Na topie

Produkcją smartfonów z logo HTC może zająć się zewnętrzna firma

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: HTC

Wszystko wskazuje na to, że toczone są rozmowy z Micromax, Lava oraz Karbonn, czyli firmami skupionymi przede wszystkim na rynku indyjskim.

 • Produkcją smartfonów z logo HTC może zająć się zewnętrzna firma
A A

W ostatnich latach o smartfonach HTC mówi się przede wszystkim w kontekście ich słabej sprzedaży. Chociaż tajwański producent znacząco ograniczył liczbę nowych propozycji to nie zdecydował się całkowicie odpuścić sektora tego typu urządzeń. W pewnym sensie może się to wkrótce zmienić.

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że HTC chce sprzedać licencję na produkcję smartfonów zewnętrznej firmie. Wszystko wskazuje na to, że toczone są rozmowy z Micromax, Lava oraz Karbonn, czyli firmami skupionymi przede wszystkim na rynku indyjskim. Biorąc pod uwagę specyfikę tamtejszego rynku należałoby oczekiwać, że każdy z ewentualnych nabywców licencji skupi się na urządzeniach z niższej i ewentualnie średniej półki.

Trudno mówić o zaskoczeniu, HTC najwyraźniej skończyły się pomysły. Odpłatne udostępnienie licencji to sposób na stałe przychody (chociaż trudno szacować w jakiej wielkości), ograniczenie wydatków, a także jakakolwiek szansa na to, aby smartfony z logo HTC nie zniknęły z rynku.

Pozostaje czekać na bliższe informacje, a najlepiej na oficjalny komunikat. Do tego czasu wypada wstrzymać się z przypuszczeniami co do tego, czy smartfony z logo HTC będą dalej dostępne w Europie.

Źródło: phonearena

Odsłon: 4043 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Systemy operacyjne w marketplace

 1. Dizzy
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-03-05 12:39

  Jednym słowem upadek firmy HTC czai się za rogiem.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-03-05 14:02

   Z drugiej strony, czy to pierwszy raz? ;-)

   Skomentuj

  2. szydas
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-06 10:36

   Ich upadek zaczął się wiele lat temu, kiedy zrezygnowali z własnego wzornictwa i poszli głównym nurtem - czyli przestali się wyróżniać. Szkoda, bardzo lubiłem ich telefony, zawsze były świetnie wykonane, nakładka Sense całkiem sensowna. Ale jakość kosztuje i poza ceną już niczym się nie różnili od tańszej i bardziej masowej konkurencji. Szkoda... HTC Hero to do dzisiaj mój ulubiony smartfon, mimo, że praktycznie bezużyteczny :)

   Skomentuj

 2. Dragonik
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-03-05 16:07

  HTC już chyba upadło teraz to chcą przebić dno.

  Skomentuj

 3. Aranda
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-06 21:51

  Przecież apple też zleca produkcję swoich urządzeń firmom zewnętrznym (Foxcoon). Telewizory philipsa produkuje np firma TPV która zlokalizowana jest w Polsce w Gorzowie Wlkp.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!