Na topie

Roboty zbudują sobie muzeum

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: roboty i cyborgi

Robot Science Museum w Seulu będzie obiektem wyjątkowym. Projektanci z tureckiego Melike Alitinisik Architects wymyślili coś świetnego.

 • Roboty zbudują sobie muzeum
A A

Na rok 2022 zaplanowane zostało ukończenie nowego muzeum robotyki w Seulu – Robot Science Museum. To, co w tym projekcie jest najbardziej niezwykłe, to fakt, że w dużej mierze stworzą go maszyny, którym będzie przecież poświęcony. 

Autorami projektu południowokoreańskiego RSM są architekci z tureckiego MAA (Melike Altinisik Architects). Nie zaskakuje to, że stawiają oni na futurystyczną estetykę, za to intryguje pomysł, by w realizacji w jak największym stopniu wykorzystane zostały maszyny i narzędzia wydrukowane w 3D, latające drony oraz najrozmaitsze roboty.

RSM wnętrze

„Nowe muzeum robotyki nie tylko będzie eksponować roboty, ale też zostanie przez nie skonstruowane” – tłumaczy Melike Altınışık stojący na czele MAA. Jak dodaje, oznacza to właściwie, że pierwsza wystawa RSM odbędzie się jeszcze zanim nastąpi oficjalne otwarcie instytucji.

Część elementów konstrukcyjnych i wyposażeniowych zostanie stworzona przy użyciu drukarek 3D, polerowaniem metalowej fasady zajmą się roboty, a za monitorowanie placu budowy odpowiedzialne będą drony – to tylko część z planowanych zastosowań dla maszyn. Jeśli zaś chodzi o samo muzeum… 

RSM roboty

Robot Science Museum powstaje, aby zwiększyć zainteresowanie (przede wszystkim tej lokalnej) społeczności tą tematyką, a także promować dotyczącą jej wiedzę. Odwiedzający będą mogli przyjrzeć się robotom różnego rodzaju, a także eksponatom naukowym związanym z innymi nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona czy holografia.

Źródło: MAA, New Atlas. Ilustracje: Ediz Akyalçın

Odsłon: 5601 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. victordeleco2
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-02-22 20:47

  Wszystko co nowoczesne i zmienia świat to poza europą

  Skomentuj

  1. Warmonger
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-02-23 08:01

   Niekoniecznie, jedynie poza Polską :v

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!