Na topie

Reklamy Google nie dla serwisów komputerowych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma Tematyka: Software i prawo Producenci: Google

Reklamy nieautoryzowanych serwisów komputerowych nie są mile widziane w Google Ads. Zmiana weszła w życie.

 • Reklamy Google nie dla serwisów komputerowych
A A

Przedsiębiorstwa zajmujące się naprawą komputerów mają utrudnione zadanie, jeśli chcą dać się poznać nowym klientom. Firma Google dopisała bowiem do listy niedozwolonych treści reklamowych „promowanie oferowanej przez dostawców zewnętrznych pomocy technicznej w zakresie konsumenckiego sprzętu i oprogramowania”

Jak donoszą agencje, właściciel usługi Google Ads rzeczywiście zaczął blokować reklamy serwisów komputerowych, a przynajmniej tych, które nie są autoryzowanymi serwisami tych lub innych marek. Jest to bez wątpienia kontrowersyjny temat – nie tylko ze względu na nieoczekiwane wprowadzenie zmian, ale też na utrudnione promowanie tego typu usług, które rzeczywiście nieraz okazują się przydatne.

A jak firma Google tłumaczy tę swoją decyzję? We wpisie na oficjalnym blogu możemy przeczytać, że „jednym z najważniejszych priorytetów jest utrzymywanie zdrowego ekosystemu reklamowego i chronienie ludzi przed reklamami wprowadzającymi w błąd, nieodpowiednimi i szkodliwymi”, a za takie właśnie uważa oferowanie naprawy konkretnych urządzeń konkretnych producentów, gdy nie jest się ich oficjalnym partnerem.

Firma Google przekonuje, że celem wprowadzenia tej zmiany jest ograniczenie liczby oszustw i szeroko rozumiana walka z nadużyciami w sferze świadczenia pomocy informatycznej. Problem jednak polega na tym, że niejako rykoszetem dostają legalnie i uczciwie działające serwisy, na co ich reprezentanci zwracają uwagę w sieci. Pozostaje liczyć na to, że reklamowy gigant zmieni podejście i wprowadzi lepszy system weryfikacji.

Źródło: Google Blog, Google Support. Foto: jarmoluk/Pixabay

Odsłon: 16955 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
 1. leon-san
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-05-22 18:40

  Google może oberwać przepisami antytrustowymi. To potężny bat na takie zagrywki.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-28 11:39

   mam nadzieję że gógiel po raz kolejny pozbędzie się sporej gotówki. ograniczenie reklam do oficjalnej dystrybucji jest chore, gdyż oficjalny serwis jest po prostu bardzo kosztowny, a często wcale nie lepszy od nieoficjalnego.

   Skomentuj

 2. KENJI512
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2019-05-22 22:06

  Ale że co? Żeby za wymianę szybki w Apple płacić 800$ a nie 300zł?

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2019-05-22 23:05

   Tak, bo wymiana szybki w apple w serwisie nieautoryzowanym odbywa się na fejkowych częściach któych nie kupisz od apple. Innymi słowy klientom naprawiane są przez domorosłe serwisy urządzenia które bazują na chińskich zamiennikach części które daleko odbiegają od tych oryginalnych (baterie o różniących się parametrach, ekrany odbiegające kolorem i jakością od tych oryginalnych, touchID nie działą po dokonaniu naprawy itp).

   To tylko przykład.

   Duzo jest reklamowanych serwisów które niestety wprowadzają tez konsumenta w błąd.

   Z jednej strony jak jakiś uczciwy serwisant zalozy dzialalnosc i chce po prostu naprawiać urządzenia klientom dostaje na start troche po pupie ale google chce ustrzec się przed reklamowaniem tresci ktora może wprowadzać w błąd ze względu na brak weryfikacji takich usług. Ma to troche sens.
   Nie jest trudno zostać partnerem danej firmy - wymagane jest po prostu swiadczenie usług zgodnie z pewnymi zasadami w porozumieniu z producentem i nikt nie mówi że musisz mieć kwoty takie same jak w autoryzowanym serwisie.

   Skomentuj

   1. Kwarkon
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2019-05-23 10:02

    przypadek Apple to jest akurat przykład pokazujący jak bardzo potrzebne są nieautoryzowane serwisy. Apple bardzo dba o to by mocno utrudnić naprawy, nawet autoryzowanym serwisom (umowa zakazująca robienia większości napraw).

    Więc masz wybór
    - idziesz do autoryzowanego serwisu Appla który albo powie że błaha naprawa nie jest możliwa, albo zaśpiewa cenę z kosmosu która ma zachęcić do kupienia nowego telefonu i wykasuje Ci wszystkie dane z telefonu
    - idziesz do nieautoryzowane serwisu gdzie telefon naprawią w rozsądnej cenie ale części mogą być nieoryginalne/ odbiegające od oryginału i Apple może zablokować tobie jakąś funkcjonalność (afera z Touch ID jest dobrym przykładem)

    polecam sobie zobaczyć na youtube ipad rechab i louis rossmann , to są 2 nieautoryzowane serwisy specjalizujące się w sprzęcie Appla wykonujące odzyskiwanie danych i naprawy które wg Apple nie są możliwe. Na filmach pokazywany jest cały process napraw, pojawiają się też czasami komentarze na temat różnych praktyk Apple

    Skomentuj

   2. cyberant
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-28 20:57

    ale ja właśnie chce wymienić pękniętą oryginalna szybkę na chińską w nieautoryzowanym serwisie. To mój sprzęt, zapłaciłem za niego i mogę sobie wymieniać podzespoły na jakie tylko chcę! Żadne apple czy goolge mi tego nie zabroni.

    Tak jak z samochodami, są części oryginalne i autoryzowane serwisy oraz krzak kowalski używający chińskich podróbek lub innych marek, niewiele gorszych a czasem lepszych niż oryginał.

    Google próbuje ludziom odebrać wolność wyboru. Powinni zniknąć z tego świata z tą swoją gównianą wyszukiwarką. 95% stron na których bywam mam w ulubionych, a nowe ciekawe znajomi polecają na facebooku. Niech się google idzie wypchać!

    Skomentuj

 3. marcadir
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-05-23 07:31

  Google'a poj***ło, ale reklamy do sklepów z lewym softem są cały czas dostępne... Office2019 za 129 zł z przekierowaniem na allegro :-)
  W zasadzie to jest dyskryminacja działalności zgodnej z prawem, gdyby to zdarzyło się w stanach to od razu pozew zbiorowy z serwisów gsm i komupterowych, ale w Polsce to można.

  Skomentuj

 4. lucullus
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-05-23 17:17

  Ale jak google reklamuje windowsa 10 pro za 50 zł. to jest legitne i ok ;)

  Skomentuj

 5. Kropeczka
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-25 06:04

  Uwielbiam jak koncern okrada ludzi i mówi że to dla ich dobra....

  Ba i są jeszcze idioci (pardon za mocne słowo) którzy w to wierzą....

  Mo i tu paru się znajdzie: Pałac Kultury za 3 mln opylę, promocja na dzień mamy. Kupi ktoś ?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!