Na topie

Redmi 7 zaprezentowany - może namieszać w sektorze budżetowców

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Redmi

Mimo niskich cen, Redmi 7 może pochwalić się systemem Android 9.0 Pie z MIUI 10, procesorem Qualcomm Snapdragon 632, dual SIM i pojemną baterią.

  • Redmi 7 zaprezentowany - może namieszać w sektorze budżetowców
A A

Dopiero co dotarł do Polski smartfon Redmi Note 7, a już zaprezentowany został kolejny model z logo niedawno powstałej (a właściwie wyodrębnionej ze struktur Xiaomi) marki. Atutem Redmi 7 będą przede wszystkim niskie ceny, ale mimo tego nie należy obawiać się odstraszającej specyfikacji.

Redmi 7 specyfikacja

Mając na uwadze, iż mowa o niższej półce cenowej nie wypada narzekać na zastosowany tutaj procesor Qualcomm Snapdragon 632. Będzie on współpracował z 2 GB, 3 GB lub 4 GB pamięci RAM (w zależności od wersji) oraz system Android 9.0 Pie z nakładką MIUI 10.

Na 6.26-calowym wyświetlaczu o proporcjach 19:9 prezentowany będzie obraz o rozdzielczości HD+ (1520 x 720 pikseli). Warto podkreślić, że producent zastosował tu szkło 2.5D Corning Gorilla Glass 5. Obudowa również wygląda na szklaną, ale w praktyce jest na taką jedynie stylizowana. Cała konstrukcja może pochwalić się powłoką P2i chroniącą przed zachlapaniami.

Redmi 7

Jak widać na załączonych grafikach, stylistyka nie jest tutaj w najmniejszym stopniu zaskakująca. Warto wyróżnić całkiem obiecująco wyglądającą pojemność baterii i dual SIM. Zgodnie z obecnymi standardami użytkownicy otrzymają tu również podwójny aparat fotograficzny, ale z oczywistych względów nie wypada oczekiwać od niego imponujących zdjęć.

  • Android 9.0 Pie z MIUI 10
  • 6.26-calowy wyświetlacz 19:9, HD+ (1520 x 720 pikseli), 2.5D Corning Gorilla Glass 5
  • procesor Qualcomm Snapdragon 632 (14nm) z Adreno 506
  • 2 GB / 3 GB / 4 GB pamięci RAM
  • 16 GB / 32 GB / 64 GB pamięci wewnętrznej + microSD
  • kamera główna 12 Mpix f/2.2 + 2 Mpix, kamera przednia 8 Mpix
  • Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n, LTE
  • dual SIM
  • czytnik linii papilarnych
  • bateria 4000 mAh, microUSB
  • wymiary 158.73 x 75.58 x 8.47 mm
  • waga 180 g

Redmi 7 ceny

Póki co potwierdzono premierę na rynku chińskim, ale smartfon powinien pojawić się również w innych regionach.

  • Redmi 7 2 GB RAM + 16 GB - 699 juanów (około 390 złotych)
  • Redmi 7 3 GB RAM + 32 GB - 799 juanów (około 450 złotych)
  • Redmi 7 4 GB RAM + 64 GB - 999 juanów (około 550 złotych)

Źródło: fonearena

Odsłon: 6936 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij
  1. coldfusion
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-03-18 16:12

    Hmm rozumiem, że firma w portfolio nię będzie już miała smartfonów poniżej 15cm?

    Skomentuj

  2. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 16:14

    Kolejny twór z zdeformowaną przestrzenią roboczą, wchodzę, widzę notcha, wychodzę.

    Do póki nie minie ta dziecinna moda na głupie udziwnienia okaleczające podstawową ergonomię pracy, zostaję na Mate8.

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-19 10:25

      A jaką niby ergonomię ci okalecza to wcięcie?

      Skomentuj

      1. Eternal1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-24 08:55

        Notch?
        Oglądam film, przeszkadza
        Oglądam zdjęcia, przeszkadza
        Gram w grę, przeszkadza

        Moda ogłupia ludzi, podobnie jak dziecinne skłonności do bezmyślnego udziwniania tylko po to by się wyróżniać i nakarmić prymitywne ego.

        Zostaję na Mate8 z 6" ekranem 16:9, smart ma 4 lata a wciąż wystarcza do wszystkiego po za wymagającymi grami (co mi akurat jest zbędne).

        Skomentuj

    2. Aranda
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-20 23:19

      Co wy z tymi notchami? W czym wam to przeszkadza? Ja zupełnie nie widzę problemu. Widze jakiś telefon (np samsung S9) bez notcha to uważam że wygląda dobrze. Widze Huawei P20 z notchem też wygląda dobrze. Jaka ergonomia? Co to ma wspólnego? Dla mnie głupim jest to ze ktoś na to w ogóle zwraca uwagę. To zwykła pierdoła.

      Skomentuj

  3. PeterMac
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2019-03-18 16:18

    microUSB wtf ? dobry zart
    waga 180 g wtf ? za ciezki
    WiFi 802.11 b/g/n ? powinno byc juz "ac"

    Skomentuj Historia edycji

  4. Premek1804
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 16:47

    W artykule konkurencji są przykładowe zdjęcia z tego tel. i stwierdzam że jest masakra z tym aparatem jak dla mnie...

    Skomentuj

  5. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 16:47

    Jaki problem jest w dociągnięciu wyświetlacza do końca u dołu?

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-19 10:26

      W tym przypadku chyba port ładowania... Ale też się w sumie zastanawiałem.

      Skomentuj

  6. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-03-18 17:11

    Ceny chińskie - ok.

    Ale w Polsce ceny będą o ok. 200 zł większe.
    Czyli totalnie nieopłacalne.

    Z tych telefonów widzę że Redmi to będą ( i są) produkty na poziomie manty i podobnych wynalazków, ala biedronka, czy dowolny hypermarket...

    Jednym słowem pieniądze wyrzucone w błoto...

    I coby nie bylo, sama korzystam z Xiaomi i sobie go chwalę...
    Ale Redmi to chłam niestety

    Skomentuj

    1. ANATHEMA
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-18 18:44

      Może dla Ciebie to chłam. Ale jak na swoja jakość/cenę/podzespoły były nie do pobicia. Sam posiadam Redmi3 od ponad trzech lat i oprócz słabszej jakości zdjęć w porównaniu do nowych smartfonów oraz wydajności w nowych aplikacjach nie mam mu nic do zarzucenia. Przymierzam się na chwile obecną do wyższej półki cenowej czyli Mi Mix 2s lub Mi Mix3 tudzież czegoś w podobnej cenie ale z podobnym przełożeniem jakości/podzespołów z ceną. Rozglądam się za rożnymi smartfonami ale ciągle wracam do tej dwójki jako tych co mają to czego oczekują po smartfonie kompletnym tudzież bliskim ideału. Po prostu ... Xiaomi lepsze :D

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-03-19 06:54

        Redmi3 z przed trzech lat drogi Kolego, to naprawdę Xiaomi redmi. To całkiem inna jakość niż redmi (bez xiaomi w nazwie) z marca 2019.

        Inna jakość,, inne materiały. Tak jak porównanie Mercedesa z Fiatem.

        (sama mam w szufladzie, xiaomi redmi 4a, kupiony w polskim sklepie. Dwa lata temu za 449 zł. I to był świetny budżetowy telefon !!! Ba lepszy od tego z artykułu powyżej !!!)

        Redmi już jako samodzielna firma to dno, dna. Beznadziejne aparaty fotograficzne - zdjęcia to horror, beznadziejne wyświetlacze. Kiepskie procesory i baterie 4000 które dzięki kiepskim podzespołom, a może kiepskiej jakości samych baterii działają gorzej. Niż baterie 3000 w innych fonach.

        I na koniec, to są chińskie ceny, po doliczeniu 200 zł jest w czym wybierać już w tej cenie.

        A co do samego xiaomi. W ubiegłym tygodniu stałam przed wyborem fona. Wachałam się między Mi 8, Xiaomi mi mix 3. Oba w tej samej cenie 2k zł. I zamówiłam.... Samsunga galaxy S9+ o 400 zł droższego. Ja przez kilka lat, wierna fanka firmy Xiaomi. To też o czymś świadczy...

        Skomentuj

        1. ANATHEMA
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-19 08:54

          Ja też patrzę ( przy wyborze ) na inne słuchawki...ale jakoś wracam ciągle do tych dwóch modeli o których pisałem. Samsunga też brałem pod uwagę ale nie podobają mi się te boki z zaokrąglonym ekranem. Nie cierpię tez notcha i jego następcy "łezki" czy tez "kropli"...a tu już sporo smartfonów odpada. Po prostu chcę klasycznego płaskiego bez łezek, notchy smartfona z dobrym aparatem foto i niemulącym się.
          Na razie nic nie wiem aby Redmi po odjęciu nazwy Xiaomi było jakimś badziewiem. Dopiero wychodzą pierwsze modele po zmianach...więc nie wydaję werdyktu co do ich jakości. Czas pokaże...czym są.

          Skomentuj

          1. Kropeczka
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-03-19 12:27

            Owszem nowe modele wchodzą. I nic nie można powiedzieć o ich awaryjności... Ale o jakości już tak. Typ ekranu, rozdzielczość - już wiele mówi. Jakość (żart) zdjęć - mówi wiele o aparacie. A procesor napędzający - wiele o mocy.
            Także sporo wiesz nie jako od pierwszego wejrzenia.

            Pozdrawiam
            P.S. A jak patrzysz na xiaomi to w cenie mi mix3 masz jeszcze Mi9

            Skomentuj

          2. ANATHEMA
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-03-19 18:11

            Wiem, że cena podobna...ale ta łezka...kropla czy jak to tam nazywają. Niestety jak widzę takie coś zbiera mi się na wymioty. Tak już mam i nie chcę mieć telefonu którego użycie za każdym razem kończyłoby się używaniem torebki , zwłaszcza w miejscach publicznych. Nie cierpię notchy i przeróżnych ich odmian. Wole po 100 kroć coś co wygląda jak telefon sprzed dwóch lat lub taki prawie całkowity bezramkowiec ...

            Skomentuj

    2. leon-san
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-18 19:26

      Wręcz przeciwnie - Redmi to całkiem udana seria. I gdyby nie to, że 3 miesiące temu zmieniłem komórkę to bym kupił bez wahania.

      Skomentuj

  7. Premek1804
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 19:15

    Też miałem Redmi Note 3 Pro. Taki sobie telefinik. Tylko bateria była dobra/mocna. Teraz mam S8 i jest bajka. Ale bateria kicha hehe

    Skomentuj Historia edycji

  8. AntonioFacaldo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-18 19:26

    1. Notch - dla mnie lipa, na siłe kopiowanie apla zupełnie niepotrzebnie.
    2. Skoro aparat nie zachwyca (wg artykułu) to po hugo robią te wystająco obleśne aparaty, już by mi zostawili tego co mam w redmi 4
    3. No i cena... jak zwykle ktoś zapomniał wspomnieć, że to cena dla chińskiego rynku, u nas trzeba doliczyć cło więc telefon przynajmniej 100-200zł drożej niż w/w ceny.

    Także wygląda na to, że nie mają mi nic do zaoferowania i zostanę przy moim redmi 4 pro jeszcze długo.

    Skomentuj

  9. hanson
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-19 10:19

    przed chwilą znalazłem na x-kom jest już pokazany Redmi 7 w Polsce i można składać zamówienia, wersja 3/32 z VAT kosztuje 699 zł