Obudowy

Raijintek przedstawia obudowę ZOFOS EVO

przeczytasz w 2 min.

Najnowsza obudowa od Raijinteka, czyli ZOFOS EVO to obudowa zaprojektowana tak, by być maksymalnie praktyczna. Czym to się przejawia?

Raijintek ZOFOS EVO to obudowa typu Full występującą w dwóch wariantach, jednej z tzw. oknem (wersja Window), a drugiej bez niego (Silent). 

Raijintek Zofos obudowa atx

Główne cechy to wsparcie płyt głównych w rozmiarze do EE-ATX, kart graficznych o długości do 470 mm (ktoś kojarzy dłuższe niż 310 mm?) , oraz miejsce dla trzech radiatorów chłodzenia cieczą o wielkości 1 x 420 + 2 x 360 mm. Pozostałe wyróżniki to:

  • przedni panel z podświetleniem RGB (czy mogło tego zabraknąć w obecnych czasach?);
  • panel wyjść z 2 x USB 3.0 oraz 1 x USB Typu C (tylko w wersji Silent);
  • wsparcie do 10 x 3.5" oraz 3 x 2.5" dysków;

 

    Raijintek Zofos Evo obudowa atx usb panel

    Wersja ZOFOS Evo - Silent wyposażona jest w podkładki tłumiące o wysokiej gęstości, wykonanymi z ekologicznej bawełny, zabezpieczonymi magnetycznymi panelami przednimi i górnymi. Fabryczne wyposażenie obejmuje 2 x 120 mm przednie wentylatory oraz tylny o średnicy 120 mm. Sterownik RGB pozwala na synchronizację z płytą główną, przy użyciu opcjonalnego pilota. Dzięki uchwytom magnetycznym front jest łatwy do usunięcia, a za nim znajduje się siatka w kształcie plastra miodu z filtrem przeciwkurzowym i dwoma zatokami napędu optycznego 5,25".

    ZOFOS EVO Raijintek obudowa

    Wersja ZOFOS Evo posiada wykonany z 4 mm szkła hartowanego panel boczny, zastępujący wyciszenie na rzecz lepszego wyglądu. W standardowym wyposażeniu znajduje się 120 mm wentylator RGB umieszczony z tyłu, kontroler podśweitlania oraz pilot służący do sterowania. Tu również za przednim panelem znajduje się filtr przeciwkurzowy oraz dwa miejsca na napęd 5.25".

    Raijintek Zofos obudowa atx

    Z przodu możliwy jest montaż trzech wentylatorów 120 lub 140 mm. Opcjonalnie zmieści się radiator 420 mm, którego grubość razem ze "śmigłami" może sięgać do 85 mm. Klatki są przymocowane za pomocą śrub radełkowanych i można je w razie potrzeby łatwo wyjąć, aby zrobić miejsce na karty graficzne o długości do 470 mm. Na górze obudowy zmieszczą się 2 x 140 mm, lub 3 x 120 mm wentylatory, lub 360 mm radiator chłodzenia cieczą. Chłodzenia powietrzne procesora użyte w Zofos Evo Silent może mieć do 190 mm wysokości.

    Raijintek Zofos Evo obudowa

    Raijintek Zofos obudowa atx

    KolorMatowy, czarny

    Wymiary (głębokość/szerokość/wysokosć) 

    617 x 245 x 598 mm

    Maksymalna długość karty graficznej 470 mm

    Kompatybilność z płytami głównymi

    EE-ATX / E-ATX / ATX/ MICRO ATX/MINI ITX

    Miejsca na karty rozszerzeń10

    Łączna ilość miejsc na wentylatory

    Przednie wentylatory3 x 120 lub 3 x 140 mm  

    Górne wentylatory

    3 x 120 lub 2 x 140 mm

    Tylny wentylator1 x 120 lub 1 x 140 mm

    Ilość miejsca na dyski

    10 x 3.5/2.5" + 3 x 2.5"

    Chłodnica umieszczona z przodu240/280/360/420 mm, do 85 mm grubości

    Chłodnica umieszczona z góry

    240/280/360 mm, maksymalnie 85 mm grubości

    Chłodnica umieszczona na wsparciu płyty głównej240/360 mm, do 85 mm grubości

    Ilość miejsca na chłodzenie procesora

    Więcej informacji znajdziecie na stronach ZOFOS EVO Silent Edition oraz ZOFOS EVO Window Edition. Cena to 149.99 EUR, a obudowy dostępne są już w przedsprzedaży.

    Źródło: techpowerup

    Komentarze

    4
    Zaloguj się, aby skomentować
    avatar
    Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
    • avatar
      First-Ever
      0
      Ta obudowa jest "fajna", ale zamontowanie karty graficznej wentylatorami do strony okna spowoduje zwiększenie temperatury pracy o kilka dobrych stopni i zmniejszenie zegarów taktowania w grach = niższa wydajność.
      • avatar
        Stroggge
        0
        Ja czekam na to aż jakiś producent da TYLKO możliwość zamontowania pionowo, ale za to bliżej płyty głównej co nie wpłynie aż tak na temperatury. A do zestawu po prostu doda z 1-2 risery :)