Karty graficzne

Radeon VII - duży sklep wskazuje na słabą dostępność karty

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-02-06

Według informacji brytyjskiego sklepu OverclockersUK, początkowe dostawy karty mają być dużo skromniejsze niż poprzednich modeli Vega.

Lada chwila na rynku ma zadebiutować Radeon VII, który powalczy w najwyższym segmencie wydajnościowym. Problemem może być jednak niewielka dostępność akceleratora.

Niedługo po prezentacji karty, w sieci pojawiły się plotki o słabej dostępności nowego modelu. Do tematu odniosła się prezes AMD - Lisa Su zapowiedziała, że Radeon VII będzie dostępny również u producentów partnerskich, a podaż ma zaspokoić popyt graczy (cokolwiek to ma oznaczać).

Nowe informacje w temacie ujawnił jednak jeden z przedstawicieli brytyjskiego sklepu OverclockersUK. Według handlarza, początkowo do Wielkiej Brytanii ma trafić mniej niż 100 szt. nowego Radeona (z czego większa część ma przypadać właśnie na OCUK). Dla porównania, przy premierze Radeonów RX Vega sklep otrzymał ponad 1000 sztuk kart.

Jak będzie z dostępnością Radeona VII i jakie będzie zainteresowanie graczy? Tego dowiemy się dopiero jutro, podczas oficjalnej premiery karty graficznej.

Źródło: OverclockersUK, ASRock (foto)

marketplace

Komentarze

37
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czekam na jakąś superwydajną kartę za 600 zł
  Zaloguj się
 • avatar
  Wszystkie tech portale już mają od jakiegoś czasu, ale testów nie wolno publikować do czasu premiery. I nic tak nie podgrzewa preorderów jak wypuszczenie info o słabej dostępności.
  Zaloguj się
 • avatar
  youtube.com/watch?v=0b9_c4oJRTE
 • avatar
  Nie żeby przewidywany popyt na te karty był duży.
  Radeon VII to gpu w zasadzie wyłącznie dla fanboyów AMD, którzy też chcą mieć wydajną kartę, a nvidii z zasady nie kupią. Każdy inny w tej samej cenie wybierze 2080.
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie róbcie na siłę szału z karty która jest tylko na przeczekanie,7 nm, 400W? Dla bogatych fanów radeon 7, dla biednych RX 590,580,570. Kto już ma, ten czeka na Navi w połowie roku, które i tak kupi dopiero w styczniu 2020 roku, chyba że w końcu będzie cud (czytaj:zaora Nvidię) to kupi w grudniu.
 • avatar
  Haha, mowiłem(am) że tak będzie :P
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Było do przewidzenia.
  Jeszcze brakuje tylko problemów ze sterownikami jako wisenki na torcie.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Rynek konsumencki to dziś żaden rynek dla kart graficznych, dlatego traktuje się go po macoszemu, więc nie zdziwię się, jak z dostępnością będzie naprawdę słabo.
  Z drugiej strony takie przecieki przed premierą to zwykle marketing i może służyć do podgrzewania atmosfery - jak 10 tysięcy ludzi pomyśli, że kart jest naprawdę mało i nie wiadomo kiefy będą to zdecydują się kupić w ciemno.

  Zdziwiłoby mnie olanie segmentu konsumenckiego przez AMD w przypadku kart graficznych, jeżeli dziś AMD odwojowuje rynek procesorów. Olanie teraz konsumentów byłoby strzałem sobie w kolano.
  Zaloguj się
  -2