• benchmark.pl
 • Mobile
 • Galaxy Note III oszukuje w benchmarkach i zawyża wyniki wydajności o 20%
Mobile

Galaxy Note III oszukuje w benchmarkach i zawyża wyniki wydajności o 20%

opublikowano przez w dniu 2013-10-02

Okazało się, że Galaxy Note III jest wstanie rozpoznawać te aplikacje, które mierzą jego wydajność i skutecznie je oszukać.

Samsung Galaxy Note III smartfon oszukuje w benchmarkach

Topowe smartfony Samsunga mogą pochwalić się bardzo dużą wydajnością. Okazuje się jednak, że aby jak najlepiej wypaść na tle najgroźniejszych konkurentów uciekają się one do nieuczciwych sztuczek. Na takowych przyłapany został właśnie Galaxy Note III.

Jakiś czas temu koreański producent musiał tłumaczyć się z tego, że Galaxy S4 po uruchomieniu programów testujących wydajność przechodzi w specjalny tryb działania, który umożliwia mu osiągniecie wyższych wyników. Miało dziać się tak na skutek przypadku, które jak się okazuje lubią chodzić parami. Samsung ma sporego pecha, bo podobne zachowania cechują również wspomnianego Galaxy Note III.

Sprawę zbadać postanowili koledzy z arstechnica, którym w oczy rzuciły się dość duże różnice pomiędzy wynikami osiąganymi przez Galaxy Note III właśnie oraz LG G2. Obydwa urządzenia napędza procesor Qualcomm Snapdragon 800, ale pomimo tego to pierwsze z wymienionych zdecydowanie wygrywało w niemal każdym z programów testujących.

Po wstępnych analizach okazało się, że Galaxy Note III jest wstanie rozpoznawać te aplikacje, które mierzą jego wydajność. Umiejętność ta, choć bardzo cenna, w rzeczywistości nie wymaga od urządzenia dużego trudu. Zakodowano mu bowiem w pamięci nazwy tych aplikacji, przy których powinien przejść w specjalny tryb działania. To właśnie w nim uruchamiane są wszystkie rdzenie procesora, które do chwili zamknięcia danego programu działają z maksymalną mocą bez jakichkolwiek przerw.

I choć smartfony to z definicji inteligentne urządzenia, to Galaxy Note III dał się oszukać jak dziecko. Wystarczyło bowiem zmienić nazwę jednego z benchmarków (z Geekbench na Stealthbench) i szybko okazało się, że wyniki wydajności sporo spadły.

Samsung Galaxy Note III smartfon wyniki wydajności

Tego typu działanie Galaxy Note III zauważono w ponad 20 programach testujących wydajność, m.in. Quadrant, Antutu, Linpack czy GFXBench. Pozwala to urządzeniu osiągać wynik około 20% wyższy niż w trakcie normalnego działania.

Galaxy Note III i bez tego typu zabiegu nie ma sobie równych w benchmarkach, ale widać, że producent postanowił obdarzyć go dodatkowym atutem w walce z konkurentami. Teraz trzeba będzie się jednak z tego wytłumaczyć.

Źródło: arstechnica

marketplace

Komentarze

20
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  W ogole dziwna ta moda na te benchmarki ;) rany wyslalem maila, zrobilem zdjecie, wybralem numer i zadzownilem ;) działa ? dziala ;)

  zamiast sie skupic nad lepsza bateria, wytrzymala obudowa, ekranem itp to wsadzaja coraz mocniejsze procesory, a w normalnym codziennym użytkowaniu w ogole nie widac zadnej roznicy ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  Szkoda że nie ma poważnej instytucji która oceniałaby rzetelność firm i ich chwyty marketingowe i te poniżej pasa, i mogła przydzielać kary i nagrody. Tylko kto by sprawdzał taką instytucje, ot człowiek, oszustwo i kłamstwo ma we krwi.
  Zaloguj się
 • avatar
  ta zwane "poważne" instytucje bardzo szyko, jak tylko zysk widza, "bardzo niepoważne" się stają.
 • avatar
  Ciekaw jestem, czy inne urządzenia nie mają już podobnych "optymalizacji" - warto byłoby to sprawdzić ;D
 • avatar
  "Obydwa urządzenia napędza procesor Qualcomm Snapdragon 800, ale pomimo tego to urządzenie koreańskiego producenta zdecydowanie wygrywało w niemal każdym z programów testujących"
  Obydwa są koreańskie.
  News fajny, ale polszczyzna słaba. A szkoda.
  Zaloguj się
 • avatar
  "pomimo tego to urządzenie koreańskiego producenta zdecydowanie wygrywało"

  czyli które ?
 • avatar
  jakim trzeba być zjebem, żeby przy zakupie smartfona kierować się wynikami jakichś gównianych benchmarków? +10 do pewności siebie bo mój smartfon ma lepszy wynik niż twój?
 • avatar
  i o co tyle krzyku??? nie rozumiem. przy testach osiąga max moc i pokazuje realne wyniki.
  Zaloguj się
  -15
 • avatar
  oooo... widać za mało ma rdzeni