Na topie

Rockstar walczy z modami GTA V na PC i niechcący pogarsza wydajność gry

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Grand Theft Auto Producenci: Rockstar

Producent bije się w pierś, przeprasza i zapewnia, że naprawi swój błąd tak szybko jak to tylko możliwe.

GTA V

AA

Graczy wciąż bawiących się przy Grand Theft Auto V nie brakuje. Niektórzy z nich zauważyli jednak, że po ostatniej aktualizacji rozgrywka stała się nieco mniej płynna. Wina leży po stornie producenta, chociaż nie zrobił on tego oczywiście celowo.

Wszystko przez kolejną odsłonę walki z osobami nadużywającymi modów. Temat ten już jakiś czas temu był tematem gorących dyskusji, ale ostatecznie producent zapewnił, że w trybie dla pojedynczego gracza można korzystać z nich bez obaw. Inaczej jest w rozgrywkach wieloosobowych, gdzie systematycznie czynione są starania o blokowanie dostępu do modyfikacji. Tym razem coś poszło jednak nie tak.

Patch 1.28 wprawdzie realizuje zamierzony przez producenta cel, ale jednocześnie pogarsza wydajność gry, w związku z czym cierpią wszyscy, nawet ci, którzy po jakiekolwiek mody nie sięgali. Ledwie 3 MB kodu okazały się nie tylko utrudniać życie korzystającym z modów, ale jednocześnie powodować spadek wydajności o kilka klatek na sekundę, a w niektórych przypadkach nawet występujące co jakiś czas kilkusekundowe przerwy w rozgrywce.

Rockstar bije się w pierś, przeprasza i zapewnia, że naprawi swój błąd tak szybko jak to tylko możliwe.

Źródło: ubergizmo, gamepur

Grand Theft Auto V (PC)

Cena od 169.00 do 169.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 10315 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. POSTMAN
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-07-14 16:34

    Jakoś wytrzymam ale niech tych moderów pobanują bo wystarczy jeden taki w sesji i nie da się grać.

    Skomentuj

    1. B_M84
      Oceń komentarz:

      33    

      Opublikowano: 2015-07-14 17:37

      nie moderów tylko cheaterów

      Skomentuj

    2. carbo888
      Oceń komentarz:

      18    

      Opublikowano: 2015-07-14 17:43

      Dlaczego mają banować? Powinni wprowadzić takie rozwiązanie jak w GTA IV gdzie moderzy byli automatycznie oddzielani od ludzi którzy nie używają modów online. Każdy bawi się w swoim gronie.

      Skomentuj

      1. SzyjaZ
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-15 12:25

        cheaterow banowac i do tego jeszcze tych "bezmozgow" kastrować! Co by nowi sie nie rodzili.

        Skomentuj

  2. piotrektomaszek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-14 16:37

    a ja mam dalej problem z 1342586886 MB w opcjach i zacinaniem się gry na minimalnych ustawieniach po jakimś czasie myślałem że ten nowy patch to naprawi .
    ze sprzętem jest ok ale i tak zacina tylko w GTA
    zrobiłem już wszytko sformatowałem nawet pc i nic
    ma ktoś pomysł co zrobić ???

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -29    

      Opublikowano: 2015-07-14 16:42

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Jasne. Kup konsole.

      Skomentuj

    2. luq529
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-07-14 16:47

      z ta karta graficzna moze byc problem nawet na minimalnych, chocby jakiegos gtx 560 kupic albo cos innego

      Skomentuj

      1. luq529
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-07-14 16:50

        a sory nie dopatrzyłem ze informacje o karcie masz w opisie dodatkowym, w takim razie nie mam pojecia xD Ale moze to cos byc z zintegrowana karta i przydzieleniem pamieci do niej, w biosie najlepiej ja calkowicie wylaczyc.

        Skomentuj

      2. PROCTON
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-07-14 17:07

        i graj w 25 klatkach!

        Skomentuj

    3. Phurret
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-15 09:38

      Nie jesteś jedyny z tym problemem - https://support.rockstargames.com/hc/communities/public/questions/203473047-GTA-V-PC-Stutter-Issue
      Ogólnie polega to na tym, że gra zaśmieca co raz więcej pamięci RAM aż się skończy i zaczyna wykorzystywać pamięć wirtualną. Jak wiadomo HDD jest o wiele wolniejsze od RAM toteż występują tragiczne ściny. Nie ma na to rozwiązania póki co, Rockstar zlewa raporty. (Możesz spróbować wyłączyć pamięć wirtualną [ja tak zrobiłem], będziesz miał płynną rozgrywke, niestety tylko na krótki czas, po którym wywali Ci gre z komunikatem o braku dostępnej pamięci).

      Skomentuj

  3. csr777
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-07-14 17:18

    "i niechcący pogarsza wydajność gry"
    Nie pierwszy raz... Gra zaraz po premierze chodziła prześwietnie, później już było tylko gorzej.

    Skomentuj

  4. greghostor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-14 18:07

    walka z wiatrakami

    Skomentuj

  5. Patriota
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-14 20:13

    potwierdzam. gra lubi sobie teraz randomowo przyciąć. nie przeszkadza bardzo ale... kurde to chyba powinno być odwrotnie. powinna lepiej chodzić.

    Skomentuj

  6. Patriota
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-14 20:13

    potwierdzam. gra lubi sobie teraz randomowo przyciąć. nie przeszkadza bardzo ale... kurde to chyba powinno być odwrotnie. powinna lepiej chodzić.

    Skomentuj

    1. PiotroZ
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-14 21:02

      Nie tyle randomowo przyciąć co przy większych rozpierduchach zamienia się w pokaz slajdów. Spartaczyli totalnie płynność tej gry, poziom premierowego GTA IV jak dla mnie.

      Skomentuj

  7. Croshiify
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-14 21:39

    Dzień premiery - Gra działa wyśmienicie , wszystko na max detalach stałe 60fps.

    Pierwszy patch - Czuć lekkie dropy i randomowe przycinki

    Najnowszy patch 1.28 - Zwiechy, crashe gry, straszne dropy.

    Brawo R*

    Btw. Dzisiaj dostałem w grze komunikat, że moje konto social club zostało "doładowane" o 550.000 GTA$ w Online :)
    Śmiech na sali.

    Skomentuj

    1. DaroBenchmarkPC
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-15 00:40

      Jest akcja na stronie R* że jak kupisz auto na legendary motor sport to dostajesz 25% zwrotu za zakupione auto.

      Skomentuj

  8. mikipl21
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-14 22:16

    Widok z luksusowego apartamentu na miasto na max detalach:


    Przed patchem: ~50/55fps

    Po Patchu: ~20/35fps

    Więc spadek jest dosyć spory ale przynajmniej nie występuje we wszystkich miejscach.

    Skomentuj

  9. pycipro
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2015-07-15 07:09

    Jeżeli chodzi o grę online to tylko PS4/XO - niestety panowie :)