Na topie

Samsung Galaxy Note: nowy, bardziej przyjazny interfejs smartfona

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony Producenci: Samsung

Dużo łatwiejsza obsługa

Samsung Galaxy Note otrzymał właśnie nowy, zaktualizowany interfejs. Dzięki kilku nowym rozwiązaniom i ułatwieniom obsługa smartfona ma być przyjemniejsza i bardziej intuicyjna.

AA

Smartfon zawsze wywoływał nieco kontrowersji, ponieważ wiele osób nie wyobraża sobie korzystania z tego typu urządzenia przy pomocy rysika, a do takiej właśnie obsługi (zwłaszcza w niektórych elementach) przystosowany został Galaxy Note. O rezygnacji z tego patentu nie ma oczywiście mowy, ale Samsung przygotował kilka zmian w interfejsie.

Samsung Galaxy Note smartfon interfejs aktualizacja

Nowy interfejs ma posłużyć nie tylko poprawie wyglądu, ale przede wszystkim ułatwieniu obsługi i dostępu do niektórych funkcji. Oto najważniejsze zmiany:

  • drobna korekta w sposobie odblokowywania smartfona i nowa wizualizacja kłódki
  • nowy format wyświetlania daty w kalendarzu
  • do klawiatury ekranowej dodano dodatkową linię wyświetlającą cyfry
  • opcja zmiany czcionki została przeniesiona do ustawień wyświetlacza
  • ustawienia jasności ekranu dostępne są także podczas korzystania z przeglądarki
  • na ekranie głównym można umieścić widget latarki

Samsung Galaxy Note smartfon nowy interfejs zmiany kłódka

Samsung Galaxy Note interfejs aktualizacja czcionki

Samsung Galaxy Note smartfon interfejs aktualizacja jasność

Aktualizacja dodaje też kilka ustawień dla ułatwienia obsługi smartfona jedną ręką i dostępna jest już poprzez usługę Samsung Kies.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: inf. prasowa, reghardware

Odsłon: 9099 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij
  1. TomaszPawel
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-20 10:06

    Porównywałem sobie SGS II i GN i mam wrażenie że na GN biel jest żółta... a na SGSII jest biała - czy ja mam tylko takie wrażenie czy?

    Skomentuj

    1. btus89
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-03-20 10:53

      SAMOLEDY są niedoskonałe w powtarzalności produkcji - mój egzemplarz różni się od mojego kolegi jasnością, natomiast nasze obydwa różnią się od Note'a trzeciego znajomego odwzorowaniem kolorów. Ale widać to tylko, gdy wszystkie trzy leżą obok siebie, a już na pewno nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu.

      Skomentuj

      1. Kierownik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-03-20 13:17

        Prawda. Dziwne że napisano newsa o tak mało istotnej sprawie...

        Skomentuj

      2. RomanTyczka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-03-21 01:12

        Najpierw ogarnij czy wszędzie są te same softy niemodyfikowane. Wszystko idzie zmienić.

        Skomentuj

  2. Celdur
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2012-03-20 10:17

    Mam ten telefon w dłoni i zółtej bieli nie widzę..

    Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2012-03-20 11:49

      Mieści się ? :P

      Skomentuj

    2. anemus
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2012-03-20 12:14

      Ech, co to musi być za dłoń... ;P
      Może postrzeganie barw też masz nietypowe? ;> sorry, nie mogłem się oprzeć

      Skomentuj

      1. matt105
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2012-03-20 13:15

        To nie było miłe było to okazanie twojej inteligencji i złego "poczucia humoru" telefon w każdej dłoni się mieści i dzięki ekranowi jest idealny do internetu zamiast ogromnego nieporęcznego Laptopa/tableta.

        Skomentuj

    3. Kieresz
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2012-03-21 16:27

      chyba w dwoch dloniach ;D

      Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-03-20 13:22

    Testowalem owego smartphona pare dni temu, mimo ze nie mam duzych dloni to te 5,3 cala jest jak dla mnie maximum. Nie mialem zadnych problemow by utrzymac go w dloni i sprawnie sie poslugiwac.

    Galaxy note robi naprawde wrazenie, specjalny rysik i rozdzielczosc ekranu w tym precyzyjne dzialanie zasluguja na naprawde pochwale ;]

    Skomentuj

  4. aquadigger
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-03-20 15:43

    teraz wpadłem na to że fajnie by było gdyby przy pierwszym uruchomieniu smartfon pytał się czy jesteśmy prawo czy leworęczni i dostosowywał się, bo większość interfejsów jest robiona dla praworęcznych

    Skomentuj

    1. brusss
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-03-21 08:32

      Ja jako osoba leworęczna nie mam jakichś większych oporów, by korzystać z przedmiotów jak praworęczni, np. sztućce czy myszka.
      Ale to prawda, producenci mogliby pomyśleć o poprawie ergonomii korzystania z produktów, zważywszy na to, że dziś wystarczy zmienić kod w oprogramowaniu, a nie fizyczny wygląd, jak kiedyś.
      Mi najłatwiej byłoby obsługiwać telefon trzymając go w prawej ręce, a rysikiem bazgrać lewą. A Wy praworęczni, jak byście sobie wyobrażali jego obsługę?

      Skomentuj

      1. aquadigger
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-03-21 15:47

        ja też nie mam jakiś większych oporów, by korzystać z przedmiotów jak praworęczni np. myszki, ale po prostu łatwiej by się używało smartfona gdyby był przystosowany do leworęcznych ;)