Na topie

Przeglądarka Vivaldi dostępna w wersji 1.3

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Vivaldi w wersji 1.3 to kilka ciekawych nowości, w tym większe możliwości personalizacji.

 • Przeglądarka Vivaldi dostępna w wersji 1.3
A A

Przeglądarka Vivaldi może i dość wolno, ale systematycznie zjednuje sobie nowych sympatyków. Stojący za tym projektem byli twórcy Opery nie ustają w wysiłkach, aby ich nowy projekt prezentował się jak najlepiej. Dostępna jest już wersja 1.3.

Tym razem nowości, a przynajmniej część z nich, widoczne są na pierwszy rzut oka. Zwiększono bowiem możliwości personalizacji i oddano do dyspozycji użytkowników motywy, które pozwalają na dostosowanie każdego elementu interfejsu do indywidualnych upodobań. Jednocześnie dodano wsparcie programowe dla wymuszania minimalnego kontrastu.

przeglądarka Vivaldi motywy

To oczywiście nie wszystkie nowości. W celu zadbania o wyższą ochronę prywatności wprowadzono możliwość wyłączenia obsługi standardu WebRTC. Umożliwia on wprawdzie natywną obsługę połączeń głosowych, wideokonferencji oraz dzielenie dokumentów w HTML, ale może także wysyłać adres IP, co strony internetowe mogą wykorzystać do śledzenia aktywności w sieci.

Poprawiono również gesty myszy, dodano kilka nowych. Osobom korzystającym z wersji na system Linux spodobać może się poprawienie hibernacji zakładek.

„Vivaldi ma na celu przekazanie kontroli użytkownikom. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę personalizacji poprzez dodanie motywów użytkownika, zwiększenie ochrony prywatności czy zaoferowanie większej liczby opcji i funkcjonalności, zawsze stawiamy użytkowników na pierwszym miejscu. Chcemy, żeby przeglądanie sieci było bezpieczniejsze, bardziej spersonalizowane, bardziej produktywne i przyjemniejsze dla każdego. — Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi Technologies

Przeglądarkę Vivaldi w wersji 1.3 pobierać można z oficjalnej strony producenta. Oferowana jest w trzech wersjach - na Windows, Linux oraz Mac OS.

Pobierz Vivladi Beta 3 (Windows / Linux / Mac)

Źródło: Vivaldi

Odsłon: 7662 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
 1. kombajn
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2016-08-13 11:39

  No cóż w dzisiejszych czasach jak przeglądarka nie ma wersji mobilnej i możliwości przenoszenia zakładek pomiędzy platformami to jak dla mnie taka przeglądarka jest bezużyteczna. Albo mówiąc inaczej nawet najlepsze bajery nie zrównoważą takiej luki w funkcjonalności, dlatego obecnie używam pary Opera + Opera Mini na telefonie.

  Skomentuj

  1. zakius
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2016-08-13 12:36

   takie bajery jak synchronizacja, która i tak jest tylko ułudą bo na dotyku jedna przeglądarka się sprawdza, a z myszą inna nie zastąpią podstawowych funkcji jak czytnik RSS, konfigurowalne gesty, konfigurowalny pasek narzędzi...

   Skomentuj

   1. pablo11
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-08-13 15:17

    Nie dla wszystkich synchronizacja jest plusem. Opera na androidzie jest w porządku, to fakt. Ale dla mnie przeszkodą do zainstalowania tej przeglądarki jest to, że szpieguje wszystkie zapisane hasła w innych przeglądarkach na komputerze i wysyła je na serwer. I to że tak prawdopodobnie jest już Chińską aplikacją. Mimo wszystkich backdoorów itp. ze strony amerykańskich firm boje się instalowac chińskiego oprogramowania. Jednak NSA ma już niezłe doświadczenie w produkcji backdoorów. A te chińskie czesto służą hakerom. Rząd Chin nie jest dla mnie godny zaufania->jak wiadomo jemu podległem urzędy uśmierciły kilkadziesiąt tysięcy osób wyciągając z nich bez ich wiedzy narządy.

    Skomentuj

  2. agnus
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2016-08-13 13:58

   Niestety tak. Jeśli Vivaldi zrobią również dla iOS to "bierę" i testuję.

   Skomentuj

 2. t800mm
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-08-13 12:04

  Zgadam się w 100% z kolegą. Osobiście używam na wszystkich urządzeniach Chrome z paroma pluginami plus disconnect.me Blokowanie średnio 600-800 odwołań dziennie do serwerów zbierających masę statystyk a w zasadzie telemetrię aktywności w sieci daje dużo do myślenia... google analytics to oczywiście standard, ale takich podobnych serwerów jest jeszcze parę....

  Skomentuj Historia edycji

 3. t800mm
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-08-13 12:04

  ..

  Skomentuj Historia edycji

  1. pablo11
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2016-08-13 15:32

   Firefox ma poważny problem z działaniem na systemach windows 8. Nie to że nie działa. Tylko uruchamianie go trwa dłużej niż systemu. Nie wiem czy to jest związane z monopolistyczną polityką microsoftu, ale przez to ta przeglądarka jest dla mnie nieużywalna. Chromium to najlepsza przeglądarka jaką używałem. Ale to czyste chromium nie chrome. Obecnie korzystam z Vivaldiego z wersji 1.2. Wersja 1.2 jest dużo lepsza od poprzednich bo nie ma już tak częstych wykrzaczeń przeglądarki przez błędy. Do wersji 1.3 podchodzę z dystansem. Nie wiem czy zainstaluje tą wersje. Głównie z uwagi na to, że lubię minimalizm, a Twórcy Vivaldiego chcą z niego zrobić 2gą operę. Mi te opcje są zupełnie nie potrzebne. A prawdopodobnie się to odbije na wydajności.
   Co do zoomu w Vivaldim jest od 30%-500% ze skokiem 10%.

   Skomentuj

   1. sabaru
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-13 19:06

    U mnie system uruchamia się w 7 sekund, a Mozilla w 2 więc nie wiem gdzie ty tu widzisz problem.

    Skomentuj

     1. zakius
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-14 09:24

      chropera ma kilka gadżetów, ale funkcji to w niej brak
      edge jest równie upośledzony co chrome, ale chociaż mniej zasobów pochłania

      Skomentuj

  2. kombajn
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-08-13 18:27

   Podstawową różnicą pomiędzy Operą a Chrome jest obecność adblockera w Operze i możliwość zainstalowania rozszerzenia pobierającego film z YT co Google w Chrom blokuje. Co do zooma to nie wiem o czym mówisz w każdej przeglądarce wystarczy przytrzymać ctrl i kółkiem myszki płynnie zmieniasz poziom zooma. Co do haseł to przed chwila z ciekawości zainstalowałem Firefoxa i też ma opcje przy instalacji importowania haseł z innych przeglądarek. Na dodatek przed instalacją trzeba w opcjach wyłączyć ukrytą w opcjach instalacji funkcje wysłania do producenta raportu z instalacji - nie wiem co miało być w środku ale założę się że co najmniej lista moich aplikacji, posiadany sprzęt itp.

   Skomentuj

 4. Fiona
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2016-08-13 16:45

  No najważniejsze w przeglądarce moty i gesty myszy....

  Brawo

  Z takim podejściem to ja wróżę twórcom sukces na miarę Opery czy 1% rynku.....

  Skomentuj

 5. taki jeden
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-08-13 23:58

  Trzeba było nie sprzedawać Opery a teraz od nowa wymyślają coś co już mieli gotowe, kogo wy chcecie oszukać ?

  Skomentuj

 6. ryhard
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-08-14 23:01

  Najszybsza obecnie przeglądarka na rynku. Skończyłem z Operą odkąd kupili ją Chińczycy ;-)

  Skomentuj

 7. ryhard
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-08-14 23:01

  Najszybsza obecnie przeglądarka na rynku. Skończyłem z Operą odkąd kupili ją Chińczycy ;-)

  Skomentuj

 8. Fiona
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-08-15 09:38

  A co masz do chińczyków ???
  Bardzo mili ludzie....
  Oni podobnie jak Polacy zasuwają za pełną miskę, tylko oni budują tym potęgę swojego kraju...
  My albo niemiecką (PO) albo amerykańską (PIS)
  Nigdy swoją - niestety....

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)