Ciekawostki

Rekordowe dochody Intela

przeczytasz w 1 min.

Intel ogłosił, że przychody w drugim kwartale 2010 roku osiągnęły najwyższy w całej 42-letniej historii firmy poziom.

Dochody Intela w drugim kwartale 2010 r. wyniosły 10,8 miliarda dolarów - dla porównania w poprzednim kwartale wynosiły 10,3 miliarda dolarów, a rok temu były mniejsze aż o 2,8 miliarda dolarów. Zysk operacyjny wyniósł 4 miliardy dolarów i w porównaniu z rokiem 2009, zwiększył się o 1,4 miliarda dolarów. Natomiast zysk netto zwiększył się z 1,9 miliarda dolarów w drugim kwartale roku 2009, do 2,9 miliarda dolarów w tym roku. Zysk na pojedynczej akcji (EPS) wyniósł 51 centów.

Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel powiedział, że największy zysk pomogła zapewnić firmie sprzedaż najbardziej zaawansowanych procesorów z serii Core i7, i5 oraz Xeon.

Intel przewiduje dalszy wzrost przychodów w tym roku. W trzecim kwartale ma on wynieść około 11,6 miliarda dolarów.

Źródło: techPowerUp.com

Polecamy artykuły:  
Wielki test 24 kart graficznych od 850 do 2000 złotychLinux Ubuntu i Mint - systemy zamiast WindowsGadżety na wakacje 2010

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    mICh@eL
    0
    Kupujcie Intela dalej, niech AMD zdechnie :P
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      gratulacje, oby tak dalej ;)
      • avatar
        Dekard
        0
        Obiektywnie rzecz biorąc, ostatnie procki Intela są dobre,
        ale - tu z góry przepraszam redakcję - polityka tych podstawek pod CPU jest dymaniem klientów.
        Mimo to mam do głęboko w duszy, bo i tak kupuje już tylko notebooki.
        • avatar
          Silver
          0
          Dziwić się skoro mają tyle podstawek? Tu nie chodzi nawet o sprzedaż procesorów czy sprzętu mobilnego - sporo zysków mają... ze sprzedaży samego gniazda - zauważcie wymiana w serwisie to koszt nawet 150zł. Gdyby gniazdo było gniazdem a nie socketem ;) to cena płyt głównych i innego sprzętu była jakieś 20-30% niższa (w końcu Intel musi mieć z tego marże). AMD zaczyna delikatnie podobną politykę przybierać lecz jest rozsądniejsza (skoro ograniczenie technologiczne wymagają to rozumiem, ale nie jeden głupi pin, a reszta ma nikłe wykorzystanie - wystarczy spojrzeć na LGA775 ile jest oznaczonych "data" itp. a ile nie ma żadnego - tzn. nie pełni szczególnej funkcji) Na potwierdzenie tego sam mam kilka pinów uszkodzonych a jednak komp wstaje i w miare działa (nie wszystko, ale da się pisać i w starsze gry pocinać). Dojdzie do tego co Intel tylko minie więcej czasu.
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            szczerze AMD pewnie średnio się chwali zyskami, Intel ma reklamę i to bardzo dobrą, dlatego zwiększają sie ich zyski. Gdyby AMD uderzyl bardzo mocno w marketing to by przebił Intela na łeb na szyję bo w większości stosunek wydajności do ceny jest po stronie AMD i nikt tego nie oszuka.
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              Osoby które cieszą się ,bo AMD radzi sobie gorzej od Intela powinny się raczej jeszcze raz zastanowić. Jeżeli AMD padnie to Intel stanie się monopolistą i będzie ustalał ceny na takim poziomie jakim będzie chciał. WTedy dopiero przetrzepią nam kieszenie.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Ludzie Intel to nie tylko procesory -,- to ze zarobili wiecej kasy nie musi byc zwiazane wieksza sprzedarza CPU. Tak sie sklada ze to wlasnie AMD zaczyna przejmowac panowanie nad rynkiem procesorow ..jak ktos nie wierzy to niech sie "przejdzie" po forach, sklepach komputerowych i zobaczy jaki procesory ludzie kupuja.
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Intel wyrobił sobie markę i tyle. Jak ktoś ma hajs to nie ważne że przepłaci, często ciężką kasę ale zrobi wszystko byle by mieć Intela i dobry wynik w smarkach żeby się dowartościować. I potem wypowiadać się na forum (jak niektórzy tutaj) że Intel jest bogiem a AMD to gówno. Ale pozostawmy sprawę zakompleksionego społeczeństwa. Mimo że mam Phenoma i bardziej przepadam za firmą AMD to muszę przyznać, że najnowsze procki Intela są bardzo wydajne i biją AMD. Lecz za takie konstrukcje Intel woła kosmiczne ceny. I jest też jeszcze jedna kwestia, mianowicie to czy jesteśmy w stanie wykorzystać potencjał tych procków. Najbardziej wymagającymi aplikacjami są gry (pomijam zastosowania profesjonalne) które często nie wykorzystują 1/4 mocy obliczeniowej procesora. AMD to rozwiązania wydajne i tanie. Lecz uważam, że powinni się zabrać za robotę i zacząć wyrabiać markę i stawiać konkurencję najnowszym układom Intela.