Na topie

120-calowy obraz 4K z kilkunastu centymetrów - nowy projektor LG CineBeam w drodze

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Projektory

Kategoria: RTV Projektory Tematyka: 4K CES 2019 Producenci: LG

Już podczas styczniowych targów CES 2019 firma LG zaprezentuje swój najnowszy projektor laserowy spod znaku CineBeam. Świetna jakość obrazu i ultrakrótki rzut mają być jego kluczowymi cechami.

  • 120-calowy obraz 4K z kilkunastu centymetrów - nowy projektor LG CineBeam w drodze
A A

Wystarczy mu zaledwie 5 centymetrów, by wyświetlić na ścianie 90-calowy obraz i 18 centymetrów, by przekątna mogła wynieść 120 cali. Takie liczby robią wrażenie i każą przypuszczać, że CineBeam HU85L firmy LG to będzie naprawdę świetny projektor

Ultrakrótki rzut nie będzie oczywiście jedynym atutem tego urządzenia. Nowy laserowy projektor LG zaoferuje również rozdzielczość 4K, jasność na poziomie 2500 ANSI lumenów, która powinna okazać się w zupełności wystarczająca w domu przeciętnego Kowalskiego (czy Smitha), a także WCG, czyli nic innego jak szeroką paletę barw. Wysoka szczegółowość, żywe kolory i głęboka czerń to właśnie to, o czym wspomina południowokoreański producent.

LG CineBeam wygląd

To nie wszystko. LG HU85L ma być mniejszy niż typowe projektory 4K, udostępniać zaawansowane narzędzia do korekcji ustawień oraz oddawać do dyspozycji użytkowników rozmaite porty, w tym HDMI, USB i Ethernet. Podobnie jak najnowsze telewizory tego producenta, sprzęt pozwoli również skorzystać z głosowego asystenta bazującego na sztucznej inteligencji. 

Specyfikacja jasno pokazuje więc, że nowy CineBeam będzie mógł stać się marzeniem wielu osób pragnących stworzyć sobie imponujące kino domowe – z olbrzymim ekranem i wieloma możliwościami, a równocześnie zajmujące tak mało miejsca jak to tylko możliwe. Jak zapowiada sam producent, ma to być „elastyczne i proste w instalacji urządzenie zapewniające wspaniałe wrażenia wizualne”. 

LG CineBeam projektor

Na szczegóły (i cenę) trzeba jednak poczekać do przyszłego miesiąca – oficjalna prezentacja projektora LG CineBeam Laser 4K (HU85L) odbędzie się bowiem podczas targów CES 2019 w Las Vegas. Podczas tej samej imprezy najprawdopodobniej zobaczymy również nowe telewizory tego producenta, wśród których może pojawić się gotowy do produkcji model OLED 8K

Źródło: LG Newsroom, Engadget

Odsłon: 6057 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Projektory w marketplace

  1. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-12-23 14:30

    No i bajka, niech się video technologia rozwija w tą stronę, oby więcej firm tym się zajęło i w rozsądnych piniądzach.

    Skomentuj Historia edycji

  2. jarekzon
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-23 20:49

    "głęboka czerń" :) w projektorze ???! A jak się wyświetla głęboko czarne światło na białym ekranie ? :)))

    Skomentuj

    1. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-12-23 23:14

      To nie jest tak atramentowa czerń jak na oledach, ale nie można powiedzieć, że jest słaba. Absolutnie zostawia w tyle klasyczne projektory.

      Skomentuj

      1. jarekzon
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-12-23 23:38

        Widziałem kilka projektorów, to nie jest nawet namiastka czerni. Porównywanie do OLEDA (a mam OLEDA), traktuję jako żart.

        Skomentuj

        1. bodziokrak
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-12-24 00:04

          A teraz posadź kilku amatorów kina w domowym zaciszu, przy 120" z projektora i 65 z oleda, ciekawe jak będzie brzmiał werdykt, co zrobi efekt wow.
          Dodam że jestem świadom + i - tej i tej technologii.

          Skomentuj

          1. jarekzon
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-12-24 09:53

            Nie mam najmniejszej wątpliwości, że wybrali by OLEDa, szczególnie 4K, przed którym możesz siedzieć blisko, i należy siedzieć blisko, żeby widzieć te szczegóły, które daje 4k. Do 120 cali powinno już być 8 K, żeby obraz był szczegółowy, zgadza się ? A takich filmów jeszcze nie sprzedają. Dlatego trzeba siedzieć dalej od obrazu, który robi się mniejszy. Pomijając wielkość obrazu, nie mam nawet cienia wątpliwości, że wszyscy wybrali by OLEDa, który dewastuje jakością obrazu każdy projektor. Kto oglądał film w 4k Dolby Vision, wie o czym mowa. Nie twierdzę, że na projektorze nie można też czegoś oglądać. Chodziło mi tylko o kłamliwe stwierdzenie o głębokiej czerni, co jest nie możliwe z/w na prawa fizyki.

            Skomentuj Historia edycji

          2. bodziokrak
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-24 10:59

            No to umówmy się taki tv led trzeba oglądać z odległości od 2 do 2,5m żeby docenić obraz 4k, ciekawe ile mieszkań jest tak urządzonych. Wpada rodzinka do salonu rodzice dwójka dzieci które będą siedziały na podłodze żeby za bardzo z boku nie patrzeć. To już wolałbym bardziej lcd 85" w miarę nowy w cenie do 20tys. Sam mam wprawdzie lcd 65" panasonic 4k, 2-latek, i usiadłem sobie kiedyś dwa filmy 4k i fhd, tapczan na ścianie po drugiej stronie, ni cholery nie widzę różnicy, mam dobry wzrok nie noszę okularów.

            Skomentuj

          3. jarekzon
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-12-24 12:17

            TV OLED jeżeli już i najlepsza odległość do oglądania 4k to nie 2-2,5 tylko 1.4 do 2.7. Ja oglądam z odl. ok 1.5 metra. Robi wrażenie, obraz duży, świetnie widać detale, nie zauważyłem problemu z pomieszczeniem się 4 osobowej rodziny. Poza tym nie interesuje mnie ile jest takich mieszkań i nie interesuje mnie ile jest tak dużych mieszkań, żeby zapewnić odpowiednią odległość oglądania, w przypadku projektora, żeby zobaczyć coś więcej niż rozmazane plamy. Jakość obrazu OLEDa demoluje wszelkie projektory. Myślę że porównywanie jakości obrazu z projektora do OLEDa, to po prostu nie takt. Jak już powiedziałem, nie twierdzę, że i na projektorze można coś oglądnąć. Co do LCD, miałem LCD z górnej półki i mogę powiedzieć jedno - do OLEDa, to mu jak stąd do kosmosu. Kupiłem topowego Oleada i mając go z miesiąc, włączyłem mojego LCD, żeby pokazać Pani, która chciała go kupić. W tej sytuacji, mogłem dopiero zobaczyć, jak słaby jest LCD. Kopara mi opadła. Ale każdy może mieć co chce i oglądać co mu pasuje. Jeżeli zgadza się na pewne braki w jakości kosztem wielkości, jego sprawa.

            Skomentuj

          4. Kropeczka
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-25 10:14

            Oglądanie oleda 65 z odległości 2 metrów bardzo cieszy okulistów. No i związki niewidomych za lat naście.

            Skomentuj

          5. jarekzon
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-27 23:57

            Jesteś idiotą ?

            Skomentuj

          6. altronix
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-25 18:11

            no sorry ale 120 cali wybieram nawet jakby ten 65 super hiper ultra byl amoledem

            Skomentuj

          7. jarekzon
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-28 00:02

            https://www.youtube.com/watch?v=bE-IL2sAOmE

            Skomentuj

  3. petre
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-12-24 07:40

    Tak, czy siak, projektory to schyłkowa technologia.

    Skomentuj

    1. sajmonek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-25 19:25

      Te swoje teorie to wiesz gdzie możesz schować.

      Skomentuj

  4. joorva
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-12-24 13:51

    Czytam komentarze i zastanawiam się skąd sie ludzie urawliście... 4k za mało? A jak ktoś ma większe pomieszczenie i nie lubi siedzieć z telewizorem przy twarzy? Czernie i kolory słabe? A słyszeliscie od adaptowaniu pomieszczeń pod projekcje? I dobra czerń to nie wszystko, jest jeszcze gamut, liniowość etc. Ale nie, kupiłem oled tv to już koniec, najlepszy sprzęt a wszystko inne to g... i umierające technologie. Przedszkole po prostu.

    Już nie mówiąc o stosunku ceny do możliwości, bo szukając ekranu powyżej 80 cali, projektory robią się bardzo tanie w porównaniu z telewizorami.

    LG szykuje kawał dobrego sprzętu, jeśli dobrze zrobili ten rozszerzony gamut i nie powariują z ceną, to mają szansę mieć dość przełomowy produkt, bo z tego co wiem nie ma jeszcze projektorów takiej konstrukcji zgodnych ze wszystkimi standardami UHD. Widac ewidentnie ze się zasugerowali projektorem Xiaomi, ale specyfikację mają o wiele lepszą na papierze. Zobaczymyw styczniu.

    Skomentuj

    1. Kropeczka
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-25 10:21

      Bo większość Kolegów widziała w akcji projektory w cenie 1,5k do 3,5k zł. Dodatkowo w niezaadoptowanych pomieszczeniach. I to jest lipa. Fakt

      Sama może nie mam projektora z najwyższej półki (Sony ES 3D) kosztował jak pamiętam ok 11k. zł.
      Niedawno kupiłam 65 oled 4k też Sony. Ponoć flagowiec w tym formacie (wcale nie miałam parcia na 4k, po prostu nie ma już dobrych tv z FHD)

      I co ? TV używam tylko ja do obejrzenia wiadomości.
      Filmy - tylko projektor...

      Propozycja: obejrzymy film na tv wywołuje zgodne: błeeeeeeeeee

      Zdrowych i wesołych Wszystkim życzę.

      Skomentuj

    2. jarekzon
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-12-28 00:01

      O czym bredzisz. Jakość z projektora to dno w porównaniu z TV OLED, wszystko, żadne adaptacje Ci nie pomogą. Może nigdy nie widziałeś takiego telewizora, no to popatrz sobie na porównanie projektora z OLEDEm https://www.youtube.com/watch?v=bE-IL2sAOmE

      Skomentuj

      1. mayer_30
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-12-28 10:48

        Napisała ci przecież, że ma oleda sony, który wciąga nosem to twoje lg, a filmy woli oglądać na projektorze. Pozamykajmy wszystkie kina, bo tam tylko projektory.

        Skomentuj

  5. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-25 15:55

    Ależ panowie, wrzućcie na luz. Ten będzie kosztował koło 10000... euro. A lepszy jest projektor oczywiście. A największym jego plusem jest to, że można go wszędzie postawić..

    Skomentuj

    1. joorva
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-26 00:20

      nie sądzę. Obstawiałbym okolice 10-12 tys zł. Po pierwsze mają już w ofercie projektor laserowy o podobnych cechach, tylko nie w technologii UST, który kosztuje podobnie - nie ma więc technicznego powodu żeby ten kosztował więcej.

      Po drugie, wg mnie zerżneli projekt od xiaomi mi projector / Wemax one - one chodzą po 6-7 tys zł. Na papierze są słabsze - brak rozszerzonego gamutu i niższa rozdzielczość, ale wciąż są to dobre projektory w swojej cenie (LG ma dla nich konkurecję, ale z 15% za drogą). W omawianym projektorze LG może sobie krzyknąć dodatkowy hajs za WCG i 4k, ale nie za dużo, bo 15k+ PLN to już pułap gdzie niedaleko do naprawdę dobrych i uznanych projektorów.

      Jeśliby weszli cenowo w obszar gdzie SONY i JVC zaczynają oferować swoje zabawki, to obawiam się, że porywają się z motyką na słońce.

      Ciekaw jestem jak to rozegrają.

      Skomentuj

  6. jarekzon
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-12-27 23:59

    Dla wszystkich sprawnych inaczej, tu jest porównanie, żałosnej jakości z projektora z doskonałym obrazem z OLEDA - https://www.youtube.com/watch?v=bE-IL2sAOmE

    Skomentuj

    1. mayer_30
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-28 10:51

      Napij się może melisy, bo ci zaraz żyłka pęknie od tych zachwytów nad oledami.

      Skomentuj

    2. joorva
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-01 22:33

      Ty oglądałeś w ogóle ten filmik czy tylko zobaczyłeś tytuł i miniaturkę? Gość przecież kwituje nagranie stwierdzeniem że jakby miał wybrać między oledem a projektorem - wybrałbym projektor. I to z przyczyn które były przytaczane nawet w tej dyskusji. Weź nie wyskakuj ze sprawnymi inaczej bo wychodzi na to że ten filmik to najbardziej się przyda Tobie.

      Skomentuj

      1. mombata
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-07 10:58

        Przecież to troll.nie karmić bydlaka bo urośnie a i tak nie zrozumie

        Skomentuj

  7. BULDOGGG
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-12-30 05:10

    ja posiadam projektor full hd i ekran 120" i telewizor 50" full hd,do telewizora jak i ekranu projekcyjnego mam prawie 4,5m i nie widać żadnych pixeli(pixele widać jak oglądamy 120" z odległości 100 cm-powyżej nie ma mowy o tym żeby zauważyć pixele)

    efektu 120" do 50" czy 65" nie ma co porównywać ponieważ mimo że czerń nie jest taka jak w oledach to mimo wszystko 120" robią robotę na plus,obraz jest żyleta,dodatkowo matryca 120hz przy takim dużym obrazie jest podstawą żeby nie męczyć wzroku(ponieważ 60hz przy tak dużym obrazie będzie za słaba do oglądania płynnego obrazu)

    dużo ludzi piszę na temat czegoś czego nie mieli w domach lub piszą na podstawie projektorów z podstawówki(gdzie słońce wpada na ekran i rozdzielczość jest 480p


    oczywiście żeby dostrzec jakość projektora musimy mieć zaadaptowane pomieszczenie lub przynajmniej rolety 100% + zasłony (jeżeli chce oglądać filmy przy pełnym słońcu)

    pozdrawiam