Na topie

Samsung Galaxy S Advanced: specyfikacja nowego smartfona

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony Producenci: Samsung

Młodszy brat Galaxy S II

Samsung zaprezentował kolejny smartfon ze swojej niezwykle popularnej i cenionej rodziny Galaxy S. Czy nowy model także przypadnie do gustu użytkownikom?

AA

Galaxy S Advanced ma być modelem przypominającym Galaxy S II, ale nieco słabszym i w związku z tym przystępniejszym cenowo. Specyfikacja nie wygląda jednak źle i jeśli cena ustalona zostanie na przyzwoitym poziomie to smartfon może okazać się kolejnym dużym sukcesem Samsunga.

Samsung Galaxy S Advanced: widok z przodu, tyłu, boku

Oto pełny obraz Galaxy S Advance:

  • System operacyjny Android 2.3 Gingerbread z TouchWiz
  • Wyświetlacz AMOLED 4" o rozdzielczości 480 x 800
  • Procesor dwurdzeniowy 1 GHz
  • 768 MB pamięci RAM
  • 8/16 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart pamięci MicroSD (do 32 GB)
  • Dwie kamery: 5 Mpix (tylna) i 1,3 Mpix (przednia)
  • Radio FM
  • GPS
  • Wi-Fi, Betooth 3.0
  • Złącze MicroUSB
  • Akumulator 1500 mAh
  • Wymiary: 123 x 63 x 69 mm
  • Waga: 120 g

Nie podano jeszcze dokładnej daty wejścia smartfona na rynek, a także wspomnianej ceny, za jaką będzie dostępny. Być może dowiemy się tego na targach MWC 2012.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: uberphones, eurodroid

Odsłon: 23851 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. MartinS
    Oceń komentarz:

    14    

    Opublikowano: 2012-01-31 14:41

    Zauważyłem, i nie tylko ja, że Samsung ma tendencję do rozmieniania niektórych swoich modeli na tak zwane "drobne". Czy aż tak bardzo różni się od SGS II ? Trochę mniejszym taktowaniem procesora? Mniejszą ilością pamięci RAM a może mniejszym i gorszym wyświetlaczem ? Rozumiem, niech będzie większy wybór dla klientów, ale czy to nie jest powielanie produktu ?

    Skomentuj

    1. DustEater
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2012-01-31 15:11

      na rynku chyba zawsze tak jest, że wypuszcza się potwora a później robi się różne i słabsze modele dopasowując je do konkretnych przedziałów cenowych

      Skomentuj

      1. Ripper
        Oceń komentarz:

        11    

        Opublikowano: 2012-01-31 15:45

        Za wyjątkiem Apple, które wie lepiej od użytkowników czego oni potrzebują.

        Skomentuj

      2. edekzkrainykredek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-01-31 16:00

        Z producentami kart graficznych i prockow tez tak jest.

        Skomentuj

        1. .Alx.
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2012-01-31 16:44

          Oni WSZYSCY wiedzą lepiej co nam potrzeba.
          Ostatnio "dla naszego dobra" podpisali ACTA...

          Skomentuj

      3. Czajson
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2012-01-31 17:18

        To nie jest słabsza wersja SGSII. Autor tej "rewelacji" chyba nigdy takowego nie widział. To jest SGS1 z wnętrzem po wizycie na siłowni. To dalej 4" i żaden dopisek Advanced, Mega, Super, czy Extra tego nie zmieni. Wygląd upodobniony do większego brata ale to nadal stary dobry znajomy w nowszej marynarce.
        "Samsung I9070 Galaxy S Advance is built around a 4" Super AMOLED, which is the unit we came to know from the I9000 Galaxy S."

        Skomentuj

    2. MekPrzemasMek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2012-01-31 16:50

      Nie zgadzam się z tobą całkowicie, jak koledzy zauważyli nie tylko w branży telefonów jest tak samo,spójrzmy choćby na samochody tam tez możemy wybierać sobie wyposażenie, silniki itp obniżając lub podwyższając cenę danego modelu auta. Według mnie to jest bardzo dobre dla klienta.

      Skomentuj

    3. damianox9
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-02-03 09:11

      Celowe postarzanie produktu czyli kolejny śmieć na wysypiskach zapewniony.

      Skomentuj

  2. blinnk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-01-31 15:09

    czyli klient będzie miał do wyboru SGS2 (który jest na rynku jakiś rok) za jakieś 1600zl, albo "świeżego" SGSA (zapewne) w tej samej cenie? nie wróżę temu modelowi sukcesu :/.

    Skomentuj

    1. Wuwu1978
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-01-31 16:31

      Cena napewno nie będzie taka sama.

      Skomentuj

  3. Krzyshtof
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-01-31 15:41

    Wymiary: 123 x 63 x 69 mm?
    Nie wydaje mi się, żeby miał ponad 6 cm grubości...

    Skomentuj

    1. edekzkrainykredek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-01-31 16:08

      Slyszales kiedys o samsungu w? Ja tez nie dopoki nie zaczelem go sprzedawac i wierz mi ze idzie jak swierze buleczki. Porownywalny z tym w artykule. Nie kazdy chce placic jak za zborze wiec taki fon jest dla tych osob idealny. Po co komus sgs2 jak nie zna sie na telefonach i tak jego mocy nie wykorzysta. To jak kupic gtr-a i smigac nim 20km/h.

      Skomentuj

      1. serek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-01-31 17:45

        Nie słyszałem. Mógłbyś wstawić link do jakiejś prezentacji tego modelu skoro go tak zachwalasz bo z chęcią bym go obejrzał

        Skomentuj

        1. edekzkrainykredek
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2012-02-11 17:59

          Nie chcialo mi sie szukac review ale wrzuce ci linka z dokladna specyfikacja http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_w_i8150-4114.php Tez jestem leniwy :) Telefon nie jest najlepszy pod sloncem ale daje rade za ta kase. Polecam jako dobry mid-range. O niebo lepszy od np wilfire s itp i nagrywa 720p.

          Skomentuj

  4. Fapped
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-01-31 16:08

    Specyfikacją prawie identyczny do HTC Desire S, tylko ma wbudowane 8/16 GB pamięci czego nie ma w HTC.

    Skomentuj

    1. RedmanDR
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-02-01 15:23

      Od kiedy to Desire S ma dwurdzeniowy procesor ?

      Skomentuj

  5. KamiKAzeDBC
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-01-31 16:52

    W pierwszej chwili myślałem, że to SGS II ze zmienioną nazwą...

    Skomentuj

  6. Czajson
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2012-01-31 17:01

    To nie jest żaden osłabiony SGSII tylko od dawna emerytowany SGS pierwszej generacji o zmienionym wnętrzu. Świadczy o tym m.im. wielkość ekranu i sam wygląd. Oczywiście jak zwykle amatorski artykuł na benchmarku a pod nim ogłupione komentarze. Ten smart plasuje się między SGS+ a SGSII. Cena zatem raczej bez rewelacji.

    Skomentuj

  7. Lucas0991
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-02-01 21:36

    Nie rozumiem Samsunga. Mieli Galaxy R, który moim zdaniem był świetny i planowałem go kupić za jakiś czas, ale go wycofali. Zamiast SGR wstawiają ten o którym mowa w newsie. Specyfikację ma gorszą niż SGR więc i cena powinna być niższa, no ale zobaczymy. Jeśli będzie atrakcyjna to może się na niego skuszę bo na SGS2 mnie niestety nie stać...

    Skomentuj

  8. Ganimedes
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-02-02 10:27

    I po cholerę znowu zmieniać.

    Skomentuj

  9. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-02-02 11:36

    Zaczniecie kiedyś podawać dokładne informacje o procesorze i układzie graficznym?

    Skomentuj

    1. edekzkrainykredek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-02-03 17:13

      Na benchmarku sa 3 rodzaje prockow w telefonach: szybki, srednio szybki, ciute za wolny. To powinno nam wystarczyc ;p

      Skomentuj

      1. Cubex2
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2012-02-07 22:42

        Ha ha ha dobre.Niestety prawdziwe.