Na topie

Rynek IT może osiągnąć wartość 3 bilionów dolarów w 2018 roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Innowacje w firmie IT

Analitycy firmy Forrester prognozują, że w 2018 roku wartość globalnego rynku nowych technologii osiągnie magiczny próg 3 bilionów dolarów. Głównymi przyczynami wzrostu mają być: rosnący popyt na usługi chmurowe i konsultingowe oraz stabilna sytuacja gospodarcza.

Rynek IT może osiągnąć wartość 3 bilionów dolarów w 2018 roku

A A

3 biliony dolarów – taką wartość osiągnie w 2018 roku globalny rynek IT, a przynajmniej takie są prognozy firmy analitycznej Forrester. Wśród powodów wzrostu o 4 proc. w porównaniu do zakończonego roku wymieniane są: dobre nastroje w gospodarce i rosnący popyt na usługi. A konkretnie…?

Konkretnie eksperci z Forrestera przewidują, że w 2018 roku aż o 6 proc. wzrosną wydatki firm i rządów na usługi konsultingowe z zakresu wdrażania nowych technologii. Dodatkowo o 3 proc. zwiększyć ma się sprzedaż sprzętu IT, a popyt na outsourcing i usługi telekomunikacyjne ma wzrosnąć o 2,2 proc.

Dynamiczny rozwój sektora nowych technologii, przyspieszający Internet, rosnące wykorzystanie rozwiązań IT w rozmaitych branżach oraz całkiem stabilna sytuacja gospodarcza – to przede wszystkim te elementy mają sprawić, że wzrost rzeczywiście będzie tak duży. 

Według analityków firmy Forrester segmentami, które w najbliższych latach szczególnie mają zyskiwać na znaczeniu, będą: usługi chmurowe, usługi doradcze, technologie biznesowe (czyli e-commerce czy analityka danych) oraz blockchain i kryptowaluty. 

„Największe wzrosty w segmentach oprogramowania i usług konsultingowych nie są zaskoczeniem, biorąc pod uwagę rosnącą popularność wynajmu aplikacji w modelu SaaS (Software as a Service) i dzierżawy infrastruktury, czyli IaaS (Infrastructure as a Service), co widoczne jest także w Polsce” – komentował Robert Mikołajski z Atmana, lidera polskiego rynku data center.

„Rosnący popyt na specjalistyczną wiedzę z zakresu technologii IT jest z kolei efektem konieczności szybkiej cyfryzacji, czyli dotrzymania kroku globalnemu rozwojowi nowych technologii, przy jednoczesnym deficycie specjalistów tej branży. Firmom coraz trudniej jest się odnaleźć w technologicznym wyścigu i nie mogą już polegać wyłącznie na własnych zasobach” – dodał Robert Mikołajski.

Źródło: Forrester, Atman, inPlusMedia, ZDNet. Ilustracja: nattanan23/Pixabay (CC0)

Odsłon: 2251 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. eltra
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-01-18 13:16

  dajcie kawałek torta :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!