Smartfony

Produkcją smartfonów z logo HTC może zająć się zewnętrzna firma

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2019-03-05

Wszystko wskazuje na to, że toczone są rozmowy z Micromax, Lava oraz Karbonn, czyli firmami skupionymi przede wszystkim na rynku indyjskim.

W ostatnich latach o smartfonach HTC mówi się przede wszystkim w kontekście ich słabej sprzedaży. Chociaż tajwański producent znacząco ograniczył liczbę nowych propozycji to nie zdecydował się całkowicie odpuścić sektora tego typu urządzeń. W pewnym sensie może się to wkrótce zmienić.

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że HTC chce sprzedać licencję na produkcję smartfonów zewnętrznej firmie. Wszystko wskazuje na to, że toczone są rozmowy z Micromax, Lava oraz Karbonn, czyli firmami skupionymi przede wszystkim na rynku indyjskim. Biorąc pod uwagę specyfikę tamtejszego rynku należałoby oczekiwać, że każdy z ewentualnych nabywców licencji skupi się na urządzeniach z niższej i ewentualnie średniej półki.

Trudno mówić o zaskoczeniu, HTC najwyraźniej skończyły się pomysły. Odpłatne udostępnienie licencji to sposób na stałe przychody (chociaż trudno szacować w jakiej wielkości), ograniczenie wydatków, a także jakakolwiek szansa na to, aby smartfony z logo HTC nie zniknęły z rynku.

Pozostaje czekać na bliższe informacje, a najlepiej na oficjalny komunikat. Do tego czasu wypada wstrzymać się z przypuszczeniami co do tego, czy smartfony z logo HTC będą dalej dostępne w Europie.

Źródło: phonearena

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jednym słowem upadek firmy HTC czai się za rogiem.
  Zaloguj się
 • avatar
  HTC już chyba upadło teraz to chcą przebić dno.
 • avatar
  Przecież apple też zleca produkcję swoich urządzeń firmom zewnętrznym (Foxcoon). Telewizory philipsa produkuje np firma TPV która zlokalizowana jest w Polsce w Gorzowie Wlkp.