Na topie

Polski Amazon przed końcem roku (nieoficjalne doniesienia)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma Internet Tematyka: e-commerce E-commerce i finanse Producenci: Amazon

Amazon nie komentuje plotek, więc nie wiadomo, na ile wiarygodne są źródła, ale niewykluczone, że debiut sklepu w Polsce to kwestia kilku tygodni.

Polski Amazon przed końcem roku (nieoficjalne doniesienia)

A A

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze przed końcem tego roku Amazon może oficjalnie zadebiutować w Polsce jako sklep internetowy. To byłoby wydarzenie z potencjałem, by wstrząsnąć sektorem e-commerce w naszym kraju, ale też dobra wiadomość dla zwykłych użytkowników.

Amazon jest już obecny w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat zainwestował sporo pieniędzy między innymi w kilka centrów logistycznych i centrum technologiczne. Otworzył się też na polskich klientów – najpierw pozwolił im całkiem komfortowo robić zakupy przez niemiecką stronę sklepu, a kilka dni temu dodał język polski do swojej aplikacji mobilnej

Według źródeł serwisu INNPoland są to kroki, mające zwiastować debiut polskiego sklepu internetowego Amazon. Ten, w kraju będącym największą gospodarką tej części Starego Kontynentu, miałby się pojawić już za kilka tygodni. Biuro prasowe giganta e-commerce nie zamierza jednak komentować plotek ani dzielić się planami na przyszłość.

Załóżmy, że źródła INNPoland są wiarygodne – co by to oznaczało? Debiut polskiego sklepu Amazon mógłby być sporą szansą dla przedsiębiorców, między innymi tych, którzy obecnie opierają swoją sprzedaż na Allegro. Ten ostatni serwis robi ostatnio zmiany, które (sugerując się opiniami w Internecie) niekoniecznie podobają się firmom (choć wyniki popularności zupełnie na to nie wskazują). Już teraz zresztą z Amazonem współpracuje ponad 7200 przedsiębiorców z Polski.

Nowy duży gracz e-commerce w naszym kraju to także świetna wiadomość dla użytkowników, którzy uzyskaliby w ten sposób ułatwiony dostęp do milionów produktów sprzedawanych za złotówki. Nieprzypadkowo przecież Amazon ma swoją mocną pozycję na globalnym rynku.

Źródło: INNPoland, Amazon, inf. własna

Odsłon: 3038 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-20 10:57

    Oby była to prawda, bo od tego co nowy właściciel Allegro wyrabia z ta platformą włosy jeż się na głowie...

    Potrzeba nowej, sprawnej i silnej konkurencji na polskim rynku e-commerce. Trzymam kciuki !

    Skomentuj

  2. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-20 11:06

    Sprzedający czekają na obalanie monopolisty allegro i ich chorych prowizji

    Skomentuj

    1. Q'bot
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-09-20 14:39

      Kosztem jeszcze większego monopolisty?

      Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-20 17:25

        wymachują prowizją to niech je tracą

        Skomentuj

      2. zou77
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-21 13:21

        Sprawdź jak absurdalne prowizje od sprzedaży w ostatnim czasie wprowadziło Allegro. Niekiedy prowizja większa o kilkanaście procent od marży, to przekłada się bezpośrednio na ceny dla konsumentów!!

        Skomentuj

  3. rTech
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-20 11:19

    Był Polski Facebook - Nasza klasa, teraz niech Amazon pochłonie Allegro.

    Skomentuj

  4. topiq
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-20 11:49

    Alledrogo przegina z podnoszeniem cen sprzedającym firmom. Chyba chce wykosić większość firm i prócz prywatnych sprzedawców, którzy mają pakiety 10 darmowych wystawień w miesiącu, zostać sam na polu firm z własnym sklepem. Przez co ceny idą ostro w górę i mało co się opłaca tam kupować ostatnio.
    Amazon może nie ma najlepszych cen, ale przynajmniej ma spory asortyment. Sam często kupowałem na amazon.de, ale wbrew deklaracjom Amazona, nie wszystko dało się zakupić z wysyłką do Polski albo niby darmowa wysyłka od 30 paru euro nie dotyczyła całego asortymentu i w końcu całkowita cena była mało opłacalna. Z perspektywy klienta, im więcej konkurencji tym lepiej dla nas kupujących :) A i ceny dostaw może będą normalniejsze w polskich stawkach. Jeszcze niech mi interfejs do Kindle PW2 zrobią po PL i będę szczęśliwy (chociaż angielski mi nie przeszkadza, ale jako Polak wolę mieć po PL).

    Skomentuj Historia edycji

  5. zou77
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-21 13:20

    Czekam z niecierpliwością. Może zmusi to nasze rodzime Allegro do zmiany polityki prowizyjnej i większą dbałość o sprzedawców

    Skomentuj

  6. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-21 17:32

    Już widzę jak nasze rodzime cebulaki doją wyjątkowo lajtowe warunki zwrotów i reklamacji na amazonie.

    Będzie waliło cebulą tak, że polski serwis zamkną w miesiąc po otwarciu.

    Skomentuj

    1. Fiona
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-24 10:21

      A Ty przepraszam cudzoziemiec, prostak, czy zwykły chamulec ???
      Bo póki co od ciebie tylko wali glupota....

      Nie pasuje polskość zrezygnuj z obywatelstwa, nikt po tobie płakał nie będzie....

      Skąd się takie buraki biorą.......

      Skomentuj

  7. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-24 10:23

    A co do Amazonu wszystko zależy od cen. Parę wielkich - choćby Ebay się przewiozło lekceważąco podchodząc do Polaków.