Na topie

Rośnie popularność iOS w Europie, ale w Polsce to wzrost minimalny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Apple iOS Producenci: Apple

Korzystacie z Apple iOS? Jeśli tak to wciąż jesteście w mniejszości.

  • Rośnie popularność iOS w Europie, ale w Polsce to wzrost minimalny
A A

Na rynku mobilnym liczą się już tylko dwie platformy - Google Android oraz Apple iOS. Z ostatnich danych wynika, że popularność tego drugiego w Europie rośnie, ale Polska jest jednym z tych państw, a których jest to najmniej widoczne.

Gemius sprawdził jak duży ruch w Internecie generowany jest za pośrednictwem urządzeń z Apple iOS. Pod uwagę branych było kilkanaście państw z Europy Środkowo-Wschodniej, a także Turcja i Rosja. Jakie wnioski?

Zdecydowanie największą popularnością system od Apple cieszy się w Turcji - 19,4%. Na podium znalazła się także Rumunia i Chorwacja, ale wyniki są tu zauważalnie niższe - odpowiednio 10,9% i 10%. Polska plasuje się w końcówce stawki (5,6%), wyprzedzając jedynie Czechy, Serbię, Białoruś i Ukrainę.

iOS popularność

Powyższe dane pokazują, że w zdecydowanej większości państw mówić można o wzroście popularności omawianego systemu. Jednocześnie zaznaczyć trzeba, że w przypadku Polski jest on tak naprawdę minimalny.

Z pewnością nie wypada zatem twierdzić, że Polacy nagle pokochali urządzenia z Apple iOS.

Źródło: Gemius

Odsłon: 3958 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2017-07-14 18:45

    W takiej Polsce gdzie najlepiej sprzedają się procesory PENTIUM czterowątkowe na przeciwko staje IPHONE ,którego wartość sięga takiej ceny aż nie do pomyślenia ,żeby popularność tego FONA była na wyższym poziomie.
    Przez zamknięty system operacyjny jakim jest IOS jest takim gettem w morzu wolności.ANDROID ma ten duży plus ,że jest system otwartym i przez to możemy z odrobiną wiedzy sami zmieniać ustawienia w telefonie używając do tego celu odpowiednich narzędzi oraz zmodyfikowanych systemów ANDROIDA ,która potrafią działać lepiej nawet niż oryginalne systemy jak odpowiednio zgrasz właściwe pliki.
    Ja osobiście jest fanem modyfikacji więc nawet mój W10 działa jak rakieta po odpowiednich modyfikacjach ,a że nie mam za dużo czasu na grzebanie w rejestrze i odinstalowywanie usług ,które są całkowicie nie przydatne mi dlatego korzystam z gotowych produktów dodatkowo jeszcze zmieniając kilka ustawień.
    Po moim prawie półrocznym doświadczeniu w używaniu ANDROIDA 7.1.1 mogę tylko pisać o superlatywach, funkcja ,która ma na celu całkowite odłączenie aplikacji od jakiegokolwiek poboru kilobajtów danych działa wyśmienicie a załączenie jednej opcji oszczędzania energii powoduje ,że telefon jaki używam rzadko kiedy ładuję codziennie jak po oficjalnym androidzie 5.02 dla LG G2 i mam porównanie możliwości.
    Niestety wielkim minusem jest niewidoczne kontakty zapisane na SIM dla tej wersji systemu.
    Dziwię się ,że SYSTEM REZERWAT porównujecie z ANDROIDEM bo tak czy inaczej IOS czeka w końcu koniec bo zamknięte systemy czeka zawsze koniec.

    Skomentuj

    1. Faflucy
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-14 19:51

      Urzekły mnie te twoje wypociny. Do tej pory iOS ma się dobrze, więc niby czemu miał by zginąć? Ja osobiście wybieram iOS, ze względu na to że jest to system pozbawiony śmieci i jest bardzo prosty w obsłudze, ma wszystko czego potrzebuje i przede wszystkim nie zaczyna się mulić po jakimś czasie. Dodatkowo jest też długo wspierany.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-15 09:52

        Widzisz i to jest ta różnica między Androidem a IOSem. Ty musisz go modyfikować żeby był tym co ja mam w standardzie. I bzdury typu "na custom romie chodzi jak rakieta" zachowaj dla siebie i nie siej propagandy. Bo miałem w swoim krótkim życiu tyle generacji flagowców z Androidem zaczynając od htc one m7 i na lg g4 kończąc że już straciłem rachubę. Na kilku z nich skusiłem się na customa, głównie na Samsungach bo chodziły jak kombajny przez ten cholerny touchwiz. I przede wszystkim customy są bardzo niestabilne co w moich oczach je dyskredytuje.

        Dodam iż jestem użytkownikiem stawiającym na wygodę i ergonomię. Aplikacji obecnie mam 50 w sumie, patrz to co jest w standardzie plus messenger, facebook, uber, apka banku itp. W każdym razie mało. Nie przeszkadza mi zamknięty ekosystem ponieważ nie korzystam z jego dobroci. Wyjmuję telefon z kieszenie i błyskawicznie ma zrobić kilka rzeczy.
        I Iphone to robi. A jak sobie przypomnę sytuacje w której przeglądałem chrome, zmieniłem szybko na FB a później na jakdojadę a telefon nagle totalnie zaczął lagować (chyba za szybko zmieniałem apki) zawsze w najmniej odpowiednim momencie to się poddałem. Sprzedałem to w cholere i od października zeszłego roku rynek smartphonów dalej traktuję jako hobby a przy tym nie muszę po pół roku zmieniać flagowca który strasznie traci na cenie i w którym za każdym razem coś przestaje chodzić jak należy.

        Skomentuj Historia edycji

    2. Nalovp
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-15 22:17

      Twoim zdaniem wszystkie smartfony z androidem są źle wyregulowane?
      Jak źle wyregulowany to się oddaje chińczykow do sklepu i tyle.

      Skomentuj

  2. Ruter19
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2017-07-14 19:09

    W Danii 80% ludzi ma smartfony z badań wynika że z tych osób posiadających smartfony 80% posiada iPhony :) dlaczego ? bo taki iPhone to 1/3 - 1/4 wypłaty hahaha pozdrawiam was

    Skomentuj

    1. blebleble
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2017-07-14 20:11

      Pokaż mi te badania :D

      Skomentuj

  3. Skaza
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-07-14 19:17


    Lubić iOS, a pozwolić sobie na kupno urządzenia z tym systemem to jednak dwie różne sprawy. Pozatym, czy iOS działa na urządzeniach innych, niż sprzęt produkowany przez Apple?

    Skomentuj

  4. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-14 20:23

    IOS to już nie to co kiedyś, do ios 4.0 było masę modyfikacji po zdjęciu zabezpieczeń, można było robić dosłownie wszystko, jak umiało się szukać.

    Skomentuj

  5. Kojot321
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-07-14 20:41

    Mamy z tego powodu czuć wstyd? Ja tam uważam że to dobra wiadomość...

    Skomentuj

    1. Faflucy
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-07-14 22:10

      A możesz uzasadnić swoja wypowiedź, czemu dobrze? Bo nie bardzo rozumiem.

      Skomentuj

      1. Kojot321
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2017-07-14 23:00

        W Polsce widocznie jest mniej "owiec" które podążają za stadem. Jasne, można to też tłumaczyć ceną jabłek na naszym rynku. Nie sądzę jednak że sytuacja jest tak zła aby miała aż taki wpływ na te statystyki. Po co mam wydawać 2,5-3k zł jeśli za 1000 zł dostanę porządny smartfon który ma podobną specyfikację, produkowany jest w takiej samej fabryce przez takich samych ludzi, nie obciążony kosztami "renomy" czy "prestiżu" marki. Zaoszczędzone 2k mogę wydać np. na miłe wakacje z dziewczyną.

        Skomentuj

        1. Faflucy
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-14 23:57

          Nie chce być źle zrozumiany, więc od razu powiem że nie bronie Apple. Wątpię że za 1000 zł dostaniesz to samo co oferuje Apple ponieważ nie sama specyfikacja telefonu się liczy. Jest jeszcze wsparcie techniczne i programowe (aktualizuje). Druga sprawa, żadne inne urządzenia nie są tak zintegrowane ze sobą jak iOS z macOS. Po trzecie iPhone pomimo gorszej specyfikacji od innych flagowców działa zdecydowanie lepiej, iOS jest pozbawiony śmieci, jest bardzo prosty w obsłudze, ma wszystko czego potrzebuje i przede wszystkim nie zaczyna się mulić po jakimś czasie. Kolejną rzeczą jest serwis, inne serwisy powinny się uczyć od Apple. Cena obecnych flagowców jest teraz bardzo podobna. Nie rozumiem czemu piszesz że to dobra wiadomość, przecież lepiej żeby to klient decydował co kupuje i to dobrze że ma spory wybór. Na końcu dodam że nie każdy musi oszczędzać żeby wyjechać na wakacje z dziewczyną.

          Skomentuj

          1. Silver
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-15 09:12

            Bo te 2k, które dopłacasz to minimalne różnice w specyfikacji + marża jabola za soft i jego zysk. Także mówienie jak to, że kupno maca... tylko ciekawe dlaczego jest droższy o tyle (teraz już i tak mniej, bo inni producenci podnieśli ceny). Ten soft nie jest za darmo.

            Skomentuj

          2. jwq007
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-15 12:48

            pier#$lisz jak potłuczony, widać, ze obu nie miałeś

            Skomentuj

          3. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-15 10:07

            Myślę że jeśli mówimy o Iphonach to powinno się je porównywać do flagowców jednak a nie średniej półki o której wspomniałeś (1000zł) a i za te przysłowiowe 1000 +\- 200zł kupisz już Iphona 6 który będzie sprawował się zdecydowanie lepiej niż średniaki z Androidem. Pozostają również flagowce z generacji wstecz.

            Skomentuj

  6. Marucins
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-14 20:55

    HAHAHA dobre.
    Weź i zablokuj reklamy i inne szpiegowskie treści na iOS :)
    Temu Gemium notuje wzrost.

    W moim przypadku w pierwszych dniach zrootowałem Androida a co za tym korzystam z pełnej funkcjonalności systemu - jedną z nich jest blokowanie reklam i takiego Gemiusa.

    Skomentuj

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-14 21:26

      A po co rootować, by blokować reklamy lub Gemiusa? Uruchamiasz Firefoksa z uBlockiem i załatwione.

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-15 09:12

        Można pewnie i tak. Obecnie nie jestem na FF. Chodzi o to że pod iOS nie jest już tak kolorowo.

        Pomijam kwestię starych używek kupionych z drugiej ręki. A jak jeszcze pobije ekran to nosi taki telefon aż kompletnie nie zdechnie. I to jest te "japko"? Super.

        Skomentuj

        1. Po1nter
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-15 10:01

          Proponuję rozmawiać o bardziej dojrzałych użytkownikach Iphonów niż gimbusiarni która koniecznie musi mieć japko bo kolegi też mają. Nie ważne, że dojechane jak merol od złotówy. Ważne że japko ;)

          Nie chcę być zgryźliwy ale na Safari niema takiego problemu z reklamami jak chociażby na Chromie. Nie mówię że ich niema. Jednak nie wyskakują mi z taką częstotliwością i uporczywością jak na innych przeglądarkach.

          Skomentuj

          1. hexenisalive
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-16 22:21

            Prawda, na Androidzie 4.4 i nowszych instalowałem AdAway żeby uwolnić się od reklam które siały malware i oszustwa. Na iOS w safari to nie pamietam kiedy inwazyjna reklama mi wyskoczyła. Ciekawe jak Ajpl to robi.

            Skomentuj

  7. Raider0001
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-14 21:20

    Ja bym chciał spróbować iOS, ale raz że za drogie nowe modele iPhona a dwa stare modele z mikro malutkim ekranikiem i słabiutką baterią mi nie leżą...

    Skomentuj

    1. WhiteDrag0n
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-14 23:01

      Używany 6S da się wyłowić za 1400zł na portalach aukcyjnych.

      Może nawet mniej, ale za tyle kupił go mój kolega niemal 3 miesiące temu. :P I o dziwo, do tej pory wszystko mu działa.

      Skomentuj

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-15 10:04

        6s w wersji 32Gb można naprawdę korzystnie kupić. A niczego mu tak naprawdę nie brakuje.

        Skomentuj

  8. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-14 22:12

    Chętnie przesiadłbym się na IPhone ale niestety za duże pieniądze jak na telefon.
    Kupując nowego Honora 7 Lite za 800zł było mi szkoda kasy ale coś trzeba było kupić.

    Skomentuj

  9. franiux
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-15 12:38

    Miałem Jabłko i sprzedałem bo jest tragiczny zasięg, mówiłem znajomemu żeby nie kupował bo nie będzie miał zasięgu poza miastem i tak kupił, teraz klnie sam na siebie. Został mi jeszcze ipad mini z modemem i ten sam problem, tragiczny zasięg sieci gdzie nawet na telefonie za 100zł jest 20x lepszy.

    Skomentuj

    1. jwq007
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-15 12:50

      co ty masz za operatora?

      Skomentuj

    2. PIRAT_PL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-16 09:31

      Znajomek miał 5S i w sieci T-Mobile można było dzwonić wszędzie, a internet tam gdzie sieć zasięgiem internetowym obejmowała to działał.