 Plus jeszcze w kwietniu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Lenovo

Specyfikacja Moto G5 Plus prezentuje się bardzo obiecująco. Oby producent nie przesadził z ceną.

  • Polska premiera Moto G5 Plus jeszcze w kwietniu
A A

Na targach MWC 2017 firma Lenovo zaprezentowała smartfony Moto G5 oraz Moto G5 Plus. Pierwszy z nich jest już dostępny w Polsce, na drugiego wciąż czekamy. Jak długo?

Do 27 kwietnia, na kiedy to zaplanowano konferencję w Warszawie, podczas której producent będzie urządzenie zachwalał. Najpewniej tego samego dnia rozpocznie się (przed)sprzedaż. Niestety, nie znamy ceny.

Przypomnijmy jednak, iż Moto G5 wyceniono na 899 złotych. Zakup Moto G5 Plus stanowić będzie poważniejsze obciążenie dla portfela, ponieważ model ten ma nieco większy ekran, ale także wydajniejszy procesor, bardziej zaawansowaną kamerę główną, moduł NFC i nieco pojemniejszą baterię.

  Moto G5 Moto G5 Plus
system operacyjny Android 7.0 Nougat
ekran IPS 5" Full HD IPS 5,2" Full HD
procesor Qualcomm Snapdragon 430 Qualcomm Snapdragon 625
RAM 2 / 3 GB 3 / 4 GB
pamięć wewnętrzna 16 GB + czytnik kart microSD 32 GB + czytnik kart microSD
kamery 13 Mpix f/2.0 PDAF / 5 Mpix f/2.2 12 Mpix f/1.7 Dual Pixel / 5 Mpix f/2.2
łączność Bluetooth, Wi-Fi, LTE Bluetooth, Wi-Fi, NFC, LTE
akumulator 2800 mAh 3000 mAh
dodatkowe cechy czytnik linii papilarnych
wymiary 144.3 x 73 x 9.5 mm 150.2 x 74 x 7.9 mm

Znając cenę Moto G5 oraz różnice w specyfikacji względem Moto G5 Plus, jaką cenę tej drugiej typujecie?

Źródło: Lenovo

Odsłon: 3164 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. michalje
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-04-16 11:06

    Czytnik linii papilarnych? Wyjaśni mi ktoś jakim cudem producentom telefonów udało się przekonać ludzi do dzielenia się swoimi odciskami?? Nie ogarniam tego, przecież na 100% wszystkimi zebranymi odciskami producenci dzielą się z agencjami rządowymi.

    Skomentuj

    1. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2017-04-16 11:22

      Pewnie preferujesz życie na bezludnej wyspie, w jakiejś przytulnej jaskini?

      Skomentuj

    2. hynio
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-04-16 13:02

      Może się mylę, ale z tego co wiem to te czytniki lini papilarnych nic nie mają wspólnego z odciskami palców, a one skanują układ naczyń krwionośnych.

      A jeżeli są to odciski to po wycieknięciu takiej bazy do niewłaściwych osób to rzeczywiście jest wielki problem nawet jeżeli nie ma się nic na sumieniu - mianowicie łatwo sfabrykować dowody przeciwko tej osobie.

      Skomentuj

    3. Filippo386
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-04-16 14:25

      Odcisk palca jest jedynym zabezpieczeniem twojego telefonu, którego inna osoba nie może tobie "ukraść" tak jak kodu pin czy kształtu rysowanego palcem na ekranie blokady, a nawet jeśli, to jest to dosyć trudne, więc nie narzekaj...
      Najlepszym zabezpieczeniem jest skaner tęczówki oka, jest on jednak dosyć drogi (telefony które na dzień dzisiejszy go posiadają są drogie)

      Skomentuj

      1. mati306
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-18 10:23

        Wydaje mi się, że łatwiej jest przytrzymać Ci rękę i zmusić do odblokowania telefonu, niż zmusić do powiedzenia kodu. Hasło obrazkowe z BlackBerry to było fajne rozwiązanie, nawet jak ktoś patrzył na telefon, to nie wiedział jak się go odblokowuje

        Skomentuj

    4. Zabuzun
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-04-16 14:47

      Daruj sobie ten komentarz na poziomie Janusza polskiego michalije. Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Bez znaczenia czy nie wyrażasz zgody na to, na tamto, czy nie używasz tego i tamtego. Wystarczy, że używasz świata wirtualnego nawet bez akceptacji różnych zezwoleń to i tak korporacje lub rządy kiedy będą miały potrzebę zacząć pozyskiwać o tobie informację to zrobią to bez problemu, więc nie ma od tego 100% ochrony. Odcisk palca w tych sytuacjach nie jest niczym sprzedajnym jak myślisz.

      Skomentuj

    5. yamata
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-16 19:54

      Ten mityczny, straszny "rząd światowy" jak będzie chciał zdobyć odciski, to ci przyśle do domu brygadę tygrysów, która cię z wyra wyciagnie o 6 rano i łapę umaże w atramencie. Albo ją od razu utnie, bo po co się pier...ć?

      Czy ty, drobny, nic nie znaczący człowieczku, nie przeceniasz aby własnej wartości? Na co agencji rządowej twój odcisk? Popełniłeś jakieś przestępstwo?

      Skomentuj

  2. Raider0001
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-04-16 14:24

    899zł za telefon ze specyfikacją nieco gorszą niż 1.5 roczny Xiaomi za 640zł. Powodzenia...

    Skomentuj

    1. yamata
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-04-16 19:51

      Ale z dystrybucji chińskiej via Aliexpress czy polskiej?
      Może jakiś konkretny model? Porównamy...

      Skomentuj

  3. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-17 20:31

    Tydzień temu kupiłem G3. Poza tym że oryginalny system to porażka (ot, choćby nie można nawet usunąć więcej niż jednego kontaktu na raz) całkiem sympatyczny telefon.