Na topie

Samsung Galaxy S10 bez tajemnic - specyfikacja przedwcześnie w sieci

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Na Topie Samsung Galaxy Producenci: Samsung

Samsung Galaxy S10 zostanie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz Infinity-O o rozdzielczości 3040x1440 pikseli, z którym zintegrowany będzie czytnik lini papilarnych. Za wydajność odpowiadać ma procesor Exynos 9820 i 6 GB pamięci RAM.

  • Samsung Galaxy S10 bez tajemnic - specyfikacja przedwcześnie w sieci
A A

Równo tydzień dzieli nas od premiery smartfona Samsung Galaxy S10. Chociaż nieoficjalnie doniesienia na jego temat pojawiają się od kilku miesięcy, cały czas pozostawało sporo niewiadomych. Teraz się to jednak zmieniło. Do sieci trafiła bowiem niemal pełna specyfikacja smartfona.

Samsung Galaxy S10 specyfikacja

W kwestii zmiany stylistyki (względem poprzednika) największe znaczenie będzie miał nowy wyświetlacz Infinity-O, posiadający wcięcie w jednym z górnych narożników. To oczywiście miejsce na frontowy aparat, podobne rozwiązanie koreański producent zastosował już w Galaxy A8s.

Wyświetlacz będzie wykonany w technologii Super AMOLED i przy przekątnej 6,1 cala zaprezentuje obraz w rozdzielczości 3040x1440 pikseli. Boczne krawędzie mają być zakrzywione, a listę istotnych kwestii uzupełnia wzmianka o ultradźwiękowym czytniku linii papilarnych.

Samsung Galaxy S10

Za wydajność, przynajmniej w modelu dedykowanemu na rynek europejski, odpowiadać będzie tu procesor Exynos 9820 (8 nm) współpracujący z 6 GB pamięci RAM.

Nie wypada pomijać kwestii foto, ponieważ również Koreańczycy zdecydowali się zwiększyć liczbę aparatów na tylnym panelu. Samsung Galaxy S10 zostanie wyposażony w moduł 12 Mpix f/2.4 + 12 Mpix f/1.5 + 16 Mpix f/2.2. Oczywiście nie zabraknie optycznej stabilizacji obrazu i tak modnych AR Emoji. Na froncie znajdzie się natomiast aparat 10 Mpix. Także on rejestrować ma wideo w jakości 4K.

Bateria o pojemności 3400 mAh będzie ładowana przez łącze USB-C lub bezprzewodowo. Nikogo nie powinna zaskoczyć obudowa z certyfikatem IP68.

Samsung Galaxy S10 specyfikacja

Samsung Galaxy S10 specyfikacja

Samsung Galaxy S10 data premiery

Producent już jakiś czas temu potwierdził, że Samsung Galaxy S10 zostanie zaprezentowany 20 lutego. Tego samego dnia zobaczymy również modele Samsung Galaxy S10+ oraz Samsung Galaxy S10e.

Źródło: gsmarena, @evleaks

Odsłon: 11800 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. x7nofate3
    Oceń komentarz:

    -31    

    Opublikowano: 2019-02-13 22:32

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    badziewie 6GB ram, co za syfitylko 6.1 cala. nie ma to jak potega galaxy note 9 512GB i 8 GB ramu

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-15 09:16

      artykuł typu clickbajt. rozumiem twoją krytykę. a minusowe przegrywy pewnie rzucą się do lady jak głodne psy aby kupić świeżutkiego galaxy10 :D niech kupują.

      a co do mnie, 6" i ekran 3K ? jakaś bezsensowna lipa. już na ekranie 1.5K jest problem by zobaczyć jakiekolwiek pojedyncze pixele, zaś większość z was, także dotyczy was minusowe przegrywy, nie zobaczy pikseli nawet na ekranie 5" FullHD, albo przestanie je widzieć w ciągu najbliższych 4 lat.

      no to cóż. powodzenia w nakręcaniu hype :)

      btw. a czemu nie 32GB RAM ? ja muszę bo muszę mieć na słuchawce 10 aktywnych dużych programów :D włącznie z fotoszppem for słuchawka :P

      Skomentuj

  2. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-13 23:22

    Jak rozumieć nagrywanie slo-mo w wykonaniu Samsunga?

    Skomentuj

    1. Dudi4Fr
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-13 23:48

      960fps tylko że w porównaniu do s9/note 9 bedzie w 1080p (zamiast 720p) i dwa razy dłuższy czas nagrywania.

      Skomentuj

  3. xchaotic
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-13 23:28

    wolalbym zeby byla wersja bez kamery przedniej, za to caly ekran edge-to-edge bez wcinek.

    Skomentuj

    1. steelek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-14 11:43

      Jeszcze z rok - dwa i pewnie dojdą do tego że mało komu potrzebny aparat z przodu.

      Skomentuj

      1. mateusz1807
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-02-14 19:15

        Ta, i ciekawe jak wtedy instagramerki będą sobie robić sweet focie? To za duża grupa klientów. Aczkolwiek też mi się marzy taka wersja. Przednia kamera to najbardziej bezużyteczna funkcja w telefonie jak dla mnie.

        Skomentuj

      2. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-15 09:18

        jak usuną przednią kamerkę, to tej słuchawki nie kupia Karyny i Brajanki, no i nie będzie miss WC na insta.

        wątpię by złomsung poszedł w tym kierunku, tzn. odciął się od sporej klienteli.

        Skomentuj

  4. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2019-02-13 23:51

    W sumie no nie wiem na co Samsung jeszcze czeka. Do 20 jeszcze tydzień a my o nowych S10'tkach i tak wiemy wszystko.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-15 09:18

      jeszcze nie mamy fotki pudełka :D albo coś przegapiłem.

      Skomentuj

      1. ahael
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-15 15:53

        Zaspałeś...;-)

        Skomentuj

  5. kitamo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2019-02-13 23:57

    Miałem juz w dłoniach egzeplarz przedpremierowy (zablokowana czesc funkcji) i to co robi faktycznie wrazenie to wydajnosc oraz aparaty - faktycznie robi wrazenie.
    Sam telefon coz, po prostu jak samsung.

    Skomentuj

  6. PL_SBX
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-02-14 05:05

    Nie rozumiem po co rozbili jeden moduł aparatu na dwa. Była zmienna przesłona, a oni wszystko popsuli.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-15 09:20

      wieloma aparatami po prostu udają fizyczny zoom. w końcu po nothu teraz jest moda na 100 aparatów w słuchawce, więc złomsung też na to idzie. nieważne czy będzie lepiej czy gorzej, ważne że są na "fali".

      Skomentuj

  7. lantar8
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2019-02-14 06:50

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Miałem S9+ z 6GB RAMu i się regularnie przycinał. A oni robią po roku nowy model z tą samą ilością pamięci i będą jeszcze za to żądać 4.5tys zł HAHA.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-14 16:08

      Bredzisz...mam S9+ i wszytko śmiga. A na OneUI to zapier...W dodatku SoT 2x lepszy. Nie wyobrażam sobie przez kolejny rok zmieniać na cokolwiek. Do tego DeX i laptop można wyrzucić do szafy lub oddać dziecku.

      Skomentuj

        1. ahael
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-15 15:52

          Troszeczkę :-).

          Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-02-15 09:22

        to odpal na S9+ takie Libre Office :D albo ...... Crysis na tym idzie? ale nie jakiś smartfonowy kastrat :D

        Skomentuj

        1. ahael
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-15 15:54

          Po co jak mam Office od MS?;-)

          Skomentuj

  8. levusek1992
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-14 08:04

    Nigdy nie miałem Samsunga (no dobra Spice miałem), ale mój kolejny smartphone to będzie S8 albo S9. Ekran, aparat to coś co robi na mnie w nich mega wrażenie. Bardziej niż u konkturencji

    Skomentuj

  9. david_89
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-02-14 09:39

    A bateria tylko 3400...

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-14 10:21

      jest tak nabity wszystkim ze juz nie ma miejsca na wiekszy akumulator, choc mi by nie porzeszkadzała taka cegła 2x grubsza ale wtedy by on sie nie sprzedał.

      Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-14 21:19

          heh no niby mozna :D
          Ja w ten sposób gopro na rybach jak jestem używam ;)

          Skomentuj

  10. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-14 19:14

    s10 plus większy od 0,2 cala i ma baterię o 700mah większą od s10?

    Skomentuj

  11. ahael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-15 15:55

    No to teraz czekać na aktualizacje, które spowolnią S9,S9+,Note 9 bo biznes się musi kręcić ^^.