Na topie

Poznaliśmy polską cenę Huawei P10

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Huawei

Huawei P10 zadebiutuje na naszym rynku w cenie zauważalnie wyższej niż jego poprzednik.

  • Poznaliśmy polską cenę Huawei P10
A A

Kilka dni temu pisaliśmy o dacie polskiej premiery Huawei P10. Chociaż ustalono ją na 20 marca, podawaliśmy, że cenę smartfona poznamy wcześniej. Tak też się stało.

Huawei P10 zaczyna pojawiać się w ofertach przedsprzedażowych. Urządzenie wyceniono, między innymi w sklepie Komputronik, na 2 699 złotych. Na ten moment dostępne są dwie wersje kolorystyczne - czarna i biała. Z czasem dołączyć powinny kolejne: zielona, niebieska i złota.

Jak oceniacie taką kwotę? Nie ma wątpliwości, że jest zauważalnie drożej niż w przypadku debiutu Huawei P9 [około 2 400 złotych - przyp. red.]. Jeśli za głównych konkurentów obierać LG G6 i Galaxy S8, ci będą na naszym rynku zapewne drożsi. Huawei P10 bronić powinien się jednak przede wszystkim specyfikacją i jakością wykonania. „Na papierze” nie wygląda to źle, więcej powiedzieć można będzie dopiero po testach.

Huawei P10
system operacyjny Android 7.0 Nougat z Emotion UI 5.1
ekran 5,1" Full HD, Gorilla Glass 5
procesor ośmiordzeniowy HiSilicon Kirin 960 (4x 2.5 + 4 x1.8GHz)
RAM 4 GB
pamięć wewnętrzna 64 GB + czytnik kart microSD
kamery 12 Mpix + 20 Mpix f/2.2, hybrydowy autofokus, OIS / 8 Mpix
łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, NFC, LTE
akumulator 3200 mAh, szybkie ładowanie
dodatkowe cechy czytnik linii papilarnych, akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy, czujnik Halla, barometr
wymiary 145.3 x 69.3 x 6.98 mm
waga 145 g

Źródło: inf. własna, talkandroid

Odsłon: 7255 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. sabaru
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-06 08:35

    2700zł lol.

    Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-06 09:39

    Jeszcze trochę i dobiją do 3500zł

    Skomentuj

      1. drcocaina
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-03-06 10:48

        Ja myślę, że granica pukania się po głowie właśnie została osiągnięta.

        Skomentuj

  3. BluePandoraBox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-06 10:12

    konkurenci bronią się głownie aktualizacjami najczęściej przez 2-3 lata, a nie 6 miesięcy w przypadku flagowca u Huawei
    dodatkowo na wersje ze snapem wychodzą alternatywne romy, na Kirinki ... można pomarzyć, czyli typowa chińska jednorazówka ... w znacznie wyższej cenie

    Skomentuj

  4. Celdur
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-03-06 10:37

    Polaczki zawsze będą płakać że ich nie stać na telefon za ponad 2000 zł. Najlepiej jakby każdy producent oddawał nowy sprzęt za pół darmo. Do roboty!

    Skomentuj

    1. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-03-06 10:51

      o!!! folksdojcz który jeszcze umie się wysłowić w miarę poprawnie po polsku
      co tam auslander, jaka dziś woda na zmywaku? dostałeś rękawiczki jakieś lepsiejsze? lateks czy silikon? pochwalisz się? :P

      Skomentuj

    2. sn00p
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-03-06 20:19

      Ty Celdur pewnie mieszkasz w Niemczech. Masz tam chłopaka po 60'ce który kupuje ci nowe fony co miesiąc. Pewnie ich unboxing odbywa się w twojej *****

      Skomentuj

  5. decrypterie
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-06 13:51

    hm ale dlaczego miałbym kupić p10 skoro mogę mieć galaxy s7 edge za 2300~ również nowego ?

    Skomentuj

  6. soundvibez
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-07 12:01

    Coraz droższe i coraz brzydsze te "P" od Huaweia, ja dalej zostaje przy P8, która przynajmniej frontem nie upodabnia się do ajfonów i samsungów, może i P8 była prosta, klasyczna, ale to mi się w niej podobało i to ją po części wyróżniało.

    Skomentuj

  7. Pankracy666
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-07 13:03

    Telefon na pewno atrakcyjny ale z każdym nowym modelem i nową ceną ta atrakcyjność leci na łeb na szyję...

    Szału na prawdę niema.

    Skomentuj

  8. Barubar24
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-08 18:59

    Android 7, a czemu nie 7.1.1? Pewnie taki z niego "flagowiec".

    Skomentuj

  9. serek25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-08 19:53

    To jest jakieś szaleństwo. Bebechy tego sprzętu w żaden sposób nie uzasadniają tej kosmicznej ceny.