Na topie

Premiera gry Satisfactory - inżynier-odkrywca wylądował na obcej planecie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Satisfactory to nowa (prawdopodobnie równie uzależniająca) gra studia Coffee Stain. Tym razem wcielimy się w odkrywcę, którego zadaniem jest (roz)budowa fabryki na obcej planecie.

 • Premiera gry Satisfactory - inżynier-odkrywca wylądował na obcej planecie
A A

Ekipa, która dała nam Symulator Kozy, powraca z kolejną grą, która może być niezwykle uzależniająca. Satisfactory stawia przed nami zadanie zbudowania fabryki oraz zarządzania nią, ...ale wiążące się z tym trudności wcale nie są takie oczywiste, bo całość zrealizujemy na obcej planecie.

Satisfactory, czyli zabawa w fabrykę

W Satisfactory obserwujemy świat z perspektywy pierwszej osoby – inżyniera-odkrywcy, który na obcej planecie buduje fabrykę i rozwija ją, biorąc to, co niekoniecznie do niego należy i o co upomnieć mogą się ci, którzy byli tam przed nim. Tak opisują to twórcy z Coffee Stain Studios…

Satisfactory screen 1

„Według korporacji FICSIT Incorporated odkrywca nie tylko wytycza nowe szlaki i pozyskuje surowce na obcej planecie, ale także walczy z obcymi formami życia, buduje wielopoziomowe fabryki, wkracza do istnego raju taśmociągów, automatyzuje pojazdy i opracowuje nowe technologie”.

Premiera gry Satisfactory w Early Access

Wraz z początkiem wiosny gra Satisfactory zadebiutowała w programie wczesnego dostępu na platformie Epic Games Store. Możliwość zabawy kosztuje 79 złotych i producent podkreśla, że trzeba być gotowym na liczne niedogodności. 

Satisfactory screen 2

Jeśli chodzi o zawartość, to na start oddano 6 poziomów z wieloma etapami rozwoju, 3 biomy startowe w świecie o powierzchni 30 kilometrów kwadratowych, automatyzowalne pojazdy, sprzęt i broń, liczne obce istoty oraz tryb wieloosobowy. Brakuje pełnej fabuły, wielu innych etapów, maszyn i materiałów oraz – krótko mówiąc – pożądanej jakości.

Twórcy przewidują, że Satisfactory będzie rozwijane latami, a ostateczny efekt ma być „niezwykły”. Oczywiście kupując grę w Early Access, dostęp do pełnej wersji otrzyma się bez dodatkowych opłat.

Satisfactory – trailer premierowy:

Źródło: Coffee Stain, GamingBolt, Epic Game

Odsłon: 4198 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. Warmonger
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-03-20 18:31

  Budowanie na obcych planetach zasiedlonych przez kosmitów? Styl graficzny też znajomy. Mi to wygląda raczej na recykling serii Sanctum - gier bardzo przyjemnych, ale nie tak dobrych, jak mogłyby być.

  Mam nadzieję, że tym razem Coffee Stain Studios się uda :)

  Skomentuj

  1. silvver
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-20 20:10

   To nie żaden recykling.
   To takie Factorio w 3d + Subnautica.
   Gra się bardzo przyjemnie i jest tanio - tylko 79 PLN. Jedyny minus to roczny ex dla Epic Store.

   Skomentuj

   1. Imba_
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-03-21 08:56

    Temu pogram za rok ewentualnie wcale. Co gra to launcher... Czekać tylko aż pojawi się jakaś zunifikowana platforma która łączy wszystkie lanchery i jednakowo je pomija. Pirackie sklepy się nie liczą :P

    Skomentuj

    1. silvver
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-03-21 17:59

     Np. na takiego Overwatcha to sobie poczekasz długo :>

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!