Na topie

Riot Games rezygnuje z Community Events

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Tematyka: League of Legends Riot Games

Twórca League of Legends zdecydował się na usunięcie dedykowanej grze, platformy turniejowej.

  • Riot Games rezygnuje z Community Events
A A

W oficjalnym oświadczeniu Riot Games - twórca gier i organizator turniejów e-sportowych - poinformowało o zawieszeniu Community Events - największej platformy turniejowej. Choć na chwilę obecną system wciąż działa, wkrótce ma zostać zamknięty. Na oficjalnej stronie Riot Games mogliśmy przeczytać następującą informację:

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu działania Community Events w całej Europie. Narzędzie powstało kilka lat temu, aby pomóc w tworzeniu turniejów online małym organizatorom.

Od tego czasu narzędzie dobrze się sprawdziło, ale wierzymy, że nadszedł czas na cofnięcie się o krok i sprawdzenie jak rzeczywiście z systemu korzystają gracze i organizatorzy. Od czasu stworzenia platformy społeczeństwo League of Legends bardzo się rozwinęło. Dziś stoimy w zupełnie innym miejscu niż 5-6 lat temu.

Tylko w zeszłym roku wsparliśmy 20 tysięcy wydarzeń w Europie i wypłaciliśy Riot Pointsy dla ponad 500 tysięcy graczy. Teraz potrzebujemy trochę czasu, aby przeanalizować jak platforma działała do tej pory i co możemy zrobić, by w przyszłości móc wspierać organizatorów.

Jeżeli już zarejestrowaliście wydarzenie na platformie wasze Riot Pointsy wciąż będą honorowane. Nadal można zapisać się na turnieje stworzone w systemie. Na chwile obecną nie można jedynie stworzyć nowych wydarzeń.

źródło: support.riotgames.com

Odsłon: 6219 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. awesome1337
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-18 19:12

    meanwhile dota to nadal 10 razy lepsza gra

    Skomentuj

    1. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-18 19:47

      Na docie można zarobić. To jedyna gra w której nagrody są tak duże. Dla przykładu coroczny The Internationa w zeszłym roku przekroczył sumę 25,53 mln dolarów. W tegorocznym za cel postawiono 30 mln dolarów. Ja sam obstawiam, że też go osiągną. Znajdźcie mi drugą grę esportową w której są takie nagrody?

      Skomentuj

      1. awesome1337
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-05-18 19:50

        ta tylko że taka duża kasa to jest za wygranie TI
        niby teraz jest system minor i majorów ale w praktyce tylko top5-10 teamów z tier 1 zarabia cokolwiek

        tutaj system riota z liga, gdzie płaci się gracza pensje jest trochę lepszy (tylko pod względem równej dystrybucji kasy miedzy słabszych a gorszych graczy, pod innymi jest dość słaby)

        Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-05-18 20:45

          'gdzie płaci się gracza pensje'

          graczĄ czy graczOM?

          Gimbaza level master...

          Skomentuj

          1. awesome1337
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-05-18 21:28

            my bad, błędy się zdarzają

            Skomentuj

        2. rlistek
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2019-05-19 00:46

          No tutaj system z Overwatch League wygrywa w takim razie. Nie wiedziałem, że w LOLu każdemu się płaci tyle samo. Trochę to dziwne jeśli to prawda.

          Blizzard w każdym razie określił tylko minimalną wartość kontraktu na $50,000 rocznie (+ubezpieczenia, mieszkanie, wyżywienie itd.), co oznacza, że drużyny muszą płacić każdemu swojemu zawodnikowi co najmniej tyle, ale górnej granicy nie ma, co w praktyce przekłada się na licytacje o najlepszych zawodników, którzy już otrzymują wielokrotność tej kwoty.

          Skomentuj

          1. awesome1337
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-05-19 15:38

            ok nie wiem czy każdy dostaje tyle samo (no i na pewno teamy maja swoje własne pensje) ale nawet jak nie wygrasz żadnego meczu w sezonie to masz ta gwarantowana wypłatę od riota

            Skomentuj

    2. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-18 19:47

      Na docie można zarobić. To jedyna gra w której nagrody są tak duże. Dla przykładu coroczny The Internationa w zeszłym roku przekroczył sumę 25,53 mln dolarów. W tegorocznym za cel postawiono 30 mln dolarów. Ja sam obstawiam, że też go osiągną. Znajdźcie mi drugą grę esportową w której są takie nagrody?

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-05-19 00:55

        Nagrody w docie są takie wysokie tylko i wyłącznie dlatego, że to sami gracze się na nie składają kupując jakieś tam zestawy itemków.

        LOL za to znacząco wygrywa popularnością i oglądalnością, jeśli chodzi o esport.

        Skomentuj

    3. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-05-18 19:47

      Na docie można zarobić. To jedyna gra w której nagrody są tak duże. Dla przykładu coroczny The Internationa w zeszłym roku przekroczył sumę 25,53 mln dolarów. W tegorocznym za cel postawiono 30 mln dolarów. Ja sam obstawiam, że też go osiągną. Znajdźcie mi drugą grę esportową w której są takie nagrody?

      Skomentuj

    4. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-05-18 19:47

      Na docie można zarobić. To jedyna gra w której nagrody są tak duże. Dla przykładu coroczny The Internationa w zeszłym roku przekroczył sumę 25,53 mln dolarów. W tegorocznym za cel postawiono 30 mln dolarów. Ja sam obstawiam, że też go osiągną. Znajdźcie mi drugą grę esportową w której są takie nagrody?

      Skomentuj

      1. Kenjiro
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-05-19 13:22

        Nowy interfejs ugryzł w zadek, jak widzę...
        Całe szczęście, że jeszcze można wrócić do poprzedniego.

        Skomentuj

      2. noizebeat
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-20 11:04

        Jeszcze z pięć razy to wrzuć...

        Skomentuj

    5. HardCorak
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-05-19 22:08

      jak dota jest taka dobra to dlaczego lol ma znacznie więcej graczy?

      Skomentuj

      1. awesome1337
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-19 23:43

        bo jest 10 razy prostszy