Na topie

PS4 jest jak pięcioletni PC - twórcy A Way Out chcieliby więcej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4 Tematyka: Konsole vs. PC Producenci: EA

Twórcy zapowiedzianej na E3 2017 kooperacyjnej gry A Way Out nie są zadowoleni z mocy obliczeniowych, jakimi dysponują konsole.

  • PS4 jest jak pięcioletni PC - twórcy A Way Out chcieliby więcej
A A

A Way Out okazało się jedną z ciekawszych nowych marek prezentowanych na E3 2017. Twórcy nie ujawnili od czasów tej imprezy nowych informacji na temat rozgrywki, a mimo tego udało im się wywołać spore poruszenie.

Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ wywołany został zawsze gorący temat konsole vs PC. Josef Fares z Hazelight Studios narzekał w ostatnim wywiadzie na konsole, a konkretnie ich zbyt niskie moce obliczeniowe. Do porównania z PC wybrał PlayStation 4.

„Chcecie usłyszeć prawdę? Ta maszyna nie jest tak mocna, jak mogłoby się wydawać. Jest jak pięcioletni PC. Gdyby konsole były tak mocne jak współczesne PC to mielibyśmy do czynienia z zupełnie innymi grami. Spora część pracy twórców wiąże się ze staraniami, aby gry działały na konsolach.”

Zapewne ile osób zabierających w tej sprawie głos, tyle opinii i argumentów. Mimo narzekań twórców, A Way Out pojawić ma się nie tylko na PC, ale i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera gry planowana jest na przyszły rok.


Źródło: psu, eapolska

Odsłon: 5641 Skomentuj newsa
Komentarze

95

Udostępnij
  1. Pószek okrószek
    Oceń komentarz:

    -48    

    Opublikowano: 2017-06-23 09:40

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Oh, teraz się dowiedzieli, że PS4 ma 5 lat? Mimo tego, że PS4 ma 5 lat, to gry na konsole wygladają niewiele gorzej niż na tych nieopłacalnych PC, które kosztują kilkukrotność ceny PS4, a oferują tylko te 4K, który każdy ma w czoku, oraz nieco więcej krzaczków i listków fruwających. Konsolę kupuję za tysiaka i cieszę się najnowszymi tytułami, które nie zawsze pojawiają sie na PC, a jak się pojawią, to jeszcze są jakieś problemy. Bądźmy szczerzy, PC odchodzi od lamusa do dziada, jeżeli chodzi o gry. Konsole są do gier, a PC do wszystkiego, czyli do niczego.

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      35    

      Opublikowano: 2017-06-23 09:51

      Chyba odkąd wyszła pierwsza konsola część twierdzi że PC odchodzi do lamusa ale jakoś tego nie widać. Po za tym najpierw zagraj sobie na porządnym PC w dobrą grę i potem komentuj. Co do jakości gier na PC to właśnie te kilka krzaczków i listków więcej sprawia że chce się grać w grę. I co to w ogóle za tekst "PC do wszystkiego, czyli do niczego". Jakbyś nie wiedział te twoje ekskluzywne gry powstają właśnie na nim.

      Skomentuj

    2. ExarKunMaster
      Oceń komentarz:

      19    

      Opublikowano: 2017-06-23 09:57

      A PC jest do stworzenia tych gier + wiele gier wychodzi na PC a na konsole nie, więc...

      Skomentuj

      1. Pószek okrószek
        Oceń komentarz:

        -31    

        Opublikowano: 2017-06-23 10:24

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Wiele gier wychodzi na PC, a na konsole nie? Skąd Ty te złote myśli trzepiesz? Bo chyba nie masz na myśli wysokobudżetowych i poważnych gier, które na pierwszym miejscu są robione z myślą o konsolach, a te te ''ekskluziwy'', które rzekomo wychodzą tylko na PC, to chyba jakieś indie crapy, z których jesteś dumny.

        Skomentuj

          1. Pószek okrószek
            Oceń komentarz:

            -23    

            Opublikowano: 2017-06-23 10:27

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Chciałem Ci dorównać, ale chyba mi się nie udało.

            Skomentuj

          2. blebleble
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-23 18:19

            Realistyczne kałuże w 12K - czy to będzie nowa jakość w grafice?

            https://youtu.be/_VBfHpsvZeI

            Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          18    

          Opublikowano: 2017-06-23 11:05

          "Poważnych gier" na konsole? Proszę cię, te wszystkie 'exclusivey' to w większości popierdółki dla gimbazy, które z poważnymi grami nie mają nic wspólnego. Ot, usiąść na chwilę i sobie pona%$#wiać bez myślenia.

          Skomentuj

          1. Pószek okrószek
            Oceń komentarz:

            -20    

            Opublikowano: 2017-06-23 11:29

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Skoro Ty uważasz, że najdroższe i największe tytuły, które ukazują się na pierwszym miejscu na konsolach to popierdółki, to chyba nie za bardzo można o czymkolwiek dyskutować z taką ścianą jak Ty.

            Skomentuj

        2. HomeAudio
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2017-06-23 12:09

          Właśnie modernizuję PC'ta bo obietnicom o wypuszczeniu Elite: Dangerous na PS4 nie ma końca.... znowu pojawiły się zapowiedzi że będzie na PS4 - ale ponownie słabo to widzę. A miałem kupować PS4 Pro pod Elite.... ech... Badziewie na tych konsolach...

          PS: ostatnio oglądałem recenzję jak gościu grał w Elite na hełmie Pimax 4K - podobno różnica w jakości grafiki POWALAJĄCA. Na PS4 (nawet Pro) w Elite: Dangerous NIGDY nie będzie można tak pograć (tzn. w rozdzielczości 4K) - ledwo PS VR tam wyrabia.....

          Skomentuj

        3. Snack3rS7PL
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2017-06-23 12:59

          Gdyby nie PC zadna gra by niepowstala.

          Skomentuj

          1. Sander Cohen
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2017-06-23 16:11

            Gdyby nie konsole to wiele gier by nie powstalo. Dlaczego? Bo na grach na konsole sie zarabia a gry tylko na PC (poza pewnymi wyjatkami) sa dosc malo rentowne.

            Skomentuj

          2. Snack3rS7PL
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-24 16:30

            Przed era stalego internetu tez bylo piractwo, nawet nieuregulowane i gry wychodzily, bzdury pan pleciesz

            Skomentuj

    3. czorcik696
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2017-06-23 10:13

      Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć żeby dotarło, oczywiście zakładając, że nie jesteś znudzonym swoim życiem trollem internetowym. Może tak... Gracz w miarę rozgarnięty potrafi stwierdzić czego potrzebuje i na podstawie tego stwierdzenia podejmować decyzję o zakupie platformy. Może Ciebie nie drażnią niestabilne fpsy, mała ich ilość, brak rozdzielczości 4K, ale są ludzie, którzy zwracają na to uwagę. Jeśli Twoje wymagania spełnia konsola za 1000 zł to tylko się cieszyć, bo jesteś w gronie tych szczęśliwców, którzy wydając mniejsze pieniądze dostają to czego chcą.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Tendif
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-23 15:12

        Nic dodać, nic ująć kolego!

        Skomentuj

    4. chotnik2
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-06-23 11:26

      @Pószek okrószek siema Pogromco, ktore to juz konto?

      Skomentuj

      1. Mandalorian
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-23 11:35

        Tak na oko licząc, to pewnie 20-ste :D

        Skomentuj

        1. chotnik2
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2017-06-23 11:40

          Ja go chyba zaczne specjalnie plusowac, tyle go banuja, a szkoda zeby taki rzadki gatunek wyginal.

          Skomentuj Historia edycji

          1. WhiteDrag0n
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-06-23 12:27

            Taki jest bieg rzeczy. Selekcja naturalna musi działać.

            Skomentuj

          2. killerek132
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-26 14:12

            Ale zobaczcie jaki skurczybyk jest uparty :D

            Skomentuj

          3. Yaceek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-30 13:01

            Nie da się go wytępić. Jest twardy jak niesporczaki.

            Skomentuj

    5. bodziokrak
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-23 11:57

      A dlaczego oferują tylko 4K? Gra ma działać na paru konsolach i na PC, co zatem lepiej zrobić super hiper odjazdową grę na peceta i dużo gorszą na konsole, czy taką żeby jako tako działała i wyglądała na ps i xbox a na pc ewentualnie damy więcej klatek i wyżsżą rozdzielczość? To samo będzie z XBOX one X, gry będą takie same, z opcją uruchomienia w 4k i tyle.
      Niestety prawda jest taka że równa się w dół.

      Skomentuj

    6. Tito1987
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-06-23 13:43

      Zapomniałeś jeszcze dużo większym FPS na PC, co według mnie jest bardzo dużą przewagą nad tymi tosterami, czyli konsolami :P

      Skomentuj

    7. Michał 06
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-06-23 13:46

      Po prostu brak umiejętności, zwalają na sprzęt :) ha ha

      Skomentuj

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-06-23 17:36

        Powtórzę ostatnie zdanie z tego cytatu.

        "Spora część pracy twórców wiąże się ze staraniami, aby gry działały na konsolach.”


        Konsole to złom.

        Skomentuj

    8. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-23 15:02

      "Konsolę kupuję za tysiaka"

      Dopiero teraz kupiłeś konsole? No prosze, to by znaczyło że przez ostatnie 3 lata byłeś pewnie jednym z tych lemingów , którzy grali jedynie na YT, a na forach w komentarzach wypowiadali sie o grach, których na oczy nie widzieli. Współczuje.

      Skomentuj

    9. krzemien95
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-06-23 16:22

      Weź ty Pogromco zrób sobie krzywdę co najmniej z rękami, byś nie musiał pisać takich głupot... "a oferują tylko te 4K, który każdy ma w czoku, oraz nieco więcej krzaczków i listków fruwających. Konsolę kupuję za tysiaka i cieszę się najnowszymi tytułami, które nie zawsze pojawiają sie na PC" Sony też obiecywało 4k, 60 klatek. Co z tego mają konsolowcy? Tylko to, że zgadza się nazwa konsoli xD Nie rozśmieszaj porządnych myślących ludzi... Aktualnie konsole są tylko po exy. Do ładnie wyglądającej gry- tylko pc. Do lamusa odeszły nowe konsole już w momencie ich premiery...
      Robisz z siebie durnia Trollu. Trolle śmierdzą.

      Skomentuj

    10. killerek132
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-23 17:17

      Siema pogromca ! Miło Cię znowu widzieć w naszym gronie !

      Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-06-23 19:57

        A podobno pogromca nie ma multikont...:DD
        A tu prosze, wszyscy moment sie połapali że to jego.

        Skomentuj

        1. Wulfen4
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-06-23 21:13

          mówisz o twoim koncie "pogromca blacharni pro" podszywając się pode mnie? tak samo robiłeś z kontami wulfen. Ile jeszcze pozakładasz tych kont?

          Skomentuj Historia edycji

    11. drumlin
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-27 23:44

      co znaczy wyglądają? do tej pory porównywano tylko grafikę a nie płynność bo tego na screnach nie pokaże ale co mi z tego że mam ładną grafikę i 30 fps jak te 30 w strzelaninach to masakra. Dlatego nie pisz bzdur bo grafika nie jest lepsza nawet nie jest podobna tylko jest dużo gorsza a nie dostrzegasz tego bo TV ma podbicie odświeżania i maskuje to niestety kosztem laga.

      Skomentuj

  2. Prototype1982
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2017-06-23 10:04

    Wypowiedz typowego polskiego cebulaka.Przecież chodzi o gry zeby se pograc do przyjemnosci anie o sprzet na jakim sie gra.Niech każdy kupi se sprzet jaki najbardziej mu odpowiada.mam 35 lat jestem graczem od kiedy tylko siegam pamiecią.mam teraz 2 dzieci 9 i 7 lat dzieci graja na konsoli a ja na pc i jakos sie nie kłócimy co jest lepsze.chce pograc na konsoli to se pogram ale ogólnie gram na pc.bo mam swoje biureczko w koncie i se gram niemam miejsca na drugi tv 50 cali a zonka nie da pograc na tv w pokoju bo tez se chce cos zobaczyc a granie pomiedzy reklamami podczas dlaczego ja mnie nie ciekawi.

    Skomentuj

    1. czorcik696
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2017-06-23 10:21

      Twój przypadek bardzo ładnie potwierdza to co napisałem wyżej. Masz to co chcesz i wszyscy są happy. Szkoda, że są ludzie, którzy tego nie rozumieją, lub jeśli ich nie stać na takie rozwiązanie, to cebulacko obrzucają inne platformy gównem.

      Skomentuj

    2. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-23 17:39

      Prototype1982

      Żal mi ciebie i współczuje twoim dzieciom.

      Twoim największym osiągnięciem w życiu to przejście Contry :D

      I jeszcze uczysz dzieci żeby sobie marnowały życie jak Ty młucąc w gry.

      Skomentuj

      1. rekonekcik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-27 19:41

        Ale co innego wrócenie z "roboty" i przesiedzenie reszty dnia przed telewizorem oglądając na przemian 20 raz ten sam film przerywany reklamami...

        Skomentuj

  3. Pószek okrószek
    Oceń komentarz:

    -27    

    Opublikowano: 2017-06-23 10:27

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ale ja nie twierdzę, że PC są be, tylko, że kupowanie PC z myślą o grach to głupota, skoro dla producentów gier liczy się na pierwszym miejscu konsola, a PC od dziada dostają te konsolowe porty po pewnym czasie.

    Skomentuj

    1. olszi
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2017-06-23 11:02

      hahahah fanboye konsol rzeczywiście mają coś nie tak z głową

      Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2017-06-23 11:18

      Głupotą to jest pisanie takich farmazonów. Płacz dalej na benchmarku, że mama kupiła PS4, a nie PCta, bo tańszy i się dziecko odczepiło.
      Znudziły ci się już te wszystkie super exclusivy, że zamiast w nie grać w wolnym czasie, to pół dnia wypisujesz tu bzdury których i tak nikt nie chce czytać? To, że dostajesz te bany co tydzień chyba jasno pokazuje, że tutejsza społeczność nie jest zainteresowana czytaniem twoich bredni. Miej choć trochę szacunku do samego siebie. Nikogo tu nie oszukasz. Każdy kto ma PCta wie o ile bardziej jest to wygodniejszy sprzęt do gier. Konsole są dla frajerów łykających marketingową papkę i tyle. "Masz grać tak jak my ci powiemy, w to co my ci powiemy i wtedy kiedy my ci powiemy. Inaczej nie jesteś graczem! Już patrz mamy nowy trailer jakiegoś bezmyślnego, wtórnego gówna do poklikania, ale trailer ładny, składaj preorder!" - Sony.

      Skomentuj

    3. chotnik2
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-06-23 11:31

      >że kupowanie PC z myślą o grach to głupota, skoro dla producentów gier liczy się na pierwszym miejscu konsola, a PC od dziada dostają te konsolowe porty po pewnym czasie.

      Zawsze piszesz tak samo, wez troche zmien te formulki, bo kazdy Cie rozpoznaje od razu i nie ma zadnej zabawy...

      Pozatym jak mam grac na konsoli w 50-60fps? Tak jak gram na PC we wszystkie tytuly.
      Moge nawet obnizac detale na konsoli, tylko mi powiedz jak miec tyle fps, a kupuje dzis dowolnie wybrana przez Ciebie konsole.
      30fps nie jest tym, czego oczekuje w 2017 roku od gier akcji. W strategiach, przygodowkach niech sobie bedzie.

      Skomentuj

    4. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-23 13:05

      Ostatnio pisano ile jest falszywych kont kierowanych przez propagatorow i dezinformatorow

      Skomentuj

    5. piotreeeek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-06-23 14:32

      "dla producentów gier liczy się na pierwszym miejscu konsola, a PC od dziada dostają te konsolowe porty po pewnym czasie."

      Doom wersja PS4 w rozciaptanej grafice
      http://images.eurogamer.net/2015/articles//a/1/8/3/1/6/9/0/PS4_007.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg

      Doom w wersji PC
      http://images.eurogamer.net/2015/articles//a/1/8/3/1/6/9/0/PC_007.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg

      To ja już wole poczekać na te "konsolowe porty", a "rozciaptane wersje alpha" zostawić PS4 buahahahhahah

      Skomentuj

  4. Chong-li
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2017-06-23 10:29

    Sam posiadam konsole PS4 Pro ale mimo bardzo dobrych gier które na nią wyszły używam też PC z najwyższej półki cenowej. Moje doświadczenie z komputerami zaczęło się od 1990 roku i nie wyobrażam sobie żeby konsola zastąpiła mi blaszaka.Komputer oprócz grania służy mi do pracy do filmów i do muzyki.

    Konsola służy mi tylko do grania w exy i zabieram ją jak jadę w delegacje żeby podłączyć sobie w hotelu,oczywiście laptop służbowy też mi towarzyszy.

    Moim zdaniem durne gadanie i przekonywanie się na siłę co jest lepsze jest całkowicie bezcelowe bo jeśli ktoś kocha konsole nigdy go nie przekonacie że Piec jest lepszy tak samo jeśli ktoś jest miłośnikiem i entuzjastą komputerów to wy konsolowce nigdy go nie przekonacie do swoich racji i obie strony będą tylko szarpać nerwy i i się kłócić.

    Osobiście uważam że konsola i Pc dają radość i przyjemność z ich używania oraz jedno i drugie jest potrzebne w zależności od wymagań.

    Pozdrawiam Pecetowców i Konsolowców bo dla mnie to jedna rodzina graczy i to się liczy najbardziej.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Pardek
      Oceń komentarz:

      -14    

      Opublikowano: 2017-06-23 12:05

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Co to znaczy PC z najwyższej półki cenowej? xD

      Skomentuj

        1. Pardek
          Oceń komentarz:

          -13    

          Opublikowano: 2017-06-23 15:45

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          To spójrz dziecko żałosne lepiej do mojego opisu. Wcześniej w nim siedziało 2x T Xp (2017) tylko wymieniłem na wieść o Titan Volta. Sama moja buda to ok 20k :) A Ty jedynie pewnie gdzie masz takiego kompa to w swojej głowie.

          Skomentuj

          1. Pardek
            Oceń komentarz:

            -13    

            Opublikowano: 2017-06-23 16:19

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Bo nie ma czegoś takiego jak "najwyższa półka cenowa" tępy baranie. Komp może kosztować 10,20,30k. Idź już stąd, bo aż rzygać się chce jak czytam Twój żałosny bełkot zawsze. Nie stać Cię po prostu i teraz o jakichś siusiakach gadasz. Masz ich tyle w głowie?

            Skomentuj

          2. Wtyczka
            Oceń komentarz:

            13    

            Opublikowano: 2017-06-23 18:11

            Pardek ten twój komputerek to nawet nie pierdniecie komara jeżeli chodzi o koszta widać że nie wiesz co to prawdziwe pieniądze,dzieciaku przestań już się publicznie ośmieszać.
            Udajesz bogacza to ci powiem że ja pierdzę w stołek który kosztował 3 razy tyle co twój komputer i daje ci do zrozumienia że tylko stołek i nie wspominam o wyposażeniu całego domu bądz samochodzie,wbij to sobie do łba że benchmarka czytają też ludzie bardzo majętni drogie dziecko.

            P.S w opisie to ja mogłabym dodać sobie że mam komputer o takiej samej specyfikacji jak mają w NASA.

            Skomentuj

          3. Pardek
            Oceń komentarz:

            -14    

            Opublikowano: 2017-06-23 19:19

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Owszem dla mnie to jest pierdnięcie i tylko zabawka. Nie wiesz do kogo mówisz ;) Uwierz chciałbyś zarabiać chociaż 10% co ja który ma własny rozkręcony interes. Wróć teraz do swoich urojeń i już się nie wychylaj.

            Skomentuj

          4. Zapinator
            Oceń komentarz:

            14    

            Opublikowano: 2017-06-23 20:13

            Pardek ciebie Gimbazo na nic nie stać bo cie utrzymuje tatuś albo mamusia a jedyny twój rozkręcony interes jest taki że masz dwie lewe ręce do pracy i siedzisz na BMK i nic więcej nie potrafisz w życiu,wystarczy ciebie poczytać jaki ty cep jesteś nie masz elokwencji i ogłady a dominująca cecha u ciebie to podwórkowa łacina.

            Pewnie jesteś blokersem co żłopie piwo na ławkach z kolegami a jak nie masz 10 złotych w kieszeni to przyłazisz do domu i siadasz przy komputerze mamy albo taty i przelewasz swoje fantazje tutaj w wypowiedziach.

            Nadajesz się do tarcia chrzanu to jedyny biznes w jaki bym ci uwierzył zacofańcu.

            Skomentuj

          5. Pardek
            Oceń komentarz:

            -7    

            Opublikowano: 2017-06-23 21:03

            Jakie słodkie dziecko samo się poplusowało :3

            Skomentuj

          6. Orokusaki
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2017-06-23 21:27

            Znowu ten Dresiarz Pardek robi syf jak u siebie w gimbazie na korytarzu i znowu jest pozamiatany jak paproch na szufle.

            Skomentuj

          7. WalterWhite
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-06-23 21:39

            Zapomnieliście dodać że w dzisiejszym odcinku "Pardek i jego fanaberie" pojawił się nowy wątek a mianowicie udawanie Pana Biznesmena i bogatego lorda natomiast wątek przewodni teorii "spiskowej" i i że wszyscy to multikonta dalej towarzyszą temu narcystycznemu do granic absurdu dzieciaczkowi.

            Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-06-23 13:20

        20k+ (za samą budę ofc)

        Skomentuj Historia edycji

        1. HomeAudio
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-23 14:21

          Przesadzasz... 20k wydać na PC pod gry to niczym nieuzasadniona nadmiarowość. Ja bym powiedział że buda PC z "górnej półki" z dedykacją pod gry to maks 10k (oczywiście jeśli nie robisz SLI na tytanach albo innych kartach po 5-7k).

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-23 16:23

            Wiesz, pytanie nie było o to co czym jest "bardzo dobry komputer do gier", a "PC najwyższej półki" ;). Nie wypowiedziałem się również słowem, na temat sensowności takiego zakupu ;P.

            Skomentuj Historia edycji

          2. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-23 16:46

            To jeśli nie chcesz pod gry (myślałem że o tym rozmawiamy) to 20+ jak najbardziej... aczkolwiek lepiej jak byś napisał nawet 30+ ...bo da się tak złożyć na trzech kartach Titan (co już w tej chwili po szalonych podwyżkach cen - może być wydatek na poziomie 17k) + 128GB RAM to kolejne 5-6 tyś a tu jeszcze można poszaleć z obudową (nawet do kilku tyś) dorzucić procek za 8-9 tyś PLN itd itd... Z dyskami tez jest wybór... 10 TB x 6 i już cena w kosmos ;)

            Skomentuj

  5. jonny2003
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-23 10:47

    Pod względem procesora jest duuuużo gorzej niż 5 letni PC.
    Zwykły stary i5 czy i7 jest dużo mocniejszy.
    A popatrzcie na premierę tych układów
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i7
    9 lat temu !!!

    Skomentuj

    1. gormar
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-06-23 11:49

      Te 5 lat odnosi się przede wszystkim do mocy obliczeniowej GPU.

      Ograniczenia mocy procesora centralnego (CPU) nie są w konsoli aż tak problematyczne, gdyż: 1. możliwości obliczeniowe pojedynczego wątku w CPU w ostatnich 5 latach wzrosły jedynie o jakieś 25-40%. 2. Umieszczając mniej interaktywnych obiektów w grze oraz stosując oskryptowane AI, można sobie z mizerną wydajnością CPU całkiem dobrze radzić. A przecież takie uproszczone gry królują na konsolach.

      Skomentuj Historia edycji

      1. blebleble
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-23 17:45

        Tylko, że tam masz APU z laptopów z przed 5 lat lekko podrasowane o 10% a to już jest różnica.

        Skomentuj

      2. jonny2003
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-06-26 14:39

        No ale tym sposobem ciężko osiągnąć coś więcej niż 30 klatek a w dzisiejszych to bardzo słabo.

        Skomentuj

  6. HardCorak
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-06-23 11:10

    jakby ps4 było jak dobry 5-letni pc to nikt by nie narzekał i by było na pewno te 1080p 60fps lub nawet 1440p 60fps

    Skomentuj

  7. Fenio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-23 12:11

    Jak mocny musi być sprzęt aby dało się na niego pisać bardzo dobre gry ? :)

    Skomentuj

    1. Pószek okrószek
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2017-06-23 12:22

      Pecetowcy myślą, że im więcej wydadzą na sprzęt, tym LEPSZE gry będą na nie mieli :)

      Skomentuj

        1. Fenio
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-23 19:15

          Ja się pytałem o dobre gry a wy piszecie o grafice. Marna gra może mieć super grafika, dobra gra może mieć słabą grafikę. Czy naprawdę PS4 ma aż tak słabą grafikę aby nie było możliwości tworzenia bardzo dobrych gier na tą platformę ? Przecież to są bzdury. Producenci idą na łatwiznę, coraz mniej robi się naprawdę dobrych, kultowych produkcji. Jeśli producent narzeka że sprzęt jest za słaby to znaczy że producent jest za słaby. Albo niech wydają gry na sprzęt taki jaki jest albo niech bawią się w pokazy graficzne na PC.

          Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-06-23 13:12

      I dobrze bo to konsole to robactwo

      Skomentuj

      1. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-06-23 14:03

        Ta, a potem petycja by Red Dead Redemption na PC wydali :D

        Skomentuj

        1. HomeAudio
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-23 14:30

          Jedynie "exclusive'y" trzymają jeszcze konsole na powierzchni... MS chyba znowu polegnie na swojej nowej konsoli - bo tam wydaje się że dużo tytułów jednak będzie dostępne na PC. Jak bym miał kupić - to wciąż jednak PS4 Pro - bo oni dbają jeszcze o fajne tytuły na wyłączność (i czasami fajnie było by popykać w salonie na 65").

          Skomentuj

          1. PS4RaceMaster
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-23 16:03

            Oczywiście na 65 calowym Sony w HDR ZD9 wygląda to bosko :)

            Skomentuj

          2. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-23 17:07

            Mam tańszy model z 2015r - też Sony i też 4K z HDR... ale nigdy to nie kosztowało 19k jak wspomniany HDR ZD9 ;)

            Skomentuj

          3. killerek132
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-23 17:22

            Ty jak czasem kogoś zgasisz to nie ma zmiłuj, xD

            Skomentuj

  8. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-06-23 13:52

    Kolejny dev który potwierdził tylko że konsole hamują rozwój graficzny gier przez to że są przestarzałe wydajnościowo juz na starcie.
    I kolejne potwierdzenie tego że gry są downgradowane graficznie przez konsole.

    Skomentuj

    1. Lara-Croft
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2017-06-23 14:00

      Kolejny dev który niczego nie stworzył tylko narzeka bo hardware'u nie potrafi ugryźć. Co oni na koncie mają? Konsole tak hamuhą rozwój gier, że rokrocznie to z nich tytuły zbierają nagrody za oprawe (The Order 1886, Uncharted 4, w tym roku zapewne Horizon).

      Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-06-23 14:03

        "Kolejny dev który niczego nie stworzył tylko narzeka bo hardware'u nie potrafi ugryźć"

        A ty co niby stworzyłeś na PS4, że wiesz lepiej od nich?

        Skomentuj

        1. Lara-Croft
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-06-23 14:32

          A ty jak zwykle nie na temat.

          Skomentuj

          1. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-23 14:37

            A co niby nie na temat? Dev tworzący gry potwierdza że konsole to badziew wydajnościowy i gdyby gry tworzono na PC to bysmy mieli o wiele lepszą grafike , a ty ponoć wiesz lepiej od niego....to pochwal sie jakąś wiedzą albo doświadczeniem w tworzeniu gier na PS4, żeby chociaz podważyć to co mówi Josef Fares.

            Skomentuj

          2. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-23 15:03

            Pytam sie więc raz jeszcze jak prezentuje sie ich dorobek jeśli idzie o programowanie PS4? Bo co rusz wychodzą kolejne złożone gry z otwartymi światami (Arkham Knight, Horizon, Assassins Creed Origins, FarCry 5) a oni mają problem z napisaniem przygodówki na split screen? Borderlands Collection na splicie gram na 4, Battlefronta na 2 a oni z jakimś indykiem sie motają :D Wiarygodni, nie ma co.

            Skomentuj Historia edycji

          3. PS4RaceMaster
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-23 15:31

            Ale numer i znów news z tyłka tylko niech pokażą na tym 5 letnim pc grę na poziomie Horizon Zero Dawn Uncharted4 The Order 1886 itd...

            No co jest pokazać mi gry takie na pc może być nowy za 10 tysi :)

            Nie ma........... i nie będzie.......

            Skomentuj

          4. PS4RaceMaster
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-23 16:10

            No co tam geniuszu masz konsolę żeby się wypowiadać w tym temacie :)

            Na razie to widzę rozmach graficzny na tej konsoli bo reszta to bida prowizoryczna.

            A tu news o 5 letnim pc hehe.

            Skomentuj

      2. krzemien95
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-06-23 16:54

        Importuj Crysisa 1 na smartfona by chodził w 1080p i 60 klatkach. W końcu to nie hardware jest problemem :O

        Skomentuj

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-06-23 15:43

      A niech hamują, mi to wisi, tym co grają na konsole też, bo dostają grę na tyle dobrą na ile sprzęt pozwala, a Wy PCciarze kupujecie komputery za 5tys i płaczecie ;] bo przecież konsole hamują rozwój gier ;PPPPPPPPPPP

      To teraz powiedz, kto jest dymany ??? :D:D:D:D

      Skomentuj

      1. PS4RaceMaster
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-06-23 15:58

        A kto może być dym.... jak nie pctowcy z tymi ich rumakami za 5/10 tysi.

        Jakoś się nie spotkałem z grą na pc która by miażdżyła w kwestii oprawy Horizon Zero Dawn a ta gra śmiga na konsoli za tysia :) Uncharted4 to już bajka tylko tam zamknięty świat itp.

        Konsola z 2013 miała już w sobie asynchroniczne obliczenia i HDR i gdzie był ten 5 letni pc który miażdżył technologicznie konsolę ech.

        Mocą mógł sobie miażdżyć ale nic z tego nie wynikło i do tej pory nie wynika.

        pctowcy pokażcie na swoich rumakach 12 TF grę na poziomie Horizon ZD i gdzie te wasze cyferki gdzie ta moc :)

        Sami sobie odpowiedzcie bo chyba nie macie argumentów aby to obalić :)

        Skomentuj Historia edycji

        1. HomeAudio
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-06-23 17:14

          Jaką widzisz konkurencję na konsoli dla Elite: Dangerous albo dla Sid Meier's Cyvilization? Bo ja w takie gry lubię grać. Jeśli wywalę PC i pójdę w kierunku konsol (np. PS4 Pro) - co proponujesz?

          Skomentuj Historia edycji

          1. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-23 17:21

            Elite jest na PS4 lada dzień.

            Skomentuj

          2. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-06-23 17:32

            To "lada dzień" - to już w poprzednim roku pisałem na benchmarku że niebawem kupię PS4 bo newsy wskazują że będzie na tej konsoli Elite.... a teraz jest już rok 2017 i znowu w necie widziałem te same informacje.

            Zresztą - trochę się spóźnili. Pod Elite to ja już PC'ta modernizuję... zresztą z myślą o VR.... Jeśli nawet kupię PS4 (konsolka wciąż mnie kusi) - to raczej tylko do "casualowego" popykania w salonie w jakieś "ścigałki" lub "mordobicia"...

            Skomentuj

        2. blebleble
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-06-23 17:49

          PS4RaceMaster

          Tu masz grafikę na PC a nie to cukierkowe Zero Dawn.

          theHunter: Call of the Wild na PC

          https://youtu.be/Fit-YafCu98

          https://youtu.be/Exc2b_AZJ7U

          https://youtu.be/VGOTYfGMyoE

          hue hue hue hue :D


          Baranie.

          Asynchroniczne obliczenia są już od Radeona HD 7970 które pojawiły się razem z architekturą Graphics Core Next więc przestań się jarać tym.

          Skomentuj Historia edycji

          1. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-06-23 18:07

            Ja chyba mam deja vu... To przypadkiem nie ty już dawałeś te same linki (do theHunter: Call of the Wild) w podobnym artykule o PS4? A to przypadkiem nie jakiś inny zagorzały fan PS4 przywoływał Horizon ZD jako nienaganny wzór do naśladowania?
            .....
            Będziecie się tak obrzucali tymi samymi tytułami gier i tymi samymi linkami pod każdym artykułem o PS4?
            :/

            Skomentuj

          2. blebleble
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-06-23 18:09

            Tak to ja daje zawsze te linki pod zawsze tym samym tekstem tego dziecka :)

            Skomentuj

          3. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-06-23 18:14

            Aha... czyli taka tradycja. No niech będzie...

            Skomentuj

          4. blebleble
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-06-23 18:31

            Nie tradycja tylko to dziecko myśli, że jak powtórzy te brednie pod każdym artykułem to udowodni, że na konsolach jest ładniejsza grafika niż na PC :D

            No to go jadę grafiką theHunter: Call of the Wild.

            hue hue hue hue :D

            Skomentuj

          5. ifeelveryblah
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-06-23 21:05

            Porównamy grafikę w Red Dead Redemption 2: Xbox One X kontra kupa złomu (PC). Zobaczymy jak będziesz skamlał.

            Skomentuj

  9. Nutaharion
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-23 15:00

    Oho, wielkie problemy bo okazuje się, że nie można zatrudnić studentów na staż do robienia grafiki tylko trzeba wziąć ludzi znających się na optymalizacji kodu -.-"

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-06-23 18:11

      Z pustego nawet i Salomon nie naleje.

      Skomentuj

  10. kitamo
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-06-23 19:33

    A moze chłopaki powinni wziąc kilka lekcji od Piesków jak się koduje to wtedy by nie marnowali czasu na ględzenie o tym ze potrzebują wiecej mocy tylk oby gry pisali ;)

    Swoją drogą gra zapowiada się ciekawie bo bedzie dosc oryginalna a z drugiej ta animacja postaci jakas taka biedna jak na 2017 rok.

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-06-23 20:50

      I może od razu na Pegasusa zrobią.

      Idź graj w gry.

      Skomentuj

  11. ifeelveryblah
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-23 20:59

    Widziałem wywiad z nimi, przecież to są je**ni muzułmanie! Ci co wszystko przelecą, nawet kozy. Fuj. Nigdy od nich nie kupię żadnej gry.

    Skomentuj

  12. BARTOL48
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-06-25 20:24

    W końcu ktoś otwarcie powiedział, że konsole psują rynek gier.

    Skomentuj

    1. Hazelburn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-07 02:50

      Albo raczej nie mają pojęcia jak zoptymalizować grę tak aby wyglądała dobrze na konsoli albo i nawet na PC bo też ostatnio gry kuleją z optymalizacją.