Na topie

Dyrektor generalny Samsung Electronics rezygnuje po publikacji dobrych wyników

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Producenci: Samsung

Choć Samsung Electronics radzi sobie bardzo dobrze, dyrektor generalny uważa, że nadszedł najwyższy czas na zmianę lidera.

Dyrektor generalny Samsung Electronics rezygnuje po publikacji dobrych wyników

A A

Firma Samsung Electronics opublikowała świeże wyniki finansowe, które są naprawdę dobre. Dyrektor generalny uznał jednak, że to czas, by zrezygnować.

Koreańczycy w trzecim kwartale 2017 roku wygenerowali skonsolidowany zysk operacyjny na poziomie 12,8 miliarda dolarów, a więc o 179 proc. większy niż rok wcześniej. Prognozy na najbliższe miesiące również są optymistyczne, bo firma dobrze radzi sobie zarówno jako samodzielny producent, jak i dostawca podzespołów. 

Tym większym zaskoczeniem była opublikowana kilka godzin później informacja od dyrektora generalnego Samsung Electronics, że zdecydował się on na rezygnację ze stanowiska. Kwon Oh-hyun, który zasilił szeregi giganta w 1985 roku, a pozycję CEO utrzymywał od 2012, stwierdził, że nadszedł czas na przyjście nowego lidera, który poradzi sobie z „kryzysem, z jakim mierzy się firma”.

Decyzję da się jednak wytłumaczyć. To nie same finanse są bowiem problemem Samsunga, lecz nieco gorsze opinie (głównie ze względu na – w opinii niektórych – spowolnienie rozwoju oraz kontrowersje, między innymi te związane z wybuchającymi akumulatorami) oraz kłopoty prawne osób na wysokich stanowiskach. A może po prostu Kwon Oh-hyun wie coś, czego my nie wiemy?

„To nie była łatwa decyzja, ale czuję, że to już najwyższy czas. […] Firma musi zacząć na nowo, z nowym duchem i młodym liderem, aby lepiej odpowiadać na wyzwania stawiane przez szybko rozwijający się sektor IT” – napisał Kwon Oh-hyun w liście do pracowników. 

Źródło: TechCrunch, CNET

Odsłon: 2655 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. jaredj
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-10-13 10:53

  Albo nie chce spaść z hukiem z wysokiego stołka, albo wietrzy poważne problemy.

  Skomentuj

  1. owatanka
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-10-13 17:13

   Napewno odchodzi zostawiajac fime w doskonalej kondycji nikt mu nie powie ze "ba capitan ucieka z tonacego statku" tylko beda go pytali "czlowieku taka dobrze prosperujaca firma a ty odchodzisz?"

   Zreszta samsung to nie tylko elektronika ale i prawie wszystko co sie da produkowac produkuje tez w mniejszej lub wiekszej ilosci samsung.

   Skomentuj

  2. Q'bot
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-10-13 20:34

   Przez tyle lat już pewnie dorobił się pokaźnej sumki, a teraz chce ją spożytkować w spokoju ;)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!