Na topie

Poznaj historię gier wideo podczas PGA 2017

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Tematyka: Poznań Game Arena

Częścią tegorocznej edycji Poznań Game Arena będzie Muzeum Gier Wideo, które pozwoli zobaczyć, jak rozpoczęła się historia elektronicznej rozrywki.

  • Poznaj historię gier wideo podczas PGA 2017
A A

Jeżeli gry to wasza prawdziwa pasja, to jeśli tylko macie taką możliwość, powinniście pomyśleć o udziale w targach Poznań Game Arena 2017. Tam czekać będzie nas was bowiem Muzeum Gier Wideo. Jest to wspólny projekt Collegium da Vinci, Estrady Poznańskiej oraz Fundacji Indie Games Polska, którego celem jest przybliżenie historii gier wideo. Poznać będzie można ją na trzy różne sposoby… 

Pierwszym elementem będzie wystawa statyczna. Pozwoli ona poznać historię elektronicznej rozrywki i zobaczyć etap po etapie, jak zmieniały się gry. Kolejnym będzie pokaz czterech filmów, poświęconych najważniejszym zagadnieniom, w tym magii 8-bitówek i profesjonalizacji gier. Ostatnim wreszcie – możliwość oddania się zabawie przy tych najbardziej kultowych produkcjach.

„Od lat podczas PGA stawiamy na aspekt edukacyjny […]. Jesteśmy pewni, że dla młodych ludzi strefa, w której będą mogli zobaczyć od czego rozpoczynała się historia gier, będzie wydarzeniem wyjątkowym i na długie tygodnie pozostanie w ich pamięci” – powiedział Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor wydarzenia, które odbędzie się na terenie MTP w dniach 6-8 października.

Oczywiście na PGA 2017 będzie można również zobaczyć nowości. Mniejsi i więksi wystawcy zaprezentują swoje nowe gry i urządzenia, które pozwolą czerpać maksimum przyjemności z tych pierwszych.  

Źródło: PGA, MTP

Odsłon: 1755 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!