SSD

Zaktualizowaliśmy ranking SSD o dyski SanDisk SSD Plus i Zotac Premium SSD

przeczytasz w 1 min.

Modele SanDisk SSD Plus i Zotac Premium SSD reprezentują nośniki z zupełnie różnych segmentów wydajnościowych.

SanDisk SSD Plus i Zotac Premium SSD

Ostatnio mieliśmy okazję przetestować dwa 2,5-calowe dyski SSD, które reprezentowały zupełnie różne segmenty wydajnościowe - budżetowy model SanDisk SSD Plus 240 GB oraz wydajny Zotac Premium SSD 240 GB. Nowe modele oczywiście pojawiły się w naszym rankingu SSD.

W rankingu znajdziecie dokładne informacje o przetestowanych przez nas nośnikach – zarówno jeżeli chodzi o specyfikację, jak i ich wydajność w benchmarkach. Zachęcamy też do zaglądania do działu gorące pojedynki, gdzie zestawiamy ze sobą głównych konkurentów z różnych firm.

Crucial BX100 250GB vs SanDisk SSD Plus 240GB

SanDisk SSD Plus 240 GB reprezentował tańsze konstrukcje, które sprawdzą się przy modernizacji starszego komputera lub laptopa – nośnik został wyceniony na niespełna 350 złotych, co czyni go jednym z najtańszych modeli na rynku (zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę konstrukcje na bazie kości MLC NAND). Niestety pod względem wydajności odstaje on od głównego konkurenta - modelu Crucial BX100 250 GB.

GOODRAM Iridium PRO 240GB vs Zotac Premium SSD 240GB

Na uwagę zasługuje też debiut firmy Zotac na rynku nośników SSD – model Premium SSD o pojemności 240 GB. Sprawdzona konstrukcja pozwoliła uzyskać bardzo dobrą wydajność (jak na interfejs SATA 6 Gb/s), lecz obecnie model ten nie jest zbyt opłacalny względem bliźniaczych konstrukcji – zerknijcie na porównanie do modelu GOODRAM Iridium PRO 240 GB lub Kingston HyperX Savage 240 GB.

Wszelkie uwagi i propozycje odnośnie rankingu dysków SSD możecie zgłaszać w oficjalnym wątku na naszym forum.

Źródło: inf. własna

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    ja mam nadzieję że w końcu pamięć optane zawita w serwerach, a potem w desktopach. jest spora szansa że optane po pierwsze przejmie rolę swapa, i to bardzo szybkiego swapa eliminując konieczość montażu terabajtów ramu. z drugiej strony optane to świetny cache R/W dla dysków zewnętrznych o sporej pojemności, a to z kolei stawia pod znakiem zapytania sens dysków SSD. wtedy talerzowce znowu mogą wrócić do łask. no chyba że optane stanie się wprost takim dyskiem SSD.

    ciekawe kto mnie zainusuje za te "herezje" :D
    minusujcie i od razu przyznawajcie się. nie będę miał za złe :D
    • avatar
      jacwie5
      0
      SanDisk Plus kosztuje 315 zł. a Crucial MX 200 397 zł. (najniższe ceny na ceneo), więc różnica jest spora.
      • avatar
        kokosnh
        -1
        z dwojga złego prędzej kupiłbym Zotac Premium SSD 240 GB, ale przy tej cenie, można już kupić o wiele szybsze dyski ( np MX200 ), choć muszę przyznać, że ma dobry odczyt próbki 4K