Na topie

Roccat chwali się nowościami dla graczy na CES 2017

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Sprzęt do gier

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Klawiatury Myszki Tematyka: CES 2017 Producenci: ROCCAT

Firma Roccat chce w tym roku odegrać bardzo ważną rolę na rynku peryferiów dla graczy. Pomóc mają w tym technologie Owl-Eye i Force FX.

 • Roccat chwali się nowościami dla graczy na CES 2017
A A

Zaawansowany sensor optyczny Owl-Eye, który będzie sercem nowych myszek dla graczy oraz technologia Force FX, która ma uatrakcyjnić klawiatury membranowe – to dwa najważniejsze punkty prezentacji firmy Roccat na targach CES 2017.

Roccat Owl-Eye

Roccat Owl-Eye

Firma Roccat prezentuje podczas imprezy zupełnie nowy sensor optyczny. Owl-Eye, bo tak się nazywa, jest owocem współpracy niemieckiego producenta i firmy Pixart, Tym, co wyróżniać ma go na tle konkurencji, ma być precyzyjne przełożenie ruchów gracza, a pisząc „precyzyjnie” mamy na myśli z dokładnością 1:1. Z kolei maksymalna czułość wyniesie 12 000 DPI, szybkość: 6,35 m/s, a przyspieszenie – 50G.

Roccat Owl-Eye myszki

Sensor Owl-Eye znajdzie się w trzech nowych myszkach firmy Roccat, które jeszcze w tym roku trafią do sklepów. Najważniejszą premierą będzie Leadr – bezprzewodowy gryzoń, który oferować ma działanie bez opóźnień przy nienagannej wydajności. Kolejne dwa modele to Kone EMP (dla graczy z nieco większymi dłońmi) oraz ważący zaledwie 88 gramów Kone Pure 2017 (dla osób o mniejszych dłoniach).

Roccat Force FX

Roccat Force FX

Drugim istotnym rozwiązaniem, którym Roccat chwali się na CES 2017, jest Force FX. To technologia stworzona z myślą o klawiaturach membranowych, która zapewniać ma lepszą kontrolę nad rozgrywką. Sekret tkwi w specjalnej warstwie chemicznej pod strefą QWEASD, która modyfikuje przewodnictwo elektryczne i zmniejsza czułość nacisku do minimum. Możliwe ma być dzięki temu precyzyjne dostosowywanie siły nacisku (jak w analogowych spustach). Pierwszym urządzeniem, które zostanie wyposażone w tę technologię, będzie Isku+ Force FX.

Roccat Isku + Force FX

Źródło: Roccat

Odsłon: 4289 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-01-04 14:01

  wincyj ledów, wincyj światła

  Skomentuj

 2. Danketch
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-01-05 00:29

  ten "OWL-EYE" gdzieś już chyba widziałem...a nie sorry to był asus STRIX i ROG :P

  Skomentuj

 3. SirMichael
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-01-05 08:56

  jeżeli kiedykolwiek miałbym zdecydować się na Roccata to zamiast ledów najpierw powinni skupić się na poprawieniu jakości swoich produktów. Takie gówno produkują z taniego plastiku a ludzie się tym podniecają.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!