Na topie

Nikt nie kupuje już smartfonów z BlackBerry OS

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Apple iOS Google Android Windows Phone 8 Producenci: BlackBerry

W ostatnim kwartale zeszłego roku kupowano niemal wyłącznie smartfony z Apple iOS oraz Google Android.

 • Nikt nie kupuje już smartfonów z BlackBerry OS
A A

Od dawna mówi się o niskich i stale malejących rynkowych udziałach mobilnego Windows. To oczywiście fakt, ale w jeszcze gorszej sytuacji znalazł się BlackBerry OS, z którego nikt nie chce już korzystać.

Wypada tak chyba stwierdzić po zapoznaniu się z najnowszymi danymi, jakie opublikował Gartner. Skupiają się one na sprzedaży smartfonów w ostatnim kwartale minionego roku i uwzględniają przy tym kontrolujące je systemy operacyjne. Okazuje się, że BlackBerry OS przypadł wynik 0,0%.

Inaczej nie dało przeliczyć się około 200 000 sprzedanych smartfonów z tą platformą. Niewiele większym wzięciem cieszyły się urządzenia z wspominanym już mobilnym Windows, ponieważ wynik 0,3% również prezentuje się nader ubogo. Na rynku liczą się już tylko propozycje z Apple iOS oraz Google Android, którym w omawianym okresie przypadło 17,9% oraz 81,7% ogółu sprzedaży.

smartfony systemy operacyjne

Co do samej firmy  BlackBerry, w ogólnym rozrachunku sprzedać mogła nieco więcej smartfonów. Nie jest bowiem tajemnicą, że od pewnego czasu oferuje też modele z Google Android. W świetle powyższych danych można się domyślać, że wkrótce skupi się na nich całkowicie.

Źródło: TechnoBuffalo, theverge

Odsłon: 6113 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. SirMichael
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-02-17 09:12

  szkoda bo to był jeden z lepszych OS'ów w swoim czasie. W ogóle ich telefony z wyjściem hdmi to było mistrzostwo świata.

  Skomentuj

 2. BrumBrumBrum
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-02-17 09:24

  dla mnie bardzo zaskakująca jest niska pozycja windows phone. coekawostka jest taka, że MS nie musi wiele robić aby podnieść tę platformę z kolan, wręcz przeciwnie. robią wszystko, aby ta platforma upadła. przegięli z windows10, oraz z problemami przy aktualizacji. drożyzna w sklepie też robi swoje, oraz odpędzanie developerów na wielu frontach, np. zgodnością api, czy marżami na nich nakładanymi. to użytkowników nie przyciągnie.

  Skomentuj

 3. Ravir
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-02-17 10:58

  MS - ma w planach POŁĄCZENIE wszystkich Windows'ów w jeden system.
  Jeśli faktycznie u da im się uruchomić możliwość odpalania aplikacji Win32 na telefonach - to będą mogli walczyć o rynek.

  BB - miał JEDNĄ zaletę : sprawnie działająca poczta elektroniczna - z Push Mail, szyfrowana, bezpieczna, nastawiona na biznes czy rządy.

  Obecnie każdy system ma te funkcje, BB popełnił TEN sam błąd co Nokia - przespali smartfonową rewolucję.

  Ja osobiście mam nadzieję, że Microsoft przyspieszy i zobaczymy w końcu fajny system i telefon.
  Naprawdę NIE chcę wybierać między iPhone i Androidem, oba mam / miałem i dla mnie to ŻADEN wybór - jakby ktoś mnie zapytał : chcesz mieć kiłę czy rzeżączkę :) :) :)

  Skomentuj

  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-02-17 20:19

   Z aplikacjami win32/64 na smartfonie z W10 to nie taka prosta sprawa o ile w środku siedzi ARM. Emulacja x86 jest zbyt powolna a używanie procesorów x86 w smartfonach jest na chwilę obecną niemożliwe jeśli ma być zachowana podobna sprawność energetyczna co przy ARM.

   Skomentuj

 4. ECRYGIGS
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-02-17 11:54

  Ciekawie wygląda windows xD
  http://lolsnaps.com/upload_pic/13b16386-windows-phone-vs-android.gif

  Skomentuj

 5. D4M14N
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-02-17 17:07

  Wystarczy aby Microsoft skopiował kilka funkcji od Apple: choćby wysyłanie SMS przez komputer lub odbieranie rozmów na komputerze z podłączonym po USB, BT telefonie lub w tej samej sieci.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!