Na topie

Samsung może zarobić krocie na dobrej sprzedaży... iPhone'a X

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone Producenci: Apple Samsung

Każdy sprzedany egzemplarz iPhone'a X to ponad 100 dolarów na koncie Samsunga.

  • Samsung może zarobić krocie na dobrej sprzedaży... iPhone'a X
A A

O rywalizacji firm Apple i Samsung mówi się bardzo często. Nie można jednak zapominać, że niekiedy podejmują się one współpracy. Przypuszczaliście, iż Koreańczyków ucieszyć może dobra sprzedaż iPhone'a X?

Chociaż jest to konkurent dla modeli Galaxy S8 czy Galaxy Note 8, sukces iPhone'a X zapewni firmie Samsung wymierne korzyści, oczywiście finansowe. Dostarczyła ona podzespoły dla nowego iPhone'a. I to nie byle jakie, ponieważ tak ważne wyświetlacze OLED oraz pamięci NAND.

iPhone X

O jakich kwotach mowa? Wedle szacunków Counterpoint, sprzedaż iPhone'a X sięgnąć może (do połowy 2019 roku) nawet 130 milionów egzemplarzy. Na każdym z nich Samsung zarobić może około 110 dolarów.

Dla porównania, na podzespołach z Galaxy S8 koreański producent zarabia 202 dolary, ale tutaj tak wielu sprzedanych egzemplarzy raczej nie będzie.

Są to oczywiście dane szacunkowe, Apple i Samsung głosu w tej sprawie raczej nie zabiorą. Nawet jeśli ostatecznie kwoty będą nieco inne, Samsung z pewnością będzie miał powody do zadowolenia.

Źródło: macrumors

Apple iPhone X

Cena od 4 979.00 do 4 979.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 4653 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. valentine28
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 15:02

    A gdyby tak wypuścić samsunga na iOS?
    Monopol gwarantowany

    Skomentuj

  2. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-03 15:08

    Chcecie mi wmówić, że 130 milionów osób (2% światowej populacji) nie dość, że stać na wydatek 5000 złotych na TELEFON, to jeszcze jest to TEN KONKRETNY telefon marki apple.
    co???

    Skomentuj

    1. Finear
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-03 16:57

      tylko w q1 2017 sprzedali prawie 80milionów

      nie widze powodu dla którego sprzedaż nowego iphona nie mogła by osiagnac 130milionów

      Skomentuj Historia edycji

      1. vegasnight9
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-10-03 18:57

        Gdybym był szefem Apple to bym ustanowił jako "Bóg" kwotę 2tys $ za nowego iPhone'a a potem kroił wierne owieczki z kasy. Wszak wpatrzeni jak w obrazek wyznawcy jedynej słusznej marki wydadzą każdą kwotę byle nabyć swoją relikwie. I zawsze powiedzą że warta jest swojej ceny. Buhahaa

        Skomentuj

        1. Finear
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-10-03 19:34

          serio uważasz że wszyscy kupujący apple to slepe owieczki? a nie np. zadowoleni klienci?

          czy po prostu masz butthurt ze cie nie stac

          Skomentuj

          1. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-05 09:09

            też nie wiem czemu cię zminusowali. fakty są takie (nie dotyczą najnowszych iphone które są koszmarnie drogie), że jak porównamy topowca z androidem i topowca z ios, to są one bardzo porównywalne. tyle że topowiec z ios będzie miał dostarczane kolejne edycje systemu przez dobrych kilka lat, a z androidem góra 3 lata. piszę tu o nowych edycjach systemu a nie fixach.

            tak wiem, łatanie dziursk to jest odrębny temat. jednak apple daje dużo większą pewność, ze zakupiona słuchawka będzie miała świeży system dużo dłużej niż porzucona przez producenta słuchawka z androidem. tak wygląda walka na górze. bo na dole jest tylko android i słuchawki dla tzw. emerytów.

            Skomentuj

    2. xpaxpl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-03 17:12

      te 130 M w cale nie jest takie nie możliwe po pierwsze prognoza jest na ok 2 lata więc z czasem cena w dół po drugie część osób jak nie większość weźmie w abonamencie czy na firmę, niektóre corpo wabią ajfonami ( i to nawet w PL...) po trzecie miał niby kosztować 1k $ więc "tylko" ok 3,6K pln :p co i tak wg mnie jakieś 3x tyle ile powinien kosztować najdroższy telefon ...

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-03 17:21

        Chyba 4.5k a nie 3.6k

        Skomentuj Historia edycji

        1. xpaxpl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-04 16:52

          kurs dolara 3,65 więc skąd te 4.6k ....

          Skomentuj

          1. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-05 09:13

            z "januszowego", ewentualnie "grażynowego".

            Skomentuj

          2. Finear
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-05 23:06

            z vatu który w polsce wynosi 23%?

            cena w usd jest podana tax free

            Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-03 16:30

    Jestem taki wyjątkowy i mam wyjątkowy telefon bo mam Iphone X powiedziało 130 milionów ludzi :)

    Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-05 09:18

        obaj daliście się zarazić marketingowym bełkotem. marketing trąbi do waszych mózgów "musicie to mieć", wy powtarzacie "tak, musimy to mieć" i wywalacie zupełnie niepotrzebnie kasę. macie super słuchawki, i ....... zero aplikacji które tak naprawdę będą w stanie skorzystać z ich mocy. a powód jest trywialny. producent aplikacji chce zarobić, więc aplikacja musi działać na większości użytkowanych słuchawek. a większość to średniaki.

        Skomentuj

  4. sceri
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-03 16:58

    "Na każdym z nich Samsung zarobić może około 110 dolarów"
    Przypuszczam, że Autorowi chodziło o obrót (przychód), a nie zarobek (zysk osiągnięty z transakcji handlowej).

    Skomentuj Historia edycji

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-05 09:19

      jak by nie patrzeć, apple wydaje majątek na wyświetlacze ammoled od samsunga.

      Skomentuj

  5. GadAnkh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-04 08:46

    Zarobią dużo więcej jak afera z ip8 się rozkręci i apple będzie wymieniać telefony na nowe wtedy to już szajsung zarobi na 200mln wyświetlaczy. ;P

    Skomentuj

  6. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-04 10:07

    @rasiaknorris napisałem tak bo tylko przy apple słyszałem że to telefon elitarny i niewiele osób go ma.

    Skomentuj

  7. Eryk333
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-04 15:41

    Ja mam tel za 1300zł i w zupełności mi wystarcza.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-05 09:27

      a ja za 600 i wystarcza z górką :) oczywiście po wsadzeniu karty SD.