Na topie

Samsung Galaxy Tab: podtrzymano zakaz sprzedaży tabletu w Niemczech

Autor:
Dawid Kosiński

więcej artykułów ze strefy:
Tablety

Kategoria: Tablety Producenci: Apple Samsung

Niemiecki sąd uznał zastrzeżenia Apple do produktów swojego rywala - Samsunga. Oznacza to, że już niebawem nie będzie można kupić nowych tabletów Samsung Galaxy Tab 10.1 u naszwgo zachodniego sąsiada. Niemiecki sąd wezwał koreańskiego producenta do wycofania swoich urządzeń z niemieckiego rynku.
 

AA

Apple vs Samsung - spór o smartfony i tablety
 

Sędzia Johanna Brueckner-Hoffman uznała, że urządzenia Samsunga jest bardzo podobne do iPada. Apple wygrało zatem kolejną rundę walki z Samsungiem. Jednak to nie koniec, gdyż Apple chce zablokować sprzedaż urządzeń także w Japonii. Proces w tej sprawie ma się niebawem rozpocząć.

Wcześniej niemiecki sąd zabronił sprzedawania Galaxy Taba 10.1 na terenie całej Unii Europejskiej, lecz uchylono ten wyrok. Stwierdzono bowiem, że nie można nakładać takiego zakazu na firmę, która zarejestrowana jest poza Europą i nie jest wspomagana przez europejskie państwa. Teraz zamiast zakazu sprzedaży mamy konieczność wycofania.

W uzasadnieniu wyroku widzimy, że zwrócono uwagę na to, iż tablet Samsunga jest minimalistyczny i obły. Czekamy zatem na nowe tablety Samsunga. Trójkątne lub kwadratowe, kanciaste i do tego koniecznie grube. Najlepiej z kineskopami zamiast matryc LCD.

Czy Waszym zdaniem ten proces przegrał nie tylko Samsung, ale też zdrowy rozsądek?
 

Więcej o firmach Apple i Samsung:

Źródło: Huffingtion Post

Odsłon: 4079 Skomentuj newsa
Komentarze

47

Udostępnij
  1. Tomecek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 08:04

    Jak ja nie lubię Apple - wszystko co sprzedają można mieć tańsze i w dodatku bardziej wydajne czy z większymi możliwościami :(

    Jedyne czego im zazdroszczę to iTunes.

    Skomentuj

    1. tanakov
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 08:37

      z tą wydajnością to też chyba troszkę przesadziłeś...

      Skomentuj

      1. tommyt1983
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-12 09:21

        tanakov - kazde teras sprzedawane nowe uzadzenie czy to samsunga, htc czy lg jest O WIELE BARDZIEJ WYDAJNE I LEPSZE od gowna apple :)

        Skomentuj

        1. racedriver
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-09-12 11:38

          srapple przekupilo sedziow

          Skomentuj

          1. racedriver
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-09-12 11:38

            http://28.media.tumblr.com/tumblr_lqhxnpLbCz1qfzjwwo1_400.jpg

            Skomentuj

        2. tanakov
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-09-12 16:13

          Ale nie powiesz mi chyba że Apple daje kosmiczne ceny za ipada skoro Samsung kosztuje tyle samo.. A z wydajnością nie mogę powiedzieć Galaxy S2 bije iPhona, ale co do Tab to mam spore wątpliwości.

          Skomentuj

    2. DustEater
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 09:53

      itunes to największy śmieć. bez niego ani rusz z jabłuszkami po Polsce czy świecie

      Skomentuj

  2. Warmonger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 08:40

    Kto w ogóle przyznał taki patent? Nie można opatentować ani chronić prawami autorskimi rzeczy banalnych. Ale skoro wniosek przeszedł, to sytuacja jest nieciekawa.

    Po Niemczech Japonia... nie dlatego, że mają tam bardziej restrykcyjne prawo, tylko dlatego, że rynek jest największy.

    Skomentuj

    1. Gakudini
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 09:57

      Popieram w całej rozciągłości, ktoś powinien się zając unieważnianiem takich patentów. Sytuacja jest chora.

      Skomentuj

    1. jewgienij
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 12:36

      Czy ja wiem? Za malo rozowe... I bez futerka.

      Skomentuj

    2. infinitimind
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 19:11

      hahaha dobre ;)
      "najtrudniejsza rzecz w byciu fanem Apple to powiedzenie rodzicom, że jest się gejem" ;)

      Skomentuj

  3. Michur
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 08:55

    "Trójkątne lub kwadratowe, kanciaste i do tego koniecznie grube. Najlepiej z kineskopami zamiast matryc LCD" :)

    Skomentuj

  4. deel77
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 08:56

    Najlepszy wyrko wydadzą klienci.

    Skomentuj

    1. Warmonger
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 09:00

      Nie, bo nie mają możliwości wyboru. Niemcy nie muszą kupować nowoczesnego sprzętu za granicą i wybiorą to, co oferuje ich lokalny dostawca.

      Skomentuj

  5. patryk78
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 09:04

    Jaki wyrok wydadzą klienci, skoro nie będą mogli kupić?
    Amerykańskie prawo patentowe zakrawa o absurd, można opatentować wszystko, nawet tak banalną rzecz jak zgrubny opis wyglądu: "urządzenie cienkie z dominującym wyświetlaczem i zaokrąglonymi brzegami" (może niedosłownie tak to brzmiało), przecież to istna parodia.

    Apple stało się kolejnym trollem patentowym, a nie tak dawno wszyscy psioczyli na firmę Rambus, która opatentowała wszystko czego inni używali od dawna, a nie było dotychczas opatentowane.

    Apple nie do końca jest gejowkie, ich produktów używają również "metroseksualni" - chociaż to i tak na jedno wychodzi.

    Skomentuj

      1. komefserwis
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-12 09:40

        Sorry naprawde, uwielbiam jak ktos chce pokazac iz jest nieomylna wyrocznia za wszystkich.

        Gosciu w branzy IT 40% moich znajomych i wspolpracownikow ma produkty appla i jakos nie zauwazylem, zeby nie lubili prostacko rozsiedziec sie na kanapie z piwem i ogladac mecz jak to teraz uogolnilem "straight".

        Prawda jest taka iz trzeba miec odrobine dobrego smaku i wyczucia na elegancje by doceniac pewne produkty no ale panom dorobkiewiczom z Polskich realiow tego zapewne brakuje.

        Nie mam zamiaru nikogo obrazac ale che pokazac iz uogolnianie i generalizowanie w kazdej formie jest nie na miejscu.

        Krytyka niektorych rzeczy rowniez. Bo ogustach sie nie dyskutuje.

        Skomentuj

        1. podnietek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-09-12 09:49

          Nie ma co sie wysilac. Betonu nie skruszysz...

          Skomentuj

      1. jewgienij
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-12 12:40

        A pamietasz czasy, jak co drugi patafian paradowal w rozowej koszulce? Do tej pory nie rozumiem jak do tego doszlo...
        Ide zrobic paznokcie.

        Skomentuj

        1. komefserwis
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-09-12 12:59

          Panowie "geje" a "metroseksualni" mezczyzni sie gruntownie roznia! - orientacja.

          To ze ktos o siebie dba albo dba o indywidualny styl to nie znaczy, ze jest jednym albo drugim.


          Tak w ogole rozowy kolor to dziala na was jak plachta na byka czy co?
          No nie rozumiem tego "anty" do kolorow.
          A jak ktos chodzi ubrany tylko na czarno to juz emo?

          Sam czesto mam krawat z rozowymi detalami i potrafie isc do pedicurzystki zeby zadbac o wyglad.
          I raczej wiaze sie to z czestymi kontaktami z kobietami na odpowiednich pozycjach, ktore troche inaczej patrza na partnerow biznesowych lub przedstawicieli.

          Ech stereotypy i zatwardzialy konserwatyzm nigdy z tego kraju nie wyplyna.

          Tylko nie piszcie mi tu o jakichs skrajnosciach...

          Skomentuj

          1. komefserwis
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-09-12 15:01

            Oj widze, ze jednak do porozumienia w tej kwestii nie dojdziemy.

            Pojecie cech gejowskich jest z deka wzgledne.

            W dawnej francji i na swiecie mozni nosili peruki i nikt ich specjalnie o odmienna orientacje nie posadzal :)

            Generalnie proponuje przyjac do wiadomosci iz nie kazdy kupuje wszystko patrzac jedynie na cene/jakos/wydajnosc.

            To tak zwani indywidualisci, ktorzy lubia wydawac wlasne zarobione pieniadze na to co sprawia im przyjemnosc a otaczanie sie przedmiotami z wyszukanym wzornictwem napewno sie w to wpisuje.

            Skomentuj

          2. komefserwis
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-09-12 15:01

            Odstawmy ludzi pracy na bok i prostych ciulaczy a spojrzmy na ludzi, ktorzy z tych lub innych powodow kupuja rzeczy ekskluzywne tylko po to by nie chodzic jak wszyscy w butach z deichmana albo najkach z rynku.

            To jest typowe myslenie ludzi o ograniczonych zasobach finansowych by wszystko rownac z wysublimowana "oplacalnoscia".

            Jeszcze jedna kwestia to sztuka, czy ktos wyczulony w tej kwestii lubujacy sie w obrazach badz rzezbach to tez gej? Bo wiekszosc ludzi przechodzi obok obojetnie twierdzac ze w obrazach picassa widzi burdel?

            Wszystko jest wzgledne a juz napewno pojmowanie ludzkich zachowan.

            Mozna krytykowac skrajnosci ale twierdzenie iz odbiorca jakiegos produktu jest ktos z okreslona orientacja seksualna to dla mnie nic innego jak brak obiektywizmu i"znieczulica kulturowa" scisle powiazana ze skrywana homofobia a co za tym idzie gleboko ukryta dezaprobata dla innych "nie wlasciwych" ludzkich zachowan lub predyspozycji i preferencji. -

            Skomentuj

          3. komefserwis
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-09-12 15:02

            Sorry za ortografie ale pospiech niestety...

            Skomentuj

          4. komefserwis
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-09-12 16:07

            Nadal nie widze, zadnego poparcia dla tezy jakoby apple kierowal swoje produkty do odbiorcow o odmiennej orientacji.

            EOT

            Skomentuj

    1. Damian Szymański
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 09:19

      Przypominam, iż pierwszym razem kiedy rok został wydany, firma Samsung nie została nawet poinformowana o prowadzonym postępowaniu. Więc?

      Skomentuj

      1. Damian Szymański
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-12 09:19

        *wyrok.

        Ech ta edycja komentarzy...

        Skomentuj

          1. Damian Szymański
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-09-12 15:38

            No tak, w poprzednim newsie o Apple vs. Samsung wspominałem o tym. Niemieckie prawo w tych przypadkach tego nie wymaga.
            No tak, ale gdzie prawo do obrony? Każdy powinien mieć ją umożliwioną - przynajmniej ja tak uważam.
            Inna kwestia, że niedługo opatentują koło i dopiero zaczną się cyrki.

            Ci co widzieli patenty jakie apple opatentowało i jakie wykorzystało przeciw samsungowi - po prostu nie mogą w to uwierzyć.
            Nosz ludzie kształty? Zaokrąglenie? Wymiary? Czy nawet kolorowe ikony w meny? Nosz... a w dodatku prawnicy apple na sprawę przynieśli projekty samsunga o wypaczonych rozmiarach - tak aby ten przypominał iPada. No i jeszcze nie było na nich logo samsunga. No nieźle. Manipulacja dowodami i naginanie faktów.

            Jak na takie coś dostaje się patenty i w taki sposób do sprawy podchodzi niemiecką sąd to ja dziękuję...

            Skomentuj

    2. Gakudini
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 10:11

      System sądownictwa to jest osobny problem. Założę się, że w tej sprawie nikt nie zastanawiał się czy klient może się pomylić i kupić Szajsunga zamiast Appla. Tam rozpatrywano poszczególne słowa zapisu patentu, i nie ma to nic wspólnego z inteligencją prawników. Naprawdę inteligentny człowiek nie podjąłby się udziału w takiej sprawie sądowej, bo to policzek w twarz myślących ludzi.

      Skomentuj

    3. Gładziu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 11:26

      Sądy nakazały płacić kosmiczne odszkodowanie durnej babie, która się poparzyła kawą, bo nie było ostrzeżenia na kubku.
      Obecny system sądowniczy w rozwiniętych gospodarczo krajach to jest maszyna do dzielenia się pieniędzmi a nie wykładnia sprawiedliwości. O sprawiedliwość można sobie co najwyżej jeszcze powalczyć w drobnych sprawach, gdzie prawnicy nie mają na czym zarobić.

      Skomentuj

    4. jewgienij
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 12:44

      Sadze ze jestem!

      Skomentuj

  6. komefserwis
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 09:20

    Hej no bez przesady "homo" nie jestem i za metro tez sie nie uwazam a wyglad iphona przypadl mi do gustu i jak juz mialbym sie decydowac na dotykowca to pewnie padlo by na iphone-a.

    Co do macbookow to wole thinkpady :)

    A tablety sa narazie zbyt pokraczne zeby to kupowac - trzeba poczekac az sie rozwina.


    Apple przegiol z tym pozwem, rozumiem pozwy o wykorzystywanie technologii konkurencji ale wyglad?

    To tak jakby artysci mogli sie pozywac o plagiaty tylko dlatego, ze maluja na tej samej wielkosci plutnach i w tym samym ksztalcie lol.

    Skomentuj

  7. devilmaycry20
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 09:37

    Po prostu Samsung ma zajebista sprzedaż a macowi to nie pasuje

    Skomentuj

  8. przemasM
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 09:54

    Jak już idziemy tym tropem "obłych" kształtów to Apple opuściło jeszcze jedną żyle złota czy jak kto woli gotówki może niech opatentują koło. W końcu można na tym też nie złą kasę zrobić. Chyba zaloguje się na twarzoksiążce i zaklikam do Jobs-a ;) Ktoś również tu wypowiadał się na temat wyższości lub niższości naszej inteligencji piszących komentarze. My kierujemy się zdroworozsądkowy podejściem. Dla prawników biorących udział w rozprawie jedynym argumentem jest kasa więcej posmarujesz to i znajdzie się dowód na to że słońce kręci się w okół ziemi czytaj Apple. Więc inteligencja nie jest tu wyznacznikiem tego, że takie a nie inne rozstrzygnięcie rozprawy słuszne.

    Skomentuj

  9. Piterskii
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 10:55

    Mam świetny pomysł na interes. Pod granicą otworze sklep Samsunga :P

    Skomentuj

  10. randallandhopkirk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 11:04

    Samo to że przeszedł taki wniosek patentowy jest sytuacją chorą, a skoro to dało się zrobić to wszystko jest już możliwe. Apple będzie w każdy możliwy sposób blokować konkurencję, stosując jak najmniej czyste zagrania - ale na takim myśleniu się kiedyś przejadą, i sami wpadną we własne sidła.

    Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-12 12:21

        Wystarczy przestudiować historię np. Intela który kiedyś wszystko patentował i procesował się z każdym kto tylko robił procesory, pewnego dnia nadział się na S3 ;-)

        Skomentuj

      2. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-12 13:21

        Po za tym w ekonomii rzeczywistej nie istnieje pojęcie marketingu kreatywnego (a taki uprawia Apple), bardzo efektywny i efektowny na krótką metę bardzo szybko daje znać o swoich fałszywych podstawach i do głosu dochodzi ekonomia realna.

        Skomentuj

    1. cassandra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-13 02:20

      hehe duży + za poczucie humoru :)

      Skomentuj

  11. king287
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 12:01

    literówka w drugiej linijce artykułu
    naszwgo zamiast naszego

    Skomentuj

  12. skullder
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 12:03

    Musieli nieźle posmarować w urzędzie patentowym, że to przeszło. Teraz każdy kto wyprodukuje tablet minimalistyczny i obły będzie musiał się liczyć z pozwem od Apple.
    Jeżeli ktoś nie widzi w tym absurdu, to niech pomyśli co by było, gdyby np. Volkswagen mógł pozwać Forda, że produkuje samochody z czterema kołami i nadwoziem typu hatchback.

    Skomentuj

  13. d.ante
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 13:00

    systemy prawne dla prawników.

    tak jak stosuje się różnego rodzaju eufemizmy, jak "rynki finansowe", które mają zakryć machlojstowo, "gry" i manipulacje,

    tak odpowiednio można ten (powiązany z patentami) obszar określić mianem "rynków prawniczych", które mają ukryć przepisy, interpretacje na życzenie, zasadę im bardziej skomplikowanie tym lepiej, korupcję i dojenie kasy z motłochu

    Skomentuj

  14. Damian Szymański
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 15:31

    Tak swoją drogą dla rozluźnienia wrażenia z nowego iPhone (żartobliwie) ze strony santyago.pl

    "- Jak Pan ocenia łatwość obsługi?
    - OOhhH! Amejzing! Tylko jeden guzik! Banał! Nie sposób nie trafić do menu! Nawet debile sobie radzą - jak ryby w piasku...
    - A nie w wodzie?
    - A no tak... w wodzie. Przepraszam
    - Jak Pan ocenia system operacyjny?
    - AMMMAAZING! Podpierdzieliliśmy kilka pomysłów, których nikt jeszcze nie opatentował, ale Stivi zapewniał nas, że jak tylko dostaniemy patent to będziemy pionierami.
    - A brak Flasha nie przeszkadza?
    - Ciiiiiiii..... "_to_słowo_którego_nigdy_się_nie_wymawia_"
    - Dlaczego?
    - "_Ty_wiesz_kto_" nam zabronił...
    - Okej, a jak odataki i rozszerzenia?
    - A są Panie... a jak, że niby nie? Już za 99$ można zainstalować wskaźnik poziomu sygnału - czekam tylko do wypłaty. AMEJZING!
    - Jak Pan ocenia design ?
    - Yy? co?
    - Jak Pan ocenia wygląd telefonu?
    - A!... AMMMMAAZING OH MY GOOOD! To my mamy patent na zaokrąglone prostokąty! Szykujemy już patent na prawidłowe trzymanie telefonu, aby zasięg miał minimalnie 2 kreski.
    - Rozumiem... a jak Pan ocenia funckje telefonu?
    - ABBSOOOOLLUTY AMEJZING! Mamy ich w pi*du mało, ale cieszymy się z tego co mamy!"

    :)

    Skomentuj

    1. tomcorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-12 16:48

      + 10.
      PS. To apple się powinno zakazać nie tylko sprzedaży, ale i produkcji za takie chamskie zagrywki.

      Skomentuj

  15. patryk78
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 18:35

    I tak można rozmawiać z miłośnikami apple'a:
    http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg

    Gratulacje, Flash prawie działa na iWszystkim:
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Adobe_obsluga_Flash_wideo_dla_iPhone_i_Pada-36750.html

    Co do funkcjonalności iPhona4, jakiś czas temu firma w której pracowałem chciała wyposażyć pracowników w smartfony, dostawaliśmy na kilka dni do testów różne wynalazki, pierwsze były właśnie iPhone4, po kilku rozmowach z klientami przerwanych przez to że źle go trzymałem swoją wielką łapą drwala wyrobioną na klawiaturze komputerowej (nie tylko mnie się to zdarzało) i po tym jak jednej koleżance ukradli takiego "odrywając od ucha" (trzymała w dwóch palcach żeby nie stracić zasięgu), zarząd stwierdził cyt.: "Wyp...dalać mi z tym g..nem", pomijając w/w fakt braku obsługi flash'a, który był niezbędny.

    Skomentuj

  16. vroos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 21:05

    A może by tak wypędzić z Europy wszystkich ludzi podobnych do Steve'a Jobsa, zwłaszcza tych młodszych, bo Steve Jobs pierwszy miał te geny.
    to skandal, żeby ktoś był do niego podobny!!!

    Skomentuj

  17. kostyak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-12 21:51

    Czy Samsung nie może zerwać umowy i zaprzestać dostarczania apple procesorów i pamięci DRAM ?

    Zachłanne jabłkowe dziady........najlepiej jakby mieli monopol

    Skomentuj

  18. Amitoza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-13 00:31

    Hahaha ;)

    No nie mogę, ile na benchmarku jest ludzi z kompleksami ;D

    Nikt nie zauważył, że apple pozywa w tej sprawie tylko samsunga? A to z tego powodu, że samsung ewidentnie zerżnął design od apple i żadne skamlenie w komentarzach tego nie zmieni.

    Skomentuj

  19. Damian Szymański
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-13 08:27

    Chciałbym dodać, że apple postanowiło pozwać o znak/logo jakąś firmę od żywności. Która w swoim logo wykorzystała czerwony listek - w cale nie podobny do tego od apple.