Na topie

Protesty przeciwko ACTA 2 już w piątek w całej Polsce

Autor:
Patryk Szczepaniak

więcej artykułów ze strefy:
Internet

Kategoria: Ciekawostki Internet Wydarzenia Tematyka: acta

W najbliższy piątek w całej Polsce odbędą się protesty przeciwko tzw. ACTA 2 czyli art. 11 i 13 unijnej dyrektywy o prawach autorskich. Sprawdźcie listę miast oraz datę.

  • Protesty przeciwko ACTA 2 już w piątek w całej Polsce
A A

Przypomnijmy - 12. września Parlament Europejski zaakceptował projekt dyrektywy o prawach autorskich w Internecie zwanej potocznie ACTA 2. Największe zagrożenia, których boją się internauci to m.in. "podatek od linków", ogranicznenie wolności słowa i cenzura. Więcej o ACTA 2 pisał wcześniej Wojtek - odsyłam do jego artykułu, jeżeli nie wiecie o co chodzi.

Protesty przeciwko ACTA 2

W najbliższy piątek tj. 05.10.2018 w całej Polsce odbędą protesty przeciwko ACTA 2. We wszystkich miastach protesty rozpoczynają się o godzinie 18:00. Listę miast znajdziecie poniżej:
- Kraków
- Gdańsk
- Rzeszów
- Warszawa
- Katowice
- Poznań
- Kielce
- Białystok
- Szczecin
- Lublin
- Łódź
- Bydgoszcz
- Chojnice
- Bielsko-Biała
- Wrocław
Szczegółowych danych dotyczących miejsc szukajcie na stronie organizatora.

StopACTA 2 - protesty

Zachęcamy do wzięcia udziału w protestach. W najbliższym czasie będzie się ważyć kwestia wolności słowa w Internecie. Bardzo zależy nam, aby Internet nie był cenzurowany. Podczas poprzednich protestów przemówienia wygłaszali znani twórcy internetowi jak DeeJayPallaside, Ator czy Jaok.

Dużą zaletą nadchodzących protestów jest to, że ropoczynają się w tym samym czasie. Dzięki temu bezwątpienia usłyszymy o nich więcej w mediach. Redakcja benchmark.pl na proteście w Poznaniu bezwątpienia się pojawi, Wy również się wybierzcie. Zatem... do zobaczenia! 

Źródło: stopacta2.org

Odsłon: 4186 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Radical
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-04 10:05

    A to nie zostało już czasem przegłosowane?

    Skomentuj

    1. MrAve
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-10-04 13:38

      Ludzie wyjdą na ulice by osiągnąć identyczne efekt jak grabienie liści w listopadzie.
      Czasy, kiedy protesty w ogóle miały nawet najmniejszy wpływ na cokolwiek już dawno minęły. Zwykli zjadacze chleba nie mają nic do gadania, a i tak głosują na te same mordy i partie polityczne.
      Może wpadnę do Wrocka popatrzeć na paru gości pocących się na próżno. Ta ustawa i tak już przeszła - oficjalnie czy nie, te protesty to już tylko tak na pokaz.

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-10 08:48

      póki co ACTA2 przegłosował parlament UE. do wdrożenia konieczna jest ratyfikacja przez każdy z krajów w UE w jego miejscowym parlamencie.

      Co do grabienia liści w listopadzie, te liście i tak trzeba usunąć, później będzie ich mniej do usunięcia. po to się je grabi w listopadzie.

      Na koniec dodam, że jedną jedyną jakże lubianą (hehe) zwłaszcza na necie posłankę Krystynę Pawłowicz szanuję za jedną jedyną rzecz. Otóż jako jedyna jedyna wykazała się rozsądkiem, i oddała głos na NIE przy ratyfikacji traktatu CETA który służy tylko Kanadzie, zaś dla Polski jest po prostu szkodliwy.

      btw, mam nadzieję że będę mógł wziąć (albo wziąść jak kto woli) udział w grabieniu liści o 18:00 .

      Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-10-04 10:08

    Za wolnością internetu ludzie u nas wychodzą ale jak są nowe podatki z dupy strony to wszyscy cicho siedzą i akceptują.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-10 08:56

      powinniśmy wychodzić na ulice w każdym z tych przypadków. niestety obawiam się, że protest przeciwko nowym durnym nieuzasadnionym podatkom by został rozpędzony armatkami wodnymi.

      Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-04 10:09

    Podejrzewam że wielu nawet nie wie na czym polega te całe ACTA2.

    Skomentuj

    1. DrMjut
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-10-04 15:03

      To pozwolisz, że ja wyjaśnię. Chodzi o prawa autorskie żydowskich artystów i dziennikarzy.

      Skomentuj

  4. wanakamura
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-10-04 11:13

    Właśnie nie bardzo mam pojęcie, dlatego zerknąłem na stronę i tam jest cała bibliografia która warto przeczytać zanim podejmie się decyzje. :)

    Skomentuj

  5. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-10-04 11:16

    Djpalaside aka kradnę zagraniczny kontent i nawet nie daje linków do źródeł.
    Ator aka człowiek spisek.
    Jaok aka...kto to w ogóle jest?

    Szykuje się gruba impreza

    Skomentuj

    1. DrMjut
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-10-04 14:56

      Jaoka nie znasz to ty chyba ostatnie lata spędziłeś w jaskini.

      Skomentuj

    2. Argetlam1xx
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-07 10:22

      Typowy troll/hejter, który gada bzdury!!!

      Skomentuj

  6. Michał 06
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-04 15:24

    Fajne zjawisko ,jak chodzi o internet to nagle wszyscy stają po prawej stronie :)

    Skomentuj

    1. Marceli
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-10-04 15:58

      Jakiej prawej ?
      Przecież to prawo jest dla wydawnictw, dużych portali etc, bo chyba nie wierzysz że dla autorów ? Rozumiem że za tymi instytucjami stoi lewica ???

      Skomentuj

  7. miedzianek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-04 17:58

    Macie dział korekt tam u siebie? Bo aż razi w oczy...

    Skomentuj

  8. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-10-04 18:11

    Przecież już pozamiatane. Przegłosowane i przyklepane...

    To po co ten cyrk ??? Tak dla jaj ? Jak mawia pewien kogut z kieleckiego kurnika ?

    Skomentuj

    1. miedzianek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-06 15:38

      Chyba jeszcze samo przegłosowanie nic nie daje